Teraz jest 17.06.2024, 14:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Tempomat - przydatna rzecz czy zbędny bajer 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
AutoElegance napisał(a):
mnie przerobił na troche kasy...no ale od jakiegos czasu ma strone www wiec moze spowaznial...

OK robimy OT, ale prośba o nie poruszanie prywatnych spraw na łamach forum !!!
Jest gg, pw..... do tego...

_________________
Moje autko O2RS BLUE


03.03.2006, 22:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
no nie zamierzam, ale pisze tylko o moim zaufaniu do tego sklepu :P
'przepraszam, a jesli chodzi o temat to tempomat na wspanialych polskich drogach uwazam za prawie zbedny.


03.03.2006, 22:19
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
AutoElegance napisał(a):
tempomat na wspanialych polskich drogach uwazam za prawie zbedny.

I tu się całkowicie z Tobą nie zgodzę.
Używam go codziennie. I jestem przekonany, że błędną jest opinia, iż nadaje się on tylko na autostrady.


03.03.2006, 22:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
W jednym aucie mam, ale np. jak jade radom wawa to jedynym miejscem gdzie moge uzywac jest 12 km ekspresowki....
poza tą jest jeden pas w kazda strone, i caly czas ktos na styk wyprzedza, droga nierowna, predkosci tez...ale na bialorusi tata ostatnio zrobil trase 500km na samym tempomacie, wylaczajac go tylko przez moment ok 3 razy.

na jakich trasach go uzywasz?


03.03.2006, 23:36
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 29.06.2005, 09:57
Lokalizacja: SK
Posty: 63
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: PWG - 7b.AUT
Samochód: Fabia 2 FL
Rok prod.: 2014
Województwo: śląskie
Post 
kros jak włącze tempomat i dodaje gazu przy wyprzedzaniu to potem wraca do poprzedniej/zadanej prędkości po naciśnięciu hamulca wszystko mi się wyłącza i trzeba od nowa ustawiać :idea: z tempomatu jestem zadowolony :D ale po mieście jest nieprzydatny ???


04.03.2006, 00:51
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.04.2005, 23:32
Lokalizacja: Radom
Posty: 351
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: MB E 220 CDI
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
robert napisał(a):
kros jak włącze tempomat i dodaje gazu przy wyprzedzaniu to potem wraca do poprzedniej/zadanej prędkości po naciśnięciu hamulca wszystko mi się wyłącza i trzeba od nowa ustawiać :idea: z tempomatu jestem zadowolony :D ale po mieście jest nieprzydatny ???

bo nacisniecie hamulca wylacza tempomat, musisz po prostu puscic gaz :!: i auto wroci do zadanej predkosci.
tempomat wylacza sie m.in. hamulcem.


04.03.2006, 15:59
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
robert napisał(a):
jak włącze tempomat i dodaje gazu przy wyprzedzaniu to potem wraca do poprzedniej/zadanej prędkości po naciśnięciu hamulca wszystko mi się wyłącza i trzeba od nowa ustawiać

Tak, wszystko się zgadza, po wciśnięciu sprzęgła również tempomat się kasuje. Nie trzeba go jednak ustawiać od nowa. Wystarczy na krótko przesunąć suwak w lewo i auto powinno przyspieszyć do ustawionej wcześniej prędkości - i właśnie to mi czasami nie chce działać :(


AutoElegance napisał(a):
i caly czas ktos na styk wyprzedza, droga nierowna, prędkosci tez...

Zgadza się w takich warunkach jest nieprzydatny. Nieprzydatny jest również wtedy gdy się spieszę, tzn. jazda metodą gaz-hamulec-wyprzedzanie.

AutoElegance napisał(a):
ale na bialorusi tata ostatnio zrobil trase 500km na samym tempomacie, wylaczajac go tylko przez moment ok 3 razy.
na jakich trasach go uzywasz?

Tras typu Berlin czy Praga gdzie prawie pod domem zaczyna mi się autostrada nie będę wspominał bo to oczywiste zastosowanie tego urządzenia. Ale np. w miniony weekend byłem w Poznaniu. Do Wrocławia autostrada a potem 200 km trasą nr 5 Wrocław-Poznań, zdecydowana większość na tempomacie. Jadąc tam miałem ustawione 100 (bo jechałem rekreacyjnie) wracająć 120 bo do domu zawsze spieszno. Owszem czasami trzeba wcisnąć gaz żeby kogoś wyprzedzić, czasami przyhamować, ale generalnie to tempomat pilnował prędkości.

Codziennie dojeżdżam do pracy prawie 60 km w jedną stronę. Najpierw jadę jakieś 10 km przez teren zabudowany - ustawiam 80, potem 10 km dwupasmówki - ustawiam 100 bo są często ograniczenia do 70 to wtedy nawet nie musze zwalniać. Potem 25 km trasy jednopasmowej przez lasy i wioski (ograniczenie 70)- ustawiam 100 i w zasadzie cały czas tego się trzymam (chyba, że jedzie gęsty sznur aut, co na mojej trasie nie zdarza się zbyt często). Pozostałe 15 km to jazda przez miasta więc tempomat wyłączony.

Ktoś może powiedzieć, że na 10-czy 15 kilometrowe odcinki nie warto włączać tempomatu - może i tak, ale ja mam dla niego również inne zastosowanie, które sobie bardzo cenię. Pomaga mi on na ograniczeniach.
Moja prawa noga ma taką przypadłość, że wciska gaz stosownie do warunków na drodze jakości, szerokości, dziurowatości drogi, a nie ograniczenia jakie tam obowiązuje. Większość naszych tras prowadzi przez różne wsie i miasteczka, a to wiązało się z faktem, że nagminnie łapali mnie na radar, albo dostawałem zdjęcie bo na 50-tkach nagle robiło mi się 100 km/h. Odkąd używam tempomatu (prawie rok i 45 kkm) na ograniczeniach ustawiam prędkość o 25-30 km większą niż ograniczenie i odpukać, na razie nie musiałem płacić.
Uwagę swoją koncentruję na tym co na drodze a nie na wpatrywaniu się w licznik. To naprawdę odpręża i pozwala jechać wygodniej i być bardziej zrelaksowanym


06.03.2006, 09:06
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Doradzcie mi...warto instalowac tempomat?
Napalilem sie na niego jakis czas temu, odlozylem kase ale zaczynam miec mieszane uczucia.
Jezdze troche po autostradach i drogach szybkiego ruchu ale po polsce.Za granice kraju raczej sie nie wybieram.
Pewno grupowicze macie takie "cosik" w autach.
Napiszcie szczerze czy jest sens instalowania go wedlug was?
Co innego jak auto ma fabrycznie to zrobione.Sprawa nie podlega dyskusji.A tu musze zapłacić ok. 420 zł z robocizna i sie zastanawiam....

pozdr


28.03.2006, 12:18

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
Mam tempomat i powiem szczerze - fajna zabaweczka, mozna sie pochwalic ale w praktyce nie ma wiekszego sensu. Na naszych drogach jest pelno scigaczy, co chwile pojawia sie jakas miescina i tak naprawde co chwile tempomat wylaczam.
Na poczatku, po zakupie samochodu probowalem go uzywac w miescie :-) aby ulatwic sobie przestrzeganie ograniczen predkosci :-) ale chyba mi uwierzysz, ze w praktyce okazalo sie to niebezpieczne....

pozdr, krzysn


28.03.2006, 12:56
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Akolo
Zależy jaki styl jazdy preferujesz. Jeśli jeździsz metodą gaz-hamulec, ścigasz się i wyprzedzasz wszystko co napotkasz po drodze to tempomat nie będzie Ci potrzebny, podobnie jeśli jeździsz tylko w mieście.

Ja doposażyłem auto w tempomat, jeżdżę z nim już rok (40.000) i jestem szalenie zadowolony. Jeżdżę głównie poza miastem i używam go codziennie

Oprócz autostrad i dwupasmówek używam go również na zwykłych trasach oraz na ograniczeniach. Bo jak wiemy na trasach co chwilę są wioski z 50-tkami i 70-tkami ustawiam wtedy prędkość o 20-30 km/h więcej i mogę koncentrować się na drodze zamiast na liczniku. Jazda jest wtedy o wiele przyjemniejsza, podróżuje się bardziej komfortowo.
Zwłaszcza, że jadąc bez tempomatu musiałem się co chwilę gapić w licznik bo moja noga dopasowuje prędkość do warunków na drodze, a nie ograniczeń i często mi się zdarzało, że nagle na liczniku robiło się niebezpiecznie za dużo - z uwagi na mandaty.

Mając takie przekroczenie jak pisałem powyżej to nawet spotkanie z radarem kończy się na darmoszce lub niewielkiej kwocie, którą można przeboleć (a nie jestem już studentem, więc taryfa ulgowa się skończyła, a jednak przy przekroczeniu o 20-30 km/h kwoty, jeśli w ogóle, to nie są duże)

Jeśli wypuszczasz się poza miasto, a trasa nie jest jakoś przeludniona to ja tempomat gorąco polecam.
Piszesz o autostradach i szybkich trasach - jeśli preferujesz w miarę spokojną (co nie znaczy powolną, tylko nie nerwową) jazdę myślę, że będziesz zadowolony.


28.03.2006, 13:49
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post !!Tempomat-rzecz przydatna czy gadżet??!!
witam użytkowników Fabied wszelkiej maści. Otóż mam pytanie - czy warto zainwestować w tempomat (nówka 220 zeta), jaka jest z niego pociecha?? Bardzo proszę o podpowiedź tych, którzy przerabiali temat na własnym "grzbiecie". Czy warto??Jeżdżę codziennie 100 km w trasie. Dzięki. Pozdrawiam clubowiczów.


26.09.2006, 19:29

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
mam w swoim samochodzie i ani razu nie korzystałam :) tylko raz gdy chcieliśmy rozkminic jak to działa


26.09.2006, 19:40
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Ja tez mam i używam codziennie- bardzo sobie chwalę...
Jeśli nie jeździsz metodą gaz-hamulec to jest to przydatne urządzenie. Nie tylko na autostradzie.


26.09.2006, 19:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
Ja miałem w służbowej lagunie.
Tempomat plus kontrola prędkości.
Przydawało się w miejscowościach na trasie.
A na autostradzie pozwalało odpocząc nodze i zmniejszało zużycie paliwa.
Według mnie przydatny gadżet, ale jego posiadanie nie jest dla mnie krytyczne.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


26.09.2006, 19:58
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja posiadam tempomat i powiem tylko ze jest to super uzadzenie jesli chodzi o jazde w trasie. Mozna sobie ustalic predkości prawa noga moze odpoczac po za tym ja jak jechalem na mazury przt wlaczonym tempacie osiagnolem srednie spalanie 3,5l

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


26.09.2006, 20:04
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL