Teraz jest 28.03.2024, 15:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Wielki przegląd 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post Wielki przegląd
jade do bednarek-skoda w lodzi na wielki przeglad QG1 zbliza sie 125tys km ma byc pasek rozrzadu z pomka wody itd zeby juz nie oszczedzac. wszystkie filtry i olej i dostalem taka informacje
" Proszę Pana koszt przeglądu z materiałami to około 820zł/brutto, wymiana rozrządu z pompą wody, łaczny koszt około1200 zl/brutto. Zarezerwowałem już części, stanowisko i mechanika . informuje również iż doradca prowadzący Pana auto będzie się z Panem kontaktował na bieżąco odnośnie ewentualnych rozrzeżeń jak również o terminie odbioru"

kurna jakie rozszerzenia ?? :) 1200zl :smutny: co tu jeszcze rozszerzac przed swietami... :) czy mozecie mnie uswiadomic co moze byc jeszcze do roboty... auto cyka jak zegarek szwajcarski... zeby nie chec utrzymania gwarancji na karoserie i ciaglosci ksiazki serwisowej to wogole bym nie jechal... dzieki i pozdr


17.03.2008, 18:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
kazdy mechanik jak cos znajdzie dodatkowego do roboty to dzwoni i sie pyta czy robic czy nie - proste :razz:

wymienialem rozrzad (1000PLN kpl z pompa i robocizna) to mechanik jeszcze zauwazyl, ze klocki sa cieniutkie z jednej strony wiec dzwonil co robic. oczywiscie wymienilem i jak zobaczylem stare to na 100% nadawaly sie do wymiany :mrgreen: (wiec mnie nie naciagnal)

musisz miec w kieszeni pare setek wiecej w razie czego :-)

_________________
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Andja za ten post:
listek2000
17.03.2008, 18:39
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Na zleceniu podpisujesz orientacyjny koszt naprawy. I tyle moga robić bez konsultacji z Tobą. Jeśli coś wyskoczy w praniu np. klocki, czy nadrywające się gumy wahacza (jak u mnie) czy korodujący tłumik czy inne badziewie którego na pierwszy rzut oka nie czujesz jadąć autem, ale widać to "od spodu" mają obowiązek dzwonić.
Jeśli się zgodzisz to płacisz, jeśli nie zgodzisz to przy odbiorze auta na takim protokole przeglądu masz wykaz usterek usuniętych i nieusuniętych. W razie jakby Ci się potem koło odpadło albo gliniarz wypisał mandat za za basowy wydech albo wjedziesz komuś w zadek to ASO ma przykrywkę, że Cię informowali, ale to Ty nie chciałeś :nono:
Poza tym jeśli np. poinformują Cię że o jakiejś usterce a Ty jej nie usuniesz a ona może spowodować pogorszenie stanu innych podzespołów to mogą nie uznać gwarancji na te właśnie podzespoły - ale to Ciebie nie dotyczy bo już jesteś po gwarancji.

Natomiast wykaz czynności serwisowych (co prawda do QG0) znajdziesz w manualach) to będziesz miał jakiś pogląd


Niżej podpisany użytkownik dziękuje kros za ten post:
listek2000
17.03.2008, 19:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
Obrazek

no i bylem... zero szacunku... po pierwsze od 2 tygodni umawialem sie z samym kierownikiem serwisu i zapewnial mnie ze jestem ustawiony na 8 rano... myslalem ze to potrwa do poludnia wiadomo swieta wiec chcialem pojezdzic jeszcze autem po poludniu... gdzie tam... o 15ej zadzwonili ze dobrze byloby abym auto zostawil do wtorku... czujecie tupet... na cale swieta auto ma stac u nich... smiech na sali... i ze trzeba zdjac skrzynie biegow bo cieknie olej z uszczelniacza miedzy skrzynia a silnikiem cos za walem korbowym... nie znam sie , i ze jak to tak zostawia to moze byc ze to mi zaleje tarcze sprzegla i sie bedzie slizgac itd itp a przy okazji jak juz zdejma to obejrza stan sprzegla i moga je odrazu wymienic ( koszt sprzegla kompletnego 1000zl na przybyszewskiego to samo 700zl tez od saksa ale do takiej ceny to oni nie moga zejsc bo nie zarobia ... dziwne bo ten z przybyszewskiego majac za 700 z tego samego zrodla tez zarabia... :) ) samo zdjecie skrzyni 600 zl uszczelniacz 142 zl plus sprzeglo razem 1700 zl chca za ta usluge, nie zgodzilem sie, bo po pierwsze autko stoi w garazu i nie ma ani jednej kropli oleju :nono: na posadzce... dziwne a oleju wg bagnetu nie ubywa... no ale oni moga mi pokazac gdzie co i jak... mniejsza z tym nie zgodzilem sie... nie jestem tez przekonany czy musze odrazu to sprzeglo wymieniac w ramach "przy okazji" auto ma 3,5 roku i raczej trasy. Kolega ma paska po 300tys i nigdy sprzegla nie wymienial. No ale mowie ze zaraz jade po auto do nich to za 5 min tel... ze mam oberwane jakies tuleje z tylu na wachaczu wy sie znacie ja tam nie wiem... i zuzyte odbojniki... i uszkodzona pokrywe pod silnikiem (160zl nowa) no coz zgodzilem sie na te tuleje ... auto bylo gotowe o 22ej!!! sterczalem od 20ej w salonie... nadymilem troche ze to skandal... zaczeli mowic ze byli tez inni umowieni klienci i sie nie wyrobili... no tak bo jak pan kaziu przyjedzie z pierdolka to trzeba mu od reki zrobic... chyba tak to wyglada... chcieli mnie do domu odwiezc zebym nie czekal i ze przyjada po mnie jak bedzie gotowe... ratowali jak mogli... chcieli mi dac na te ostatnie 2 godz auto zastepcze bo sie zwolnilo... :) a mialo byc naszykowane na rano... :) ugadane bylo ostatecznie 2400zl... place... ten wali 2469zl... mam ale nie dam... skoro przez tel podaja ile mam wziac ze soba 2400 to skad te 69... no to dawaj liczy odejmuje dzieli... 2400. 83 gr wiecie ze musialem szukac te 83 gr... dziadostwo :sciana: dalem zlotowke i mowie reszty nie trzeba.... :) teraz nastepna sprawa to wspomaganie... nie pracuje jak nalezy... przy hamowaniu sie zacina i kierownica sie nie chce krecic i to jest fakt ze jakby nie nadaza za ruchem kierownicy... zbadali czujnik i na kompie wykazuje ze jest dobry... wiec twierdza ze to na 99 % pompa wspomagania koszt 1700zl :crazy: piekne dzieki
na koniec stwierdzilem ze chyba wiecej tu nie przyjde ale obiecali ze nastepnym razem sie to nie powtorzy, dostane auto od reki zastepcze na czas uslugi az nie oddadza mojego... i rabat na usluge i wogole cuda na kiju... no to tak chcialem wam opisac moje pierwsze w zyciu zderzenie z ASO skody nr 1 wg rankingu auto swiat :crazy: pozdr... jakies sugestie odnosnie tych nienaprawionych 2 usterek ? dzieki.


24.03.2008, 15:04
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post 
niesamowite - to jest jedno co nasuwa mi się na myśl.
co do sprzegła - mam ponad 140kkm i jest fabryczne ....
przerywanie przekładni kierowniczej - może być za mały poziom płynu ale skoro auto po przeglądzie to NA PEWNO został sprawdzony (trzeba rozkopać pół auta żeby to sprawdzić)

przy Twoim przebiegu na polskich drogach może cieknąć przekładnia - ale to nie jest regułą.

pooglądałem też ceny z załącznika i oto co mi się nasuwa:
poz. 18,19 - śruba - czyżby gwint był przekręcony? (możliwe że producent zaleca wymianę )
poz. 21 - uszczelka korka - chyba jest miedziana na stałe z korkiem ale nie wiem czy przy każdej wymianie oleju jest wymieniana ? (jw)
to są drobiazgi - ale pokazują jak można wyciągnąć pare groszy.

analizując też czasy RBG (roboczogodzin) czy aż 2,2 godziny ludzie wyszkoleni potrzebują na demontaż paska rozrządu ? nie mówiąc o demontażu / montażu pompy wody .
w sumie przy Twoim aucie spędzili prawie 8 godzin! :nono: kpina.
edit: 8 godzin na DWIE osoby to 4 godz zegarowe .... a gdzie 16 godzin postoju w serwisie ?

Następnym razem żądaj dostępu do samochodu - masz prawo, ja bym patrzył im na ręce cały czas.

pozdrawiam.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje kapi za ten post:
listek2000
24.03.2008, 16:43
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
a teraz nastepny przeglad mi wpisali "wg wskaznika" bo sie okazuje ze skoro moje auto (kupione za granica) ma serwis QG1 okreslili go jako bardziej nowoczesny dla aut z europy zachodniej gdzie paliwa sa lepsze dlatego moze byc dlugoprzebiegowy stad u mnie olej castrol long life 3 w5-30 (norma vw 504.00-507.00). Teraz moja fabia ma wyzerowana inspekcje i sama sczytuje z czujnikow wszystkie informacje o stanie auta i poinformuje mnie o nastepnym przegladzie... az taka inteligencja ?? nie bardzo wierze... :) pozdr
Obrazek czy ten uszczelniacz (nr5) walu to da sie wymienic jakos samemu po zdjeciu skrzyni biegow?


Ostatnio edytowano 31.03.2008, 17:22 przez listek2000, łącznie edytowano 1 raz



24.03.2008, 22:11
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
listek2000 dopisał pytanie więc sie odzywam, żeby było widoczne.

ps. Jak dopisujecie coś do tematu to dajcie znać, bo takich dopsików nie widać w nieczytanych.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje kros za ten post:
listek2000
30.03.2008, 22:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
no dzis w robocie wjechalem fabinka na pol godz na podnosnik... odkrecilem spodnia oslone, faktycznie jest olej ... ciezko wydedukowac skad, nie zeby ciekl czy kapal poprostu usmarowane laczenie skrzyni z silnikiem wytarlem to benzyna ekstr. zobaczymy jutro pojutrze? Zmartwilo mnie jednak turbo bo spojrzalem sobie wyzej i patrze tam tez olej ocieka pod turbo tzn pod opaska taka plastikowa (sa dwie) jakby z tej rury cos lecialo ale skad w turbo olej? czy tam nie powinno byc samo powietrze... :) hmmm, do tego wypatrzylem po lewo chyba pompe wspomagania i mowie fajnie sprawdze jaki mam model, sa dwie naklejki cos tam pisze ale nic na koyo czy trw... :( porobie foty nastepnym razem. Ostatnia sprawa zaczelo mi cos huczec trzec przy hamowaniu chyba z tylu... no do jasnej anieli bylem 2-3 tygodnie na przegladzie mowili ze klocki sa na tyle dobre ze przejade jeszcze ok 15-20 tys, czy to moze byc cos innego dzieje tak tylko przy hamowaniu, dzieki i pozdr.


10.04.2008, 17:16
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
listek2000 napisał(a):
ale skad w turbo olej?

No jak najbardziej olej w turbo jest na miejscu, bowiem smaruje turbinę coby się nie zatarła w wysokiej temp. i przy szalonych obrotach. Tyle, że ten olej nie powinien wyciekać bo to zły znak. Nie wiem jak dokładnie wygląda doprowadzenie oleju do turbo w ATD czy może puszcza doprowadzenie oleju, czy też sama turbina puszcza olej bo to już gorzej.

listek2000 napisał(a):
cos huczec trzec przy hamowaniu chyba z tylu

przy każdym czy tylko przy pierwszych kilku hamowaniach rano na zimnych tarczach?


Niżej podpisany użytkownik dziękuje kros za ten post:
listek2000
10.04.2008, 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
kros ty to jasnowidz jestes... no rano o 5.15 dokladnie :) i czesto jak auto stoi nie ruszane z 3-4 dni a potem juz cisza... jak wracam z roboty popoludniu tez cisza... czyli rozumiem ze znasz przyczyne ... co zrobic... nasmarowac tarcze olejem :crazy:


11.04.2008, 15:08
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
listek2000 napisał(a):
czyli rozumiem ze znasz przyczyne

Spoko, nie ma się co martwić.
Na tarczach po nocy lub dłuższym postoju, zwłaszcza kiedy jest wilgotno lubi się osadzać taki rdzawy nalot i to on szumi. Pierwsze kilka hamowań i go zeszlifujesz i potem masz już ciszę. Do następnej nocy czy następnego rdzawego nalotu :mrgreen:
listek2000 napisał(a):
nasmarowac tarcze olejem

No wtedy to i będziesz miał cisze i będzesz szybciej w domu ;-) :bruum"


11.04.2008, 15:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
teraz juz moge z pelna odpowiedzialnoscia stwierdzic NIE JECHAC DO ASO a na pewno nie do Bednarka w Łodzi, chcieli mnie naciac na pompe wspomagania (sam przedmiot 1700zl) a tu sie okazuje (szczegoly w in. watku), ze mimo iz zaplacilem 2400 za przeglad i zostawilem auto na 14 godzin :sciana: to nie sprawdzono ilosci plynu hydraulicznego i chciano mi wymieniac pompe wspomagania :sciana: ... kurcze szkoda, zaluje teraz ze nie zrobilem tego w innej stacji zeby sie ktos podpisal ze usterka wspomagania byl niski poziom plynu... i do bednarka o zwrot kasy za przeglad i jeszcze prok na glowe za probe wyludzenia czy oszustwa... tak to trzeba nazywac po imieniu... z jednej strony radosc ze mam WAS :worthy: , a z drugiej strony gotuje sie we mnie za te ASO, pozdr.


28.04.2008, 20:23
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
listek2000, z tego co wyczytałem w necie to ASO w Łodzi należy do krajowej czołówki "specjalistów"
SKANDAL, po porostu ręce opadają... :sciana:


Niżej podpisany użytkownik dziękuje kros za ten post:
listek2000
28.04.2008, 20:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
listek2000, nie pozostaje CI nic jak sprawdzony serwis by FC.PL :browar:

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje sebasuperb za ten post:
listek2000
28.04.2008, 20:48
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.10.2007, 19:07
Lokalizacja: Łódź
Posty: 493
Podziękował: 1369
Pomógł: 8

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II 1.9 TDI PD Sport
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: łódzkie
Post 
czytaja nas... dzwonili z ASO do mnie


29.04.2008, 17:51
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL