Teraz jest 27.04.2024, 16:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
[F2] Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnika.. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
GregorD napisał(a):
nieznany20 tyle że interesuje Cię Skoda Fabia 2 a w tej wersji nie występują silniki MPI,występowały w Fabiach I do 2003 roku.

Bez przesady z takim tekstem, każdy silnik z wtryskiem wielopunktowym można nazwać MPI i Skoda tak nazywa 1.4 16V 85-86KM MPI montowany w Fabii II od początku produkcji.

_________________
Obrazek
Obrazek


24.11.2014, 19:26
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.09.2015, 06:13
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: MAB - 5b.
Samochód: FABIA
Rok prod.: 2012
Województwo: lubuskie
Post Proszę o pomoc w sprawie kupna
Witam wszystkich zastanawiam się nad kupnem kolejnej skody i wybór padł na fabia z roku 2011. 1.6 tdi. Proszę o sprawdzenie historii po nr vin . TMBJS25J3C3103315. z góry dziękuję


14.09.2015, 06:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.05.2014, 13:33
Lokalizacja: SCI
Posty: 251
Podziękował: 28
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Skoda Fabia 2 mini-combi
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Witam :). Mój znajomy naoglądał się mojej Fabianki i stwierdził, że to chyba nie jest zły wybór ;). Zastanawia się nad Skodą Fabią II w combi, koniecznie z benzyną. Czy komuś z Was wpadło może w oko jakieś autko o tych cechach z woj. śląskiego?

_________________
Obrazek


08.01.2016, 09:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.05.2013, 20:52
Posty: 23
Podziękował: 6
Pomógł: 0

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post Silnik Diesla ! Ale jaki...? (Fabia 2009-2011)
Witam wszystkich, przymierzam się do zmiany fabii obecnie Kombi 2003 1,9 SDI docelowo kombi 2009-2011 TDI no właśnie.. ale jaki silnik wybrać.. ?

Jestem zwolennikiem starych dobrych Diesli (wlewasz słonecznikowy i jedziesz :) chodzi mi głównie o bezawaryjność, ekonomiczność.
Naczytałem się troszkę, ale jest wiele opinii i ciężko wszystko posklejać do kupy, żeby zdecydować się na konkretny silnik.
Ogólnie skłaniam się do 1,9 TDI 105 km, ponoć 1,6 TDI też jest niezły... Jakie macie zdania na ten temat, który silnik będzie mniej awaryjny i ekonomiczny, DPF ?, dwumasa ? Pomijać czy nie ?

Jak to sprawdzę w/w informacje po VIN ? Jakie nr szukać itd.

Ogólnie proszę o pomoc przy najodpowiedniejszym wyborze.
(możecie dopisać ile wasze fabiszony spalają [1,9 i 1,6 TDI])

Dziękuję i pozdrawiam

PS. Jak to było z szyber dachem we fabiach ? Na kilkadziesiąt ogłoszeń tylko jedna miała szyber :/

_________________
Był SDI, a teraz jest TDI :P


01.11.2016, 07:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
benekdp napisał(a):
Ogólnie skłaniam się do 1,9 TDI 105 km, ponoć 1,6 TDI też jest niezły...

1.6 TDI jest bardzo fajny, jednak ma znacznie droższy osprzęt i zawsze jest spora szansa na awarie, w pierwszej kolejności pada zawór EGR, naprawa z wymianą około 2tyś. zł. Później masz wrażliwe i delikatne wtryskiwacze common rail, które są zbudowane w technologii piezoelektrycznej, co właściwie oznacza brak możliwości 100% regeneracji, tzn, można ją przeprowadzić ale nie oznacza to pełnego sukcesu, więc pewna jest tylko wymiana. Cena w Inter Cars przy dobrych zniżkach to około 1200zł za sztukę. Tyle dobrego, że można zmieniać pojedynczo i tak też one padają, nie wszystkie na raz. DPF - wiadomo, niemal pewne źródło problemów, ale tak do około 250tyś.km daje radę. Oczywiście każdy silnik 1.6 TDI posiada DPF. Zostaje jeszcze dwumasowe koło zamachowe, ale to już jest normalna sprawa w prawie każdym dieslu naszych czasów, również 1.9 TDI.

Teraz tak, wybór sprowadza się do kwestii finansów i komfortu jazdy. 1.9 TDI - traktor pod maską, zawsze głośno i nic nie poradzisz. Ale za to znacznie tańsze ewentualne naprawy i bardziej znany mechanikom. 1.6 TDI - znacznie ciszej w kabinie, po prostu jest już jakiś tam komfort akustyczny, właśnie dzięki wtryskowi common rail, spalanie też super, ale za to znacznie większe ryzyko sporych wydatków.

_________________
Obrazek
Obrazek


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Ciacho123 za ten post:
benekdp
01.11.2016, 12:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.05.2013, 20:52
Posty: 23
Podziękował: 6
Pomógł: 0

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Ciacho123: Dzięki wlkie za wyczerpującą odpowiedź.

Ogólnie będę szukał Fabii z przebiegiem +- 130 tyś. (mam nadzieję, że znajdę coś bliżej 100 tyś.) Budżet do 20.000 zł.
SDI też nie chodzi cicho... a jak będzie na prawdę za głośno to postaram się to może w jakiś sposób wytłumić... ale to już inna bajka ... z tego co wyczytałem to zostaje przy moim wcześniejszym wyborze 1,9 TDI i 1,6 nie biorę pod uwagę.
Są różne wersje tego silnika na coś konkretnie zwracać uwagę ?
1,9 ma filtr cząstek czy są dwie wersje ?

_________________
Był SDI, a teraz jest TDI :P


01.11.2016, 15:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
benekdp napisał(a):
Ciacho123: Dzięki wlkie za wyczerpującą odpowiedź.

Ogólnie będę szukał Fabii z przebiegiem +- 130 tyś. (mam nadzieję, że znajdę coś bliżej 100 tyś.) Budżet do 20.000 zł.
SDI też nie chodzi cicho... a jak będzie na prawdę za głośno to postaram się to może w jakiś sposób wytłumić... ale to już inna bajka ... z tego co wyczytałem to zostaje przy moim wcześniejszym wyborze 1,9 TDI i 1,6 nie biorę pod uwagę.
Są różne wersje tego silnika na coś konkretnie zwracać uwagę ?
1,9 ma filtr cząstek czy są dwie wersje ?


Kolego. Masz SDI i się z tego bardzo ciesz. Chyba, że jest rozsypany i musisz koniecznie zmienić. Jeśli masz budźet 20 tys zł to jesli chcesz tdi to nie zdziw się gdy po krótkim czasie Twoj budżet zrobi się z konieczności blizej 30 tys. Z dobrego serca radze spokojnie możesz powiększyć sobie budżet o przynajmniej 5 tys i kup sobie jakiegos fajnego benzyniaka. Wyjdzie Ci to zdecydowanie taniej.


01.11.2016, 16:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Odp: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze
przemobiker napisał(a):
Kolego. Masz SDI i się z tego bardzo ciesz. Chyba, że jest rozsypany i musisz koniecznie zmienić. Jeśli masz budźet 20 tys zł to jesli chcesz tdi to nie zdziw się gdy po krótkim czasie Twoj budżet zrobi się z konieczności blizej 30 tys. Z dobrego serca radze spokojnie możesz powiększyć sobie budżet o przynajmniej 5 tys i kup sobie jakiegos fajnego benzyniaka. Wyjdzie Ci to zdecydowanie taniej.


Wystarczy poszukać trochę dobrego egzemplarza a nie kupować pierwszy lepszy i reanimować wszystko co się da. To że ktoś Ci źle doradził w zakupie nie oznacza że wszystkie auta na rynku takie są.

tapatalk

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


01.11.2016, 17:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
benekdp napisał(a):
1,9 ma filtr cząstek czy są dwie wersje ?

Jeśli jest to Fabia z polskiego salonu to raczej nie możliwe aby miała DPF, natomiast jeśli sprowadzona z zachodu to jak najbardziej jest możliwe, bo były takie wersje, jest wtedy inne oznaczenie literowe silnika, a konkretnie BLS.

_________________
Obrazek
Obrazek


01.11.2016, 17:31
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Odp: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze
Adrian napisał(a):
przemobiker napisał(a):
Kolego. Masz SDI i się z tego bardzo ciesz. Chyba, że jest rozsypany i musisz koniecznie zmienić. Jeśli masz budźet 20 tys zł to jesli chcesz tdi to nie zdziw się gdy po krótkim czasie Twoj budżet zrobi się z konieczności blizej 30 tys. Z dobrego serca radze spokojnie możesz powiększyć sobie budżet o przynajmniej 5 tys i kup sobie jakiegos fajnego benzyniaka. Wyjdzie Ci to zdecydowanie taniej.


Wystarczy poszukać trochę dobrego egzemplarza a nie kupować pierwszy lepszy i reanimować wszystko co się da. To że ktoś Ci źle doradził w zakupie nie oznacza że wszystkie auta na rynku takie są.

tapatalk


Nie chodzi nawet o egzemplarz. Przerabialem 1.9tdi (sciagany przez wujka, mega dobrze sprawdzone u niego na warsztacie bo zajmuje sie sciaganiem aut wiele lat) kilku znajomych ostatnio kupowało auta z tymi silnikami i kazdy dochodzil do tego samego wniosku. Wiekszosc to egzemplarze raczej drozsze, ze sprawdzona historia a nie pierwsze lepsze. Jeszcze mialem po drodze dwa diesle i wniosek ten sam. Skarbonka. Mam prawie 300 konna benzyne, zwyklego benzyniaka i fabke sdi i kazde jest duuuuzo tansze niz smieszne tdi. O osiagach tdika do dobrej benzyny nawet nie będe sie rozwodzil. Ale to tylko moja rada. Ja na diesle wywalilem paredziesiat tysiecy zanim poszedlem po rozum do glowy. O nowych dieslach to heh, tez niestety mialem stycznosc.
Jak wszystko jest okej to moze jazda kazdym nowoczesnym autem jest przyjemna ale koszty szok i wcale to nie jest wina tych aut tak naprawde tylko posranej polityki unijnej ktora psuje pseudoekologia te auta.
Kazdy kupuje co chce ale nawet najgorszemu wrogowi nie polecam zakupu diesla.
Jak przekalkulowalem koszty za kazdego diesla ktorego mialem (auta mialy 2-5 lat wiec) to wychodzi że przy obecnych cenach taniej byloby lac 15l/100 niz cieszyc sie dieslem. Jedyne tdi do przelkniecia to stare 90 konne, które rozni sie od SDI w zasadzie posiadaniem smiesznie taniej turbiny. Reszte odradzam

P.S tak naprawde dpf, wtryski, turbine czy cokolwiek innego nie jestes w stanie sprawdzic chociazbys byl niewiadomo jakim znawca, bo bez laboratorium i wyjecia czesci z silnika tego tak naprawde nie ocenisz (ich pozostalej zywotnosci). Chyba, ze sa juz calkiem trup, ale to taka zero-jedynkowa metoda..


01.11.2016, 19:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.10.2009, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1879
Podziękował: 6
Pomógł: 56

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III Combi TDI
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
To chyba ja mam dużo szczęścia w zakupach tdi. Mam O1, O2FL, i miałem F1RS modzonego. W sumie sprawdzałem je przy zakupie sam nawet bez kompa. Ostatnio z coolmobil szukaliśmy auta i kupiliśmy Insignie w dieslu bez aso czy innych warsztatów i nadal zero problemu. Dlatego zawsze się zastanawiam czemu drogie sa tdi bo tarcze i klocki w każdym takie same ceny czy inne części eksploatacyjne.

tapatalk

_________________
PerfectService by DGW
Skoda Octavia III Combi 2.0 TDI 4x4 CKFC
Skoda Octavia 2FL Combi 2.0 TDI
Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ
Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF


02.11.2016, 08:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.07.2010, 20:26
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1606
Podziękował: 0
Pomógł: 30

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style
Rok prod.: 2019
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Dokładnie jak pisze Adrian. 1.5 roku temu kupiłem żółwia i po z drobnymi kwestiami żadnych problemów z autem nie ma. A wbrew pozorom nie jest jakoś bardzo oszczędzany. Kwestia jak kto użytkuje auta, jaka ma świadomość na co zwracać uwagę przy dieslu. Tak samo w benzynie można zarżnąć turbo. Znam przypadki ze w 2.0t w insigni zarżnęli silniki/turbo bo chciało im się pościgać i nie zadbali aby silniki miał okazje później się "uspokoić"...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Było:
Fabia RS 05' 187KM
Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi Cosmo
Skoda Superb III, 1.8 TSI Style
Toyota RAV4, 2.5 Hybrid AWD, Selection

Jest:
Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style


03.11.2016, 08:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Turbo padło mi raz w golfie, dawno temu. Kosztowała mnie ta impreza 3k bo bylo to niestety ze zmienna geometria wiec drozsza zabawa. A tak to dwumasy, w jednym dieslu 2x wtryski (odstepy 80k zaledwie) i tak by mnożyć, 2x glowica. Paliwo lalem na orlenie a teraz od duzszego czasu lotos. O jeździe mam troche pojecie i pilnuje uzytkowania. Mimo wszystko masa złych doswiadczen z dieslami. 1,5 roku kolega dostal nowego passka 2.0 tdi. Auto warte grubo ponad 100k a przez 1,5 roku faktur w aso na 54 tys zł. Duza firma to placi, ale prywatny uzytkownik by sie nie podzwignal raczej. Auto ma 2 lata niespelna ale generalnie nadaje sie na smietnik. Jedynych zadowolonych co znam to stare tdi 90 km, czyli taie SDI z turbo i silniki HDI. Ogolnie grupa VW jest wg mnie spalona, nie ma tam ani 1 silnika godnego uwagi o zgrozo nawet benzyny.
Kupisz co będziesz chciał. Twoja kieszen, wolny wybór:)
P.S tak dla przykładu znam jedna osobe baaaardzo zadowolona z Laguny II 1.9 dci. Także jak widać można trafic nawet na dobra królowa lawet. Problem w uzywkach jest taki, że jeśli chodzi o te elementy to tak naprawde kupujesz kota w worku i dopiero jak troche pojeździsz to wyjdzie czy będziesz mówił, że jesteś zadowolony albo zbankrutujesz :)
To jest mniej wiecej taka różnica jak bedziesz zadowolony i diesel Ci sie nie zepsuje ani razu (nie mowie tu o eksploatacji typu klocki) to zaoszczdzisz minimalnie w stosunku do benzyny. Benzyna nawet jak bedzie sie cos tam psuc to i tak szanse że wyjdzie taniej. Diesel wystarczy, ze padnie raz. A jak trafisz gorzej (jak na wielu forach VW - poczytaj ile jest tematow z usterkami diesli ) to kupilbys sobie spokojnie dwa auta :)


03.11.2016, 08:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.01.2018, 12:25
Posty: 3
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
witajcie,
przymierzam się do kupna Fabii i moją uwagę przykuło to auto: https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fab ... 60fd059db0

czy, według Was, to jest silnik po lifcie z paskiem rozrządu, czy jeszcze ten z łańcuchem?

z góry dzięki za pomoc!


25.01.2018, 12:28
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Raczej na łańcuchu...

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Angel za ten post:
borsuk
26.01.2018, 19:27
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL