Teraz jest 27.04.2024, 08:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
[F1] Serwis - 30.000 km 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
OK, sorki, zapomnialem, ze to u Ciebie jeszcze nie 2 lata :)
ale jak widzisz za 600 stowek sie zrobilo znacznie wiecej niz mozna bylo przypuszczac - nie twierdze ze nie daloby rady taniej... ale i Tobie radze jednak ostatni przeglad w ramach gwarancji zrobic w ASO... lub zrobic go w niezaleznym warsztacie a do ASO jechac z ewentualnymi ustarkami do usunięcia w ramach gwarancji - oby było ich jak najmniej... ale jak ma sie cos pojawić - to niech jeszcze przed listpadem 2006 !


11.04.2006, 10:59

Dołączył(a): 06.03.2006, 20:22
Lokalizacja: Warszawa WK
Posty: 83
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Samochód: Fabia Ambiente
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
ja za przeglad po 30 tys zaplacilemn 400 zl wymienione bylo olej fitr przeciwpylkowy oleju , fitr powietzra aha i umyli autko i to by bulo tyle za przeglad po 15 tys zaplacilem 180 zl z materialem. :lustro:


11.04.2006, 11:06
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
ja do ASO to tylko z usterkami gwarancyjnymi bede jechal. A ostatni przeglad pewnikiem zrobie w Auto-Wrobel :] gosc przedemna odbieral Avensis po przegladzie...widac tez go zalamaly ceny w ASO za glupia wymiane oleju + filtry


11.04.2006, 13:36
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
mpapa napisał(a):
ja za przeglad po 30 tys zaplacilemn 400 zl wymienione bylo olej fitr przeciwpylkowy oleju , fitr powietzra aha i umyli autko i to by bulo tyle za przeglad po 15 tys zaplacilem 180 zl z materialem. :lustro:


A gdzie robiles przegląd??

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


11.04.2006, 13:52
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
darecki - czyli jak dobrze rozumiem robiles ten przegląd 30 kkm w Auto-Wróbel? polecasz / ktos Ci polecił ten warsztat? pamietam ze niedawno cos pisalem ze bedziesz robile przeglad w Shell Autoserv... zmieniłes zdanie? :) a w warsztacie na Syreny ktos robił przeglądy / naprawy?

[ Dodano: 2006-04-11, 15:30 ]
autokorekta:

chciałem napisać, że: (...) pamietam ze niedawno cos pisaleś ze bedziesz robił przeglad w Shell Autoserv...


11.04.2006, 14:29
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Jacek, mialem robic w Shell ale termin byl na za 2 tygodnie :] Auto-Wrobel znany mi jest od dluzszego czasu, moj stary tam robil drobne przeglady auta, moj szwagier tam naprawial swojego fiata bravo a moze brave ;) no i ja postanowilem zajechac do nich by zrobic sobie przegladzik. Z wbiciem w ksiazke serwisowa pieczatek itd nie ma problemu - dostajesz tez rozpiske co bylo zrobione w aucie co wymienili i za co placisz.
Jestem po wczorajszej wizycie na TAK dla tego zakladu :] a 173zl za przeglad wymiane filtrow to uwazam ze pol darmo ;] zwlaszcza po tym co krzycza sobie ASO :]
za pierwszy przeglad w ASO zaplacilem cos ponad 250zl, a wymienili tylko olej i filtr.. olej byl moj ;] a przy 30kkm krzykneli mi w ASO ok 600 czyli 400 bym zostawil jak nic...bo znowu mialem swoj olej....
dlatego po co przeplacac ;)...


11.04.2006, 14:50
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
A Ja wczoraj robiłem przegląd po 45 kkm w Auto Wimar w Alejach. I powiem że jestem ponownie miło zaskoczony - odziwo miła obsługa mimo moich narzekań - wszystkie moje usterki wyeliminowali. Wymienili gumy łączników stabilizatora - mieli umyć auto po przeglądzie - ja wychodzę z salonu patrze nie jest umyte - idę do nich a oni jak to jak gościu zjechał mechanika za to - ale jak sie okazało uszczelniali mi drzwi na moją z reszta prośbę i silikon musi stwardnieć - przeprosili mnie i git.

Za przegląd zapłaciłem 480 zł z ich materiałami + wymiana moich klocków 55 zł.

Tak więc jest zadowolony straszyli że będzie około 550 zł a tu z wymianą klocków zostało na flaszeczke :hurra:

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


13.04.2006, 08:16
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Przegląd 30.000 km
Witam dawno nie pisałem, a że mojej skodzie strzelilo juz 30.000 to czas wybrać się na przegląd. No i w tej sprawie mam pytanie do doświadczonych i obeznanych juz w tym temacie forumowiczów.

1.) Co dokładnie obejmuje przeglad pod 30.000 ( co do wymiany )
2.) Na co zwrócic szczeglólną uwage przy tym przeglądzie.
3.) Ktory serwis proponujecie ( warszawa ).
4.) Ile maksymalnie kilometrów moge zrobic po wybiciu 30.000.

Proszę o szczegółowe wypowiedzi. Chciał bym pojechać na ten przegląd przygotowany :)


13.06.2006, 22:37
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Odpowiedzi :
coz - 30kkm to nie duzo - tak powie kazdy serwis.
do wymiany - filtry (wszystkie - czyli oleju, powietrza, kabinowy)
jezeli duzo jezdzisz po miescie to warto skontrolowac hamulce - stan okladzin i tarcz.
Zalecaja kontrole skrzyni biegow - a dokladnie oleju w skrzyni...
Serwis w Wawie - polecam nieautoryzowany, Ja swoje auto bede serwisowal w Auto Wrobel.
Ja od momentu zapalenia sie "serwisu" zrobilem jeszcze 5kkm :] z racji braku czasu.


13.06.2006, 22:47
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:47
Lokalizacja: TUSZYN
Posty: 268
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2012
Województwo: łódzkie
Post 
Ja polecam serwis Kometa. Super fachowcy, naprawede warto!!! A co do tego co na przeglądzie to można jeszcze do świeczek zajrzeć. Ja zazwyczaj od momentu zapalenia się "serwisu" do wizyty w warsztacie robie koło 3000 km:)))

_________________
We flocie także FABIA 1.2 TSi, OCTAVIA III 1.4 TSi oraz YETI 1.4 TSi


14.06.2006, 08:00
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dwie sprawy.

- Serwis kometa to autoryzowany salon ? Jeśli tak to na jakiej ulicy.
- Mi się jeszcze nie zapalił serwis. Poprostu na liczniku wybilo 30.000 ale serwis sie nie świeci :)

Pozdro !


14.06.2006, 15:45
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
MaKLeR napisał(a):
- Mi się jeszcze nie zapalił serwis. Poprostu na liczniku wybilo 30.000 ale serwis sie nie świeci :)

Nawet jak się nie zaświeci to i tak podjedź wymienić olej i zrób przegląd, bo to kiedy ma się OIL lub INSP zaświecić ustawia się (m.in.) Vagiem (w zależności od km i czasu) więc jak jakiś majster coś źle ustawił to nie wiadomo kiedy się zaświeci.

A co się robi przy trzydziestce masz dokładnie opisane w instrukcji. Tylko tak jak pisze Darek z filtrem powietrza nie czekaj do 60-tki (jak podaje książka) bo to trochę za dużo


14.06.2006, 22:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:47
Lokalizacja: TUSZYN
Posty: 268
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2012
Województwo: łódzkie
Post 
Kometa jest na Marsa, skrzyżowanie z Grochowską.

_________________
We flocie także FABIA 1.2 TSi, OCTAVIA III 1.4 TSi oraz YETI 1.4 TSi


15.06.2006, 09:08
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Do tej pory robiłem przeglądy w firmie Carsed w Stojadłach k.Mińska. Jak masz auto na gwarancji (a pewnie masz), masz ochotę na mała wycieczkę, a poza tym chcesz oszczędzić sporo kasy to jedź śmiało. Obsługa chce być mądrzejsza niż jest, ale mechanicy w porządku. Jak wejdziesz na halę i z nimi pogadasz to wszystko powiedzą co i jak i zwracają uwagę na rzeczy o których byś nie pmyślał. I nie jest to naciąganie. Ale to mechanicy, na krawaty uważaj.
Ja do tej pory robiłem tam wszystkie przeglądy i naprawy, ale ostatnio trochę mnie wnerwili i więcej mnie nie zobaczą. Jestem właśnie po wymianie oleju u "Pana Wiesia" z filtrami i olejem i przeglądem wyszło mi poniżej 300 zł.
Ale ja mam już 135 tys. najechane i nie muszę jeździć na gwarancji. ;-))


18.06.2006, 20:56

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No to ekstra nie ma samochodu do soboty a nawet dłużej. Pojechałem na przegląd. Na komputerze napisalem wszystko co mnie drażni w tym samochodzie w dwóch egzemplazach jeden dla Serwisu jeden dla mnie. I to co przez ostatni pare miesiecy bylo normalka w tego typu silniku na przegladzie okazalo sie "Nadmierną pracą i hałasem skrzyni biegów". Dzisiaj zadzwonili, że łożyska do wymiany. Nie mam słów do tej firmy.

Nie znam się na mechanice, alę samochód od kąd jest kupiony nie był nigdy żyłowany, ojciec jezdzi bardzo spokojnie wiec nie sadze ze te łożyska poszły z powodu jazdu ktoregoś z nas. Ta skrzynia musiała być juz wczesniej zajechana na śmierć.

Wiec łącząc pare faktów ktore opisywałem w poprzednich postac mam duże obawy czy ten samochód napewno był nowy.

Federacja Konsumentów juz do mnie dzwoniła i zajeła się tą sprawą. Załatwili mi za darmo oględziny samochodu, nie ma tylko czasu zeby pojechac to załatwić. Przez tą skrzynie chyba wybiore się tam jak naszybciej bo nie wiadomo co mi sie następne rozleci.

Aż mnie kór****ca bieże jak o tym myśle. Samochodu zastępczego też nie mieli. Dopiero assistance podstawiło mi Forda Focusa pod dom, ale na 3 dni a co ma zrobic ojciec, ktory ma piątek , sobote , niedziela koncerty na dwoch różnych koncach warszawy ? Zasówać autobanem ? Porażka !

Dobra nie bede się juz rozpisywał bo na ten temat miał bym jeszcze dużo do powiedzenia. Pozdrawiam !


21.06.2006, 14:48
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL