Teraz jest 27.04.2024, 06:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Bagażnik na rowery - na hak holowniczy 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.01.2009, 20:32
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Fabia comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: lubelskie
Post Bagażnik na rowery - na hak holowniczy
Noszę się z zamiarem zakupu bagażnika do transportu rowerów .Interesuja mnie wyłącznie bagazniki na hak . Po wstępnym obejrzeniu ofert na Alegro mozna zgłupieć , ceny wachaja sie od ok 200 do 3000 pln . Ma moze ktos jakies doświadczenia w tym temacie. Wdzięczny byłbym za jakies porady czy sugestie.

_________________
W życiu piękne są tylko chwile ...


Ostatnio edytowano 30.09.2009, 20:46 przez Kowalsky_108, łącznie edytowano 1 raz



30.09.2009, 20:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Znaczy tak. Ja wielkiego doświadczenia jeśli chodzi o bagażnik montowany na hak nie mam, ale słyszałem opinie, że jedynymi zaletami takiego rozwiązania jest nieco niższe zużycie paliwa ze względu na to, że nie stawiają takiego oporu jak na dachu i łatwość montażu samych rowerów. Mając taki bagażnik chyba mamy 'dodatkowe' zabezpieczenie tylnej klapy, co jest raczej uciążliwe. :) Nie mówiąc już o tym, że w razie jakiejś kolizji z tyłu rowery raczej tracimy. :hurra:

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


30.09.2009, 21:23
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
MatCar17 napisał(a):
dodatkowe' zabezpieczenie tylnej klapy, co jest raczej uciążliwe.

"mądre" bagażniki mają taki patent, że możemy bagażnik wraz z rowerami odchylić żeby dostać się do bagażnika.


30.09.2009, 21:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.03.2009, 23:00
Lokalizacja: Poznań
Posty: 237
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Octavia 1,9tdi
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Kolego był wątek o bagażnikach - wszystko za i przeciw każdego rozwiązania. Opisane czarno na białym. Ja odradzam na tył. Zdecydowanie wygodniejsze są na dach.

_________________
1.9 tdi Opony 195/50/15 Pirelli Drago


30.09.2009, 21:42
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
kros napisał(a):
"mądre" bagażniki mają taki patent, że możemy bagażnik wraz z rowerami odchylić żeby dostać się do bagażnika.


Mądre nie znaczy wszystkie. :P

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


01.10.2009, 09:07
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.01.2009, 20:32
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Fabia comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: lubelskie
Post 
nabuchodonozor2 napisał(a):
Kolego był wątek o bagażnikach - wszystko za i przeciw każdego rozwiązania. Opisane czarno na białym. Ja odradzam na tył. Zdecydowanie wygodniejsze są na dach.


Raczej nie było , byłu o takich na dachu i klapie bagaznika.Każde rozwiązanie znajdzie zwolenników .Mając hak a nie mając bagaznika na dachu łatwiej jest mi mysleć akurat o takim . W ofercie sa konstrukcje wiszące ( na 3 rowery to ok 200 pln) i platformowe , te juz dużo droższe .Można znaleść oferty już za ok 700 takie ze światłami , miejscem na blache z numerami , konstrukcje uchylne pozwalajace otwieranie bagaznika.
Skłaniam sie ku kupnu tej lepszej wersji platformowej na 3 rowerki

no cos takiego:.http://moto.allegro.pl/item748204502_th ... szawa.html

_________________
W życiu piękne są tylko chwile ...


01.10.2009, 16:35
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
jeśli nie chcesz mieć problemów na drodze to kup ze światłami i zamontuj tablice. Tani bagażnik plus Mandat równa się lepszy bagażnik. A przynajmiej już jest blisko. A mandat może się powtórzyć.


01.10.2009, 21:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.06.2006, 18:54
Lokalizacja: P-ń
Posty: 123
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GEY - 5b.
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
kros napisał(a):
kup ze światłami i zamontuj tablice. Tani bagażnik plus Mandat równa się lepszy bagażnik.

Ale skąd trzecią tablicę? Nie możesz jej przełożyć ze samochodu bo wg prawa o ruchu drogowym musisz posiadać blachy z przodu i z tyłu zamontowane na pojeździe. Nie możesz jej również legalnie sam dorobić bo nie będzie miała znaku legalizacyjnego. Urząd też nie wyda trzeciej bo dwie już masz a tyle potrzebujesz. Na bagażnik nie dostaniesz bo bagażnika się nie rejestruje.Błędne koło.
Prawo w Polsce nie jest dostosowane w tym zakresie - jak trafisz na upierdliwego pana na drodze to niestety może Ci za taki bagażnik dowalić. Gdzie nam do Europy.


04.10.2009, 20:39
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
nigdy nie wnikałem w przepisy s tym zakresie, bo nie miałem potrzeby. Faktem jest że mając rowery z tyłu można dostać mandat za zasłoniętą i przez to nieczytelną tablicę tylną...

Natomiast nie wiem czy w takim przypadku nie można by dorobić tablicy 'nielegalnej' w końcy 2 legalne tablice masz na aucie, a ta trzecia to tak jak mają cieżarówku napisane litery i cyfry na wywrotce, na wypadek kiedy zwykła tablica jest nieczytelna np. z błota na budowie...

Naprawdę nie wiem jaka jest wykładnia prawa i pewnie kadży policjant zareaguje inaczej, a wydział komunikacji też pewnie co jeden to inną będzie miał opinię.

Ale na mój rozum za taką trzecią nielegalną tablicę nikt nie powinien sie czepić, bo nie próbujesz zastąpić wymaganej przepisami legalnej tablicy, tablicą nielegalną, a wręcz przeciwnie starasz się zrobić wszstko żeby spełnić inne wymaganie przepisów o tym żeby numery auta były zawsze widoczne i czytelne. Tak przynajmniej powinno być w normalnym kraju, a jak jest u nas?

W sumie to ciekawe czy skłądając odpowiedni wniosek do WK odmówiło by wystawienia trzeciej legalnej tablicy? Próbował ktoś?


04.10.2009, 21:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.07.2009, 17:58
Lokalizacja: Kraków
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 9

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: małopolskie
Post 
kros napisał(a):
W sumie to ciekawe czy skłądając odpowiedni wniosek do WK odmówiło by wystawienia trzeciej legalnej tablicy? Próbował ktoś?


nie wiem jak z wystawieniem takiej tablicy jest ale mój znajomy zarejestrował taki bagażnik nie wiem jakim cudem jako przyczepkę udało mu sie to w Opolu może bardziej uda się zarejestrować bagażnik jako przyczepkę niż uzyskać trzecią tablice

_________________
Octavia 2 FL kombi 1.8TSI


04.10.2009, 21:23
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
tylko przyczepka wymaga przeglądów, no i ma inny numer...

ciekawe jaki jeszcze kwiatek wyjdzie w tym wątku...


04.10.2009, 21:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.06.2006, 18:54
Lokalizacja: P-ń
Posty: 123
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: GEY - 5b.
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
kros napisał(a):
nigdy nie wnikałem w przepisy s tym zakresie, bo nie miałem potrzeby. Faktem jest że mając rowery z tyłu można dostać mandat za zasłoniętą i przez to nieczytelną tablicę tylną...
...
Ale na mój rozum za taką trzecią nielegalną tablicę nikt nie powinien sie czepić, bo nie próbujesz zastąpić wymaganej przepisami legalnej tablicy, tablicą nielegalną, a wręcz przeciwnie starasz się zrobić wszstko żeby spełnić inne wymaganie przepisów o tym żeby numery auta były zawsze widoczne i czytelne.

Swego czasu byłem zainteresowany bagażnikiem na hak i moja "wiedza" na ten temat pochodzi z internetowego forum policyjnego.
Co do trzeciej nielegalnej tablicy jak piszesz czepiać się nikt nie powinien, ale moją intencją było zwrócić uwagę na to, że nie powinien ale może i niestety będzie w prawie. Tutaj można tylko liczyć na rozsądek policjanta.
Jeżeli już rozważamy różne metody przewożenia rowerów na zewnątrz samochodu to są jeszcce bagażniki na dach. Ale czy można w tym przypadku spać spokojnie? Otóż nie. Tutaj panowie z forum policyjnego cytują:
"Art. 66. 4. Zabrania się:
1) umieszczania wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą spowodować uszkodzenie ciała osób jadących w pojeździe lub innych uczestników ruchu;"
więc jeśli dojdzie do wypadku, w wyniku którego np. pieszy trafi na nasze rowery na dachu bo przecież i to jest możliwe to i za to odpowiemy.
Jak widać najważniejszy jest tu zdrowy rozsądek a wracając do bagażnika na hak to osobiście dorobiłbym taką "swoją" tablicę i jak policjant nie zdoła doczytać się numerów zza mojego roweru to niech sobie czyta z mojej blachy. Cóż jeszcze można zrobić za ustawodawcę?


05.10.2009, 10:59
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.01.2009, 20:32
Posty: 20
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Fabia comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: lubelskie
Post 
Dyskusja została skierowana w kierunku tablic .Ja mysle ze akurat tu nie tkwi problem , jest miejsce na blache i będzie założona. Widziałem w tym roku w Bieszczadach 2 wózki z takim bagażnikiem i z dotatkowa trzecia tablica , widać mozna. A jak by tak skierować dyskusje na jazde z takim bagaznikiem . Co sie dzieje podczas jazdy: prędkości , stabilność, zakrety , widoczność etc..

_________________
W życiu piękne są tylko chwile ...


05.10.2009, 15:05
Zobacz profil GG
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Bagażnik na rowery - na hak holowniczy
U mnie tak wygląda wieszak na haku. Dodatkowa tablica z allegro.

Obrazek

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


15.09.2013, 10:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.10.2010, 12:07
Posty: 240
Podziękował: 1
Pomógł: 4

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Wersja Temptation
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Bagażnik na rowery - na hak holowniczy
Koleś,
podaj model lub aukcję twojego bagaznika.
To jest model z wiszącymi rowerami czy stojącymi ?
Bagażnik na 3 sztuki ?

_________________
Obrazek


20.10.2013, 10:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL