Teraz jest 27.04.2024, 13:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Żarówki LED 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 02.04.2009, 12:12
Lokalizacja: Katowice/Orzesze
Posty: 374
Zdjęcia: 1
Podziękował: 18
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf V Comfortline
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
odswierze temat
czy zarowki http://moto.allegro.pl/item1061733408_z ... r_hit.html

beda lepsze od http://moto.allegro.pl/item1078628753_z ... _1210.html
te pierwsze to diody o ile gosc dobrze napisal SMD 5050 a drugie SMD1210 czy to jakas roznica? zastanawiam sie nad kupnem ktorys z nich bo nie chce jezdzic non stop na HIDach a mam lampy soczewkowe wiec zwykle zarowki to masakra i odpadaja na starcie...

_________________
POZDRAWIAM JA I MOJA CZARNULA


22.06.2010, 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
krzysiek1174, jedne i drugie nadają się na śmietnik. Dlaczego zwykłe żarówki odpadają? Przecież do takich właśnie żarówek została zaprojektowana Twoja soczewka. Chyba, że masz ori xenon?

Takie led smd to się nadają do oświetlenia kokpitu, tak, żebyś widział cyferki z odległości 0,5 m, a nie do oświetlania drogi przed autem. Prawo niestety nie zabrania sprzedawania czy kupowania takich żarówek, jednak zabrania stosowania ich w aucie na drogach publicznych, dla mnie bez sensu. Nieświadomi użytkownicy tylko kasę wywalają, ale w sumie za głupotę trzeba płacić. Chyba, że chcesz je zastosować do innego celu, w co bardzo wątpię.

Do oświetlania drogi przed autem, to nadają się diody led dużej mocy, np. 10W. Poniżej cytat z jednej ze stron www:

Dioda biała [6000K, 400 lumenów, kąt 120 stopni, 1.4A, 15V] 10W 90,00zł

UWAGA! Dla porównania żarówka 40W emituje strumień około 300...400 lumenów.


Pomijając już fakt braku homologacji żarówki jak i reflektora z taką żarówką, należy pamiętać, że na 99% nie będzie ona prawidłowo oświetlać drogi przed autem.

krzysiek1174, więc zastanów się dobrze czy warto wywalać 100zł na ten wynalazki. Jak chcesz mieć koniecznie ledy to pokombinuj coś z innymi rodzajami świateł, może dzienne? Wstawianie ledów do postoju, kierunków, wstecznego jeszcze rozumiem, mimo iż jest niezgodne z prawem.

Takie żarówki H7 led w światłach mijania czy też źle wyregulowany xenon do tego w ryflach to powinno się tępić i to mocno.

Wg mnie najlepiej jest bawić się ledami wewnątrz auta, wtedy nie może nam nikt nic zarzucić jak i nikomu nie wyrządzimy tym krzywdy, np oślepiając.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


22.06.2010, 16:00
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.04.2009, 12:12
Lokalizacja: Katowice/Orzesze
Posty: 374
Zdjęcia: 1
Podziękował: 18
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf V Comfortline
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
swierg, dziekuje za obszerny komentarz :bravo: zwykle zarowki odpadaja z tego wzgledu ze poprostu nie oswietlaja tak drogi jakbym chcial dalem kiedys zarowki 100W i bylo juz znosnie ale wyciagnalem je jak zauwazylem ze kabelki zaczynaja sie przegrzewac.
nie chce jezdzic na pseudo ksenonach bo przy pierwszej lepszej kontroli moze byc nieciekawie dlatego szukam jakiejs alternatywy....

_________________
POZDRAWIAM JA I MOJA CZARNULA


23.06.2010, 09:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
krzysiek1174, jeśli przy ksenonie obawiasz się kontroli, to tym bardziej powinieneś się jej obawiać przy ledach w H7.

Jeśli zależy Ci na naprawdę dobrym świetle i braku problemów z policja to chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie ori ksenon. Dziwne, że soczewka daje słabe światło. Może jakaś kiepska? Może te żarówki 100W ją wypaliły? Próbowałeś wstawić jakieś zwykłe homologowane żarówki H7 55W renomowanego producenta? Widzę, że masz jakieś tuningowe te reflektory. Jakiego są producenta? Całkiem prawdopodobne, że projektant się nie przyłożył i lepsze światło da standardowy reflektor H7 z F1.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


23.06.2010, 13:21
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.04.2009, 12:12
Lokalizacja: Katowice/Orzesze
Posty: 374
Zdjęcia: 1
Podziękował: 18
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf V Comfortline
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
swierg, te soczewki ktore mam to chinszczyzna http://moto.allegro.pl/item1076250289_p ... fabia.html
tak wiec wszystko na temat ori ksenonow nie kupie bo mam duzo wazniejsze wydatki a co do kontrolli to podejrzewam ze hidy duzo bardziej wpadna komus w oko niz ledy pozatym na przeglad musze je specjalnie wyciagac a co do led-ow to na przegladzie nie karza wyciagac zarowki... no ale widze ze nie pozostaje mi nic innego jak przyzwyczaic sie do normalnych zarowek

_________________
POZDRAWIAM JA I MOJA CZARNULA


23.06.2010, 14:52
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.01.2011, 09:44
Lokalizacja: Orneta
Posty: 139
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Żarówki LED
A czy próbował ktoś sam lutować ledy po starych oprawkach w tylnej lampie? Ja już mam postojówki z przodu, rejestracje i oczywiście cały środek zrobiony ale na pozostałe wydawać po 12 zł za szt mi się nie opyla. Zamówiłem smd już sobie i chyba się pobawię


09.05.2011, 21:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Żarówki LED
Kamilo2410 napisał(a):
A czy próbował ktoś sam lutować ledy po starych oprawkach w tylnej lampie? Ja już mam postojówki z przodu, rejestracje i oczywiście cały środek zrobiony ale na pozostałe wydawać po 12 zł za szt mi się nie opyla. Zamówiłem smd już sobie i chyba się pobawię


"Cały środek" to aż te 3 w lampce podsufitki? Czy 5, wraz z lampkami w drzwiach przednich? No i - po co ci ledy w tylnych kloszach? Nie "opyla" to sie w ogóle za to zabierać żeby tam lutować cokolwiek zamiast mega-tanich żarówek...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


10.05.2011, 05:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 22.01.2011, 09:44
Lokalizacja: Orneta
Posty: 139
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Żarówki LED
weuek napisał(a):
"Cały środek" to aż te 3 w lampce podsufitki? Czy 5, wraz z lampkami w drzwiach przednich? No i - po co ci ledy w tylnych kloszach? Nie "opyla" to sie w ogóle za to zabierać żeby tam lutować cokolwiek zamiast mega-tanich żarówek...


Cały środek znaczy cały środek...czyli oprócz tego co wymieniłeś licznik, sterowanie szyb, lusterek,pokrętło świateł, regulacja świateł, panel nawiewu, podgrzewanie tylnej szyby, zapalniczka, bagażnik i...wskaźnik od gazu. Od "opylania się" jest jeszcze ważniejsze coś co się nazywa HOBBY..("czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem" - to zdanie z wikipedii udanie oddaje o co mi chodzi:) )


10.05.2011, 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Żarówki LED
Kamilo2410 napisał(a):
Cały środek znaczy cały środek...czyli oprócz tego co wymieniłeś licznik, sterowanie szyb, lusterek,pokrętło świateł, regulacja świateł, panel nawiewu, podgrzewanie tylnej szyby, zapalniczka, bagażnik i...wskaźnik od gazu. Od "opylania się" jest jeszcze ważniejsze coś co się nazywa HOBBY..("czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie, albo też nawet z zarobkiem" - to zdanie z wikipedii udanie oddaje o co mi chodzi:) )


OK, kolego. Twoje auto i czas i robisz z nimi co ci się podoba. Ale cały ten środek to przeca już z fabryki na LEDach wyłazi (oprócz tego co wymieniłem). A z przodu/tyłu w lampach diody nic nie dają oprócz problemów z przeglądem u kumatego diagnosty (i mrugania przegrzanej postojówki od emanującej gorącem H7, co już widziałem kilka razy na drodze).

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


11.05.2011, 04:58
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 01.02.2011, 12:15
Posty: 46
Podziękował: 6
Pomógł: 3

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: F2
Rok prod.: 2010
Województwo: mazowieckie
Post Re:
krzysiek1174 napisał(a):
swierg, te soczewki ktore mam to chinszczyzna http://moto.allegro.pl/item1076250289_p ... fabia.html
tak wiec wszystko na temat ori ksenonow nie kupie bo mam duzo wazniejsze wydatki a co do kontrolli to podejrzewam ze hidy duzo bardziej wpadna komus w oko niz ledy pozatym na przeglad musze je specjalnie wyciagac a co do led-ow to na przegladzie nie karza wyciagac zarowki... no ale widze ze nie pozostaje mi nic innego jak przyzwyczaic sie do normalnych zarowek


Do Vectry A tez chłopaki zakładali soczewki AngelEyes, a potem natychmiast je zdejmowali i sprzedawali. Dało się na nich jeździć tylko w dzień. I żadna firma nie wypuściła nic normalnego. Może te Twoje też takie będą, że najlepiej wrócić do standardowych świateł. Jak dużo jeździsz po drogach bez ruchu to pomyśl nad jakimiś dalekosiężnymi reflektorami w zderzak. Chociaż na długich będzie jaśniej. A jak nie, to przynajmniej załóż mocniej świecące żarówki, np. ja jeżdżę w Vectrze na Tungsram +90% i jestem zadowolony. Żadne to +90% jasności, bardziej +30%, ale jest inne światło i tak nie ginie, szczególnie na mokrym asfalcie.


11.05.2011, 13:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.09.2009, 10:24
Lokalizacja: Kamionka
Posty: 442
Podziękował: 4
Pomógł: 13

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Żarówki LED
to cos marne mial te gej alsy ;) ja mam takie i nie narzekam ustawioe dobrze zaowki ori philips i jest wszystko cacy.. nawet na mokrym asfalcie fanie wszystko widać.. a co najlepsze nie wali mi nikt długimi ze raże tak jak mialem na ori swiałach .. wiec nie ma co narzekać na te gej oczka :D


15.05.2011, 03:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.02.2011, 12:15
Posty: 46
Podziękował: 6
Pomógł: 3

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: F2
Rok prod.: 2010
Województwo: mazowieckie
Post Re: Żarówki LED
Specjalnie napisałem, że chodzi o oczka do Vici A. Np. już w Astrze podobno nie ma problemu. Czyli jak piszesz, do Fabii też da się dobre kupić.


16.05.2011, 10:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.09.2009, 10:24
Lokalizacja: Kamionka
Posty: 442
Podziękował: 4
Pomógł: 13

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Żarówki LED
a to sorki na szybkiego czytałem.. ale dobrze mówisz te angele i inne dajody to sa zamienniki do jednego auta zrobia i wyjdzie a u innych nie wszystko gra.. poki co mi w fabi angele z ringami i czarnymi wkładami odpowiadaja.. cena jest nie zła nic nie szwankuje a jakosc oświetlania jak dla mnie jest duzo lepsza niz w ori reflektorach ( nie mówie o ori xenach ) :eh:


16.05.2011, 17:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.03.2008, 13:33
Lokalizacja: Olkusz
Posty: 140
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia I Sportline
Rok prod.: 2007
Województwo: małopolskie
Post Re: Żarówki LED
Zaraz po zakupie auta założyłem do Fabii II żarówki Led - postojówki w celu sprawdzenia które będą najodpowiedniejsze. Z racji, że zajmuje się od niedawna sprzedażą takich akcesoriów po okolicznych sklepach motoryzacyjnych postanowiłem przeprowadzić mały test:

Od strony kierowcy żarówka LED walcowa.

Obrazek

Obrazek

Od strony pasażera żarówka LED 4 diodowa:

Obrazek

Obrazek



A oto efekt widziany wieczorem.

Obrazek


Jak dla mnie tańsze, walcowe znacznie lepiej pasują do Fabii II. Robiłem podobny test w Fabii I, ale tam ładniej świeciły te 4 diodowe gdyż gniazdo postojówki jest schowane dość głęboko w lampie. W Fabii II jest z kolei z samego przodu, boku lampy i tutaj za mocno świecą.

_________________
Skoda Fabia I FL 1.416V SportLine


01.05.2013, 13:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12.07.2013, 19:22
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ATZ-1.4 8V 68KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Rok prod.: 2012
Województwo: opolskie
Post żarówki LED do DayLight
Witam.

Kupiłem żarówki LED. Jak to się okazało biegunowość w światłach do jazdy dziennej jest zamieniona przez co żarówki nie działają. Żeby było śmiesznie zamontowałem jedną do światła wstecznego i tam wszystko ok (sprawdziłem wszystkie dla pewności i działają).
Pomyślałem, że zamienię biegunowość przy wtyczkach. niestety nie da rady.
Kolejny pomysł - zmienię przy przekaźnikach. Ale przekaźniki znajdują się nad bezpiecznikami pod deską rozdzielczą. No i teraz pytanie - czy ktoś się orientuje jak dojść do tych przekaźników? czy ta "obudowa" po lewej stronie deski rozdzielczej, która przylega do drzwi zdejmuje się jak to ma miejsce w octavii? przeszukałem już "parę" stron, jedno forum, kolejne, grafikę na google, ale nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi.
jak ktoś ma jakieś materiały to będę wdzięczny za wszelką pomoc.
z góry dzięki.


23.07.2014, 17:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL