Teraz jest 28.03.2024, 14:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię. 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię.
Witam i przy okazji chcę zapytać użytkowników Fabii czy po zakupie autka (udanym zresztą) są tak do końca zadowoleni??
Otóż zadaję sobie to pytanie od końca października ub. r, kiedy to stałem się posiadaczem z salonu Skody Fabii hatchback 1.4-16V-75 koników v. Joy(klima, alusy, skórzane dodatki). Po przejechaniu 2600 km zagazowałem sekwencją BRC i do dzisiaj nakulałem 27000 km i nic, tylko leję gaz. Czytając wypowiedzi kolegów o różnych przypadłościach Fabii zadaję pytanie czy warto było wydać 48 patoli (48400 zł). Teraz porównuję tę cenę na przykład do Golfa IV, Toyotki Corolli 2003 r. itp. Czy ktoś z was miał podobne rozterki jak ja?? Bardzo proszę o odpowiedź. Kumpel mi mówi "stary ciesz się że wszystko hula w autku" a ja jakbym ciągle myślał o innej marce. Chyba jednak powinienem zapomnieć przez parę kolejnych latek o innym autku i cieszyć się Fabią. Co sądzicie?? Nie chciałbym dywagacji 1.4-16V-75 KM kontra 1.9 TDI.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 15.04.2010, 21:24 przez valhalla, łącznie edytowano 1 raz



06.11.2005, 10:01

Dołączył(a): 07.04.2005, 16:01
Lokalizacja: Białogard
Posty: 199
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ja posiadam fabie z lipca 2003,silnik 1.4 16V(75KM) nie mam zadnych zastrzezen do fabii, jedyny problem jaki mnie spotkal po 28 miesacach eksploatacji i 34 kkm przejechanych to zabrzudzona przepustnica i wymiana uszczelki pod nia (koszt takiej uszczelki 8 zeta w ASO :shock: ) Podbno u niektorych sprawdza sie powiedzenie : Fabia - koniec gwarancji, poczatek problemow. u mnie na szczescie nie :twisted: Mam wersje Fresh+ z "wypasionej" wersji brakuje mi tylnich szyb elek. i klimy (uznalem ze mi nie potrzebna, nie spedzam duzo godzin w samochodzie podczas upalu, nie stoje w korkach kilkadziesta minut zanim dojade do miejsca przeznaczenia oraz nie jezdze w dlugie trasy, i wole swieze powietrze jak dmucha :D ). Co do bitwy mysli czemu nie cos innego za ta kase to mialem ale tylko przy zakupie. Teraz nie mam juz takich problemow :mrgreen: Nie ukrywam ze chcialbym miec TDI ze wzgeldu na podkrecenie tanszym kosztem niz benzyne. Ale uzywam glownie fabii do jazdy na krotkich odcinakch i po malym miescie takze ten silnik mi wystarcza.

Jezeli bede kupowal nowy samochod to bedzie to napewno octavia TDI, napewno bym nie wzial znowu fabii (poniewaz znudzila mi sie :P i jest co kazdy wie mniejsza od octy, a im czlowiek starszy tym brzuch coraz wiekszy :hurra: i trzeba go gdzies zmiescic :hysterical:


Czyli moral z tego taki ze JESTEM ZADOWOLONY Z KUPNA FABII

_________________
<<<>Moja Fabka<>>>


06.11.2005, 10:27
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Większość z nas a przynajmniej duża część spotkała się z przeciakającym drzwiami :( Ale to idzie przeboleć.

Ja jestem bardzo zadowolony.

Jedyna rzecz która mnie wpienia to ABS. JEst beznadziejny, i załącza się wtedy kdy nie jest potrzebny, zwłaszcza gdy jest sucho a byle jaka nierówność nawierchni i już pedał hamulca pod nogą napier....

Reszta jak dotąd VERY POZYTYWNIE :good: :good: :good: :good: :good:

Zaliczam siebie to grupy ZADOWOLONYCH Z KUPNA FABII :mrgreen:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


06.11.2005, 12:43
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja mam fabke wersji Fresh+ z 2002 roku- końcówki, fabka skończyła 3 lata przejechała ponad 50 tys km i ja jestem bardzo zadowolona, jedyny mankament to rdza na tylnej klapie, a dokladnie purchelki ( ale to mozna na gwarancji usunąć bez kosztów)
Chyba jedynym problemem fabii są niektóre ASO :D z mottem TTTM.
Generalnie jestem bardzo z niej zadowolna i uwazam ze jak za te pieniazki ( 38 tys), które zapłacilismy za fabke nic nowego z takim wyposazeniem bysmy nie kupili (napewno nie w 2002 roku ) Jest super :good:


06.11.2005, 15:24

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Kupiłem Fabkę w marcu 2005 (rocznik 2004 FL), przejechałem już 11000 i choć wolał bym kombi TDI, ale niestety stać mnie było tylko na tyle. I jak do tej pory jestem zadowolony, myślę że nic lepszego za tą cenę kupić nie można.
Alterantywą mogą być tylko używane, ale na to trzeba mieć cały czas kasę na nieoprzewidziane naprawy, a ja najpierw muszę spłacić to co pożyczyłem.


06.11.2005, 20:32
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Moja Fabka a dokładnei rodziców z lipca 2004 sprawuje się bez zarzutu. Dziś stukneło równe 50 tys.km. i do tej pory trzeba było wymienić dwie żarówki a oprócz tego nie mam absolutnie żadnych zastzreżeń co do auta jak i do ASO. Średnie spalanie wynosi 5.3 l które przy dynamice silnika jest jak najbardziej do zaakceptowania. Przy kupnie rozważaliśmy jeszcze Corse ale miała gorszy silnik,gorsze wyposażenie przy podobnej cenie. Jedyna rzeczy które mnie denerwują to odpadający plastik przy regulacji lusterka kierowcy oraz spora jak mi się wydaje ilość rys na lakierze choć naprawdę trzeba się przyjrzeć żeby je dostrzec (dodam że auto jest myte co najmniej raz w tygodniu przeze mnie i woskowane mniej więcej raz na miesiąc), tak więc oprócz tych drobnych rzeczy nie mam do Fabii absolutnie żadnych zastrzeżeń. Absolutnie na tak!!!

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


06.11.2005, 20:59
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Ja kupiłem kombiaka w kwietniu 2004r. Jedyne czego mi może brakować, to klima, której nie wziąłem (kupowałem wersję Choice). Zamiast tego wziąłem silnik 1.4 101KM i tego bynajmniej w ogóle nie żałuję :eh: . Poza tym nie było mowy żeby w tej cenie (49kPLN) dostać kombi z takim silnikiem. Bryka hula, bagażnik jest wielki, więc nie ma problemu żeby z rodzinką (dwójka małych dzieciaków) się zapakować i ruszać w trasy... Na razie przejechałem 17k km, więc trudno jeszcze mówić o wytrzymałości, ale miałem np. problem z czujnikiem temperatury w silniku (wymieniony w ASO na gwarancji). Ogólnie jestem bardzo zadowolony (tfu; żeby nie zapeszyć :wink: ). A żeby auto się broń Boże nie "nudziło" co jakiś czas coś dorzucam... A to gałka, a to przyciemnione szybki, a to okleinka :wink: ...


07.11.2005, 07:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.10.2005, 07:46
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 34
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post 
Ja odebralem fabie jakos na poczatku lipca w 2004 r. i zrobilem nia 43 tys. km jak dotad.
Powiem szczerze, ze jestem coraz mniej zadowolony z tego autka. Ciagle tylko mysle, co w nim robic - jakies stuki-puki szlysze, bulgotania, ( ostatnio pojawily sie baardzo glosne pojedyncze stuki w zawieszeniu na nierownej nawierzchn), zdarzyl mi sie tez przypadek utraty mocy (dwa razy!) przy rozpedzaniu, plastiki zaczynaja coraz glosniej skrzypiec. Po prostu nie nadazam wszystkiego 'poprawiac'.
Wymienilem od nowosci dwa razy gumy stabilizatorow, raz laczniki stabilizatorow, spalila sie jedna zarowka, ostatnio zauwazylem ze problem przeciekajacych drzwi dotyczy rowniez mnie!!
To wszystko sprawia, ze zaczynam byc zly na to autko.. Ja tu dbam o nia, serwisuje!, a tu takie jaja sa...

Ocena - srednio zadoolony. :?


07.11.2005, 08:34
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii??
Dołączę się do grona zadowolonych użytkowników.
Ja kupowałem autko w tym roku.
Mam kombiaka Ambiente 1.4 75 KM + klima.
Autentycznie na dzień dzisiejszy niczego mi w nim nie brakuje.
Autko ma 15.600 km, wystarczy lać paliwo i to wszystko.
Gdybym jeszcze raz wybierał samochód, to prawdopodobnie wybrałbym taki sam samochód.
Może pomyślałbym o wersji elegance, ale silnik raczej ten sam.
TDI jest fajny, ale dopłata do tej wersji jest bardzo wysoka i prawdę mówiąc, jeżeli nie robisz 30.000 km rocznie to Ci się nigdy nie zwróci.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


07.11.2005, 16:33
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam, ja posiadam Fabkę z 2001 roku wersja Comfort 1,9 TDI i 103 000 km. Powiem wam, że jestem mile zaskoczony i to bardzo. Do tej pory udało mi się wymienić dwa razy gumy stabilizatora, łączniki stabilizatora (gwarancja), dwa komplety klocków, czujnik świateł STOP i to tyle a sorki jeszcze tuleje wahacza. Miałem trzaski pod deską ale udało mi się je zlikwidować (młotek, przecinak i poszło). Naprawdę nie miałem większych problemów z moim autkiem i powiem wam, że włosy mi stają dęba jak czytam co się dzieje z innymi Fabkami i jakie ludzie mają z nimi kłopoty.
Według mnie Fabia to dobry wybór i nie żałuję tego zakupu choć przyznam, że samochód był dość drogi jak na owe lata (jak kraść to miliony, jak kochać to tylko księżniczki). Największym atutem tego auta jest silnik choć wyposażenie też nie jest złe ale brakuje klimatyzacji, to największa bolączka zwłaszcza w upalne dni (wtedy klimatyzacja kosztowała z zamontowaniem 5000 PLN to troszeczkę za dużo).

Jeżeli miałbym kupować jeszcze raz Fabkę to napewno TDI , Combi, Elegance ale niestety apetyt rośnie w trakcie jedzenia i Fabia już mnie bawi, zachorowałem na coś naprawdę dużego SUPERB i myślę, że to jest mój następny samochód.


08.11.2005, 10:16

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Chyba się powtórze bo mam wszystko to co Annetka czyli fabia w wersji "fresh +" rok 2002 silnik 1.4 MPI 60 KM tez koniec roku :) i też oprócz rdzy na tylniej klapie jest :good: Jestem drugą właścicielką tego autka i na obecną chwilkę jej przebieg to 81 tys. Kupiłam ją w tym roku z zamontowanym gazem /z którym nie mam większych problemów- chociaż czasami gaśnie- niestety :cry: / Jestem zadowolona z posiadania tego samochodziku gdyż o mały włos nie kupiłam innego /vw golfa- przyznam że czasami może i torszkę załuję no ale.... 8) / i tak za namową rodziców /sentyment do firmy skoda- sami mają octavię/ jeżdzę tym czym jeżdzę :worthy:


09.11.2005, 18:59

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
No to ja tez :-)

Od lutego 2005 fabia kombi 1.4 75KM elegance. Ciesze sie jakbym kupil ja wczoraj. Po doswiadczeniach z fiatami gdzie w trakcie gwarancji bylem w aso wielokrotnie jestem bardzo mile zaskoczony. Pojawilo sie skrzypienie w przednim zawieszeniu i ciche stuki gdzies z przodu po rozgrzaniu silnika ale poniewaz TTTM nie zawracam sobie glowy. Wole znosic te drobne niedogodnosci niz potem sie denerwowasc ze naprawiajac jedno mechanicy zepsuli mi cos innego (jak sie niestety w fiatach zdarzalo). Reszta jest suuuper. Auto jak dla mnie wystarczajaco dynamiczne, miejsca dla mojej rodziny dosyc (2+1), bagaznik przepastny, auto dobrze wyciszone. Na trasie zeszlem ze spalaniem do 5,2 (choc bylo ciezko...) ale w miescie w ciglych korkach powyzej 10 :-( ale gazu nie zakladam, mialem w fiacie i wiem jak to bywa...

pozdr, krzysn


10.11.2005, 10:59
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
krzysn napisał(a):
ciche stuki gdzies z przodu po rozgrzaniu silnika

hm jesli po rozgrzaniu silnika to moze prawa poduszka silnika :]...
a wracajac do tematu.
Ja ogolnie jestem zadowolony z fabi. Wersja wyposazenia ktora wybralem w zupelnosci mi wystarcza. Wyglad auta - akurat mi sie podoba sedanik choc uwazam ze kombi to najladniejsze nadwozie w fabii.
Mozna narzekac na auto, niestety nie jest wolne od wad (np. wspominiana poduszka ktora znowu chyba padla) ale pokazcie mi samochod ktory nie ma wad??? W ktorym nie wystepuja usterki.
Mysle ze rozwazajac zakup nowej fabii a uzywanej toyoty, mazdy, hondy badz francuza to wybralbym nowa fabie. Przynajmniej przez 2 lata pierdzielilbym sie z ASO a nie wydawal kase na naprawy w warsztatach.
Pozatym...nowe to nowe i nikt tego nie podwazy.
Ogolnie patrzac na uterki - cieknace dzwi, poducha silnika, gumy stabilizatora i inne pierdoly - to auto jest bezawaryjne. Bo czy ktoras z tych usterek powoduje ze auto nie moze jezdzic? NIE!! Mozna jezdzic tylko komfort z jazdy spada :).


10.11.2005, 12:56

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
> hm jesli po rozgrzaniu silnika to moze prawa poduszka silnika :]...

Tez ja podejrzewam, gosciu w ASO rowniez. Ale dziwki dobywaja sie raczej z dolnej czesci auta. A mistrz powiedzial "mozemy wymienic ale ta poduszka ma to do siebie ze tak pracuje" wiec daje sobie z tym spokoj. Mam jeszcze ponad rok gwarancji.

A co do cieknacych drzwi to czy przypadkiem nie miales rozbieranych drzwi np. podczas montarzu glosnikow ? Podobno wtedy mozna uszkodzic jakas izolacje i to jest powodem przeciekow. Ja nie chcialem glosnikow w drzwiach tylnych (tych wysokotonowych) tylko w tylnej polce wlasnie z powodu ewentualnych problemow ze szczelnoscia.

pozdr, krzysn


10.11.2005, 14:23
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Czesc tez jestem zadowolonym posiadaczem :lol: w grudniu minie 3 lata 45 tys Fresh+ 1.4 60 km naszczescie niemam zadnych powaznych probleów 2 razy łącznik stabilizatora alternator :x teraz zaczeło coś skrzypiec napewno gumy w zawieszeniu na miasto jest wystarczajaca narazie bym jej nie zamienił.Też troche na początku żałowałem że nie kupiłem Yarisa ale po miesiącu mi przeszło i sie ciesze z tego co mam .Nie żałuj


10.11.2005, 21:27
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL