Teraz jest 11.05.2024, 14:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
skoda fabia jaka marka instalacji 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post skoda fabia jaka marka instalacji
Witam wszystkich :D
Posiadam skode fabie 1.4 MPI 16V
Po zapoznaniu sie z trescia forum doszedlem do wniosku iz warto zagazowac moje autko. Roczny przebieg to ok 15.000 km Autko zakupione w 2003-10 wiec gwarancja na silnik sie konczy.
:arrow: mam tylko pare pytan (sa one uscisleniem wczesniejszych postow dotyczacych gaz u) :D
:arrow: czy skoda fabia 1,4 MPI 16V - toleruje gazowanie (slyszlem ze niekture typy silnika nie toleruja gazu(czyt. inne marki))
:arrow: prosiłbym o podanie marki oraz typu instalacji jaka polecacie do mojego autka :D
:arrow: czy zagazowanie autka bedzie mialo jakis wplyw na czestsza wymiane podzespolow (świec, tłumika (korozja układu wydechowego)itp) :?:
:arrow: jestem z Krakowa jeśli znacie jakiegos dobrego i taniego gazowanika prosze o namiary :D
Pozdrawiam


10.07.2005, 21:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:47
Lokalizacja: TUSZYN
Posty: 268
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2012
Województwo: łódzkie
Post 
Hmm do tego silnika to tylko instalacja z sekwencyjnym wtryskiem. Ja mam taka i smiga super:))) Co do marki to moim zdaniem najlepsze jest Lovato. A co do czestrzej wymiany hmm to ja wymieniam tylko częściej świece zamiast co 60000 to co 30000:))) Poza tym wszystko gra i się super pomyka:))

_________________
We flocie także FABIA 1.2 TSi, OCTAVIA III 1.4 TSi oraz YETI 1.4 TSi


11.07.2005, 10:07
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
A no witamy!! i odpowiadamy.

Jesli zdecydujesz się na LPG to w Twoim przypadku /jak napisał kolega wyżej/ wchodzi tylko w gre instalacja z sekwencyjnym wtryskiem gazu. Najlepiej żebys zdecydował sie na włoską instalacje np. LandiRenzo /polecam sprawdzona bardzo dobra/. Co do wymiany podzespołów...ja wymienima co 15.000:
- olej
- filtr: oleju, gazu, powietrza /czasami powietrza co 30.000/
- świece.

Pytałeś czy skoda dobrze toleruje LPG ...spójrz tylko na wszytkie auat z Flot ..prawie większoścz nich jest zagazowana i robią po 250.000 bez większych awari!!

Pozdrawiam RoleX

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


11.07.2005, 12:48
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
witam
ja zalorzylem pare dni temu firmy brc jak narazie to nieodzczuwam jazdy pomiedzy gazem a paliwem chodzi bardzo plynie tylko sa bardzo glosne wtryskiwacze gazowe wrarzenie tak jak by chodzil disel (koszt 3500 zl)
mam pytanko do rolexa i barta czy uwsas tez tak klekocza wtryskiwacze gazowe


11.07.2005, 14:31
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ja mam zwykłą instalkę bez wtrysku :-(

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


11.07.2005, 14:46
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dziekuje wszystkim za cenne rady :D
:arrow: Mam jeszcze male pytanko jak sprawdzic jaki mam kolektor (jestem laikiem) :| :?:
:arrow: Jesli znacie jakies strony z cennikami instacji LPG to prosze je podac Bede wdzieczny (te ktore znalazlem sa zdziebko nie aktualne) :D
Pozdrawiam
Ps Czy jak zaistaluje LPG w czasie gwarancji to strace gwarancje na silniki :x :?: Jak ASO traktuje taka zmiane :lol:


11.07.2005, 18:33

Dołączył(a): 07.04.2005, 16:01
Lokalizacja: Białogard
Posty: 199
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
wirnik napisał(a):
Ps Czy jak zaistaluje LPG w czasie gwarancji to strace gwarancje na silniki :x :?: Jak ASO traktuje taka zmiane :lol:


Z tego co wiem to tak .. powiedza Ci w ASO ze jezeli nie chce Pan stracic gwarancji to najlepiej jak zalozylby Pan u nas w serwisie.


11.07.2005, 18:57
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wojtas napisał(a):
wirnik napisał(a):
Ps Czy jak zaistaluje LPG w czasie gwarancji to strace gwarancje na silniki :x :?: Jak ASO traktuje taka zmiane :lol:


Z tego co wiem to tak .. powiedza Ci w ASO ze jezeli nie chce Pan stracic gwarancji to najlepiej jak zalozylby Pan u nas w serwisie.

Hmmm oto co powiedzieli mi w ASO podczas pierwszego przegladu (1500 KM)
pytanie:
"... czy moge u panstwa "ASO" zaistalowac gaz..."
odpowiedz cyt:
"... w zadnym ASO nie zaistaluja panu gazu.....bla bla ...." :evil:


11.07.2005, 19:22

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wirnik napisał(a):
Dziekuje wszystkim za cenne rady :D
:arrow: Mam jeszcze male pytanko jak sprawdzic jaki mam kolektor (jestem laikiem) :| :?:
:arrow: Jesli znacie jakies strony z cennikami instacji LPG to prosze je podac Bede wdzieczny (te ktore znalazlem sa zdziebko nie aktualne) :D
Pozdrawiam
Ps Czy jak zaistaluje LPG w czasie gwarancji to strace gwarancje na silniki :x :?: Jak ASO traktuje taka zmiane :lol:


napewno masz plastikowy kolektor taka instalacja to koszt okol 3500zl lub dokladasz 1000 zl i wtedy nie slyszysz tych wtryskowaczy


11.07.2005, 19:53

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
wirnik napisał(a):
Ps Czy jak zaistaluje LPG w czasie gwarancji to strace gwarancje na silniki :x :?: Jak ASO traktuje taka zmiane :lol:


Ja mam do Ciebie jakieś 700 km.
Ale w ASO w którym kupowałem samochód zainstalują gaz do Fabi, bez utraty gwarancji.
A 16v ma plastikowy kolektor. Tylko nieliczne egzemplarze z początku produkcji miały metalowy kolektor.
Tak więc tylko wtrysk gazu.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


11.07.2005, 20:19
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dziekuje wszystkim za cenne rady :mrgreen:
Pozdrawiam :D


12.07.2005, 18:42

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
wiesz z ta gwarancja to jest roznie.. ASO moze i zainstaluje ale pewnie w jakims zakladzie co ma uprawnienia do montazu gazu...a jak ci sie cos zwali w silniku to Skoda Auto Polska wypnie sie na ciebie i stwierdzi ze "GAZ nie byl montowany w ASO, bo Skoda nie montuje gazu..."
Skad to wiem.. otoz jak mialem VW Polo to przy zakupie stary dostal alarm, niby ASO montowalo, jak zaczely sie problemy z alarmem (wyl bez powodu,mimo ze wszystko bylo podomykane itp) to ASO VW powiedzialo ze alarm byl montowany poza ASO bo oni nie montuje innych niz VW.
Gdzies czytalem o Skoda Asistance (czy jak to tam) ktos opisywal ze mu alarm sie zablokowal - nie byl to alarm Skoda tylko jakis taki "normalny", Skoda Assistance przyjechali i powiedzieli ze oni usuneli usterne tylko z dobrej woli bo ALARM nie jest made in Skoda!!.
Sprzedawca w salonie wcisnie ci najwiekszy kit bys kupil od niego samochod, on ma z tego prowizje, bedzie za toba chodzil az podpiszesz umowe, a pozniej fakture.
Jak chcesz miec pewnosc ze ASO uwzgledni Ci naprawe instalacji gazowej i naprawe silnika jesli sie cos w nim :censored: to popros TO na pismie, tak bys mial z czym startowac w sadzie.
Taka jest moja rada.ASO zawsze bedzie chcialo nas wyruchac, nawet kierownik serwisu powie ci ze TEN TYP TAK MA I NIE DA SIE Z TYM NIC ZROBIC!!qwa jak to pisze to mam chec cos spalic. Tak wiec nie badz glupi, bierz od nich wszystko na PISMIE!! I nie daj sie ich haselkom " Profesjonalnie przeszkolony zespol mechanikow" zweryfikuj ich wiedze.. ja wiem co mowie, od pol roku wciskaja mi kit ze TEN TYP TAK MA, a ostatnio przekonalem sie ze TEN TYP TAK NIE MA!!i doloze wszelkich staran by tym sqrwielom udowodnic ich niewiedze.

uch ale sie rozpisalem, ale sorry musialem :] jak slysze ASO to mnie krew zalewa!!


12.07.2005, 19:23

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzieki za cenna rade darecki :!:
Masz racje sprzedawca zrobi wszystko zeby sprzedac i miec zysk :)
Dzisiaj dzwonie do firmy X ktora zajmuje sie przerobka samochodow na LPG..... i ku mojej radosci slysze ze jak przerobie na gaz (oczywiscie u nich) nie strace gwarancje. Salon w ktorym zakupilem auto podpisal z nimi umowe wiec mysle OK :lustro: Po chwili dzwonie do salonu sprzedawca potwierdza cyt. umowa zostala podpisana rok temu. :hura: po jakims czasie dzwonie do serwisu a tam o niczym nie wiedza :evil: skonczylo sie na rozmowie z kierownikiem serwisu ....na koniec pracownik po konsultacjiz kirownikiem potwierdzi ze nie strace gwarncji (kompletny brak przeplywu informacji). Efekt jak dojdzie do jakies serwisowej naprawy powiedza ze nie bylo rozmowy :evil:
Ps
Mam pytanie czy ktoś z was slyszal o instalacji firmy e-G@s oto link z info o tej instalce Ponoc nie strace gwarancji jak cos takiego bede zaistaluje :czacha:
:arrow: http://www.autopegaz.pl/indexpl.htm
:arrow: http://www.e-gasweb.com/principale_htm.htm


13.07.2005, 19:46
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Podziwiam wszystkich, którzy montują gaz w nowych autach. Ja osobiście raz miałem autko z gazem i nigdy więcej takiego błędu nie popełnię.
Wszyscy znajomi ode mnie mający gaz w aucie narzkają, fakt jeżdzą za mniejszą kase ale jakim kosztem: nerwy, kiepsko pracujący silnik a to na gazie a innym razem na benzynie :(
Dodam że mają instalki raczej te z górnej półki. Mi osobiście szkoda samochodu !!
A tak z ciekawości pytanie do Wirnika, ile km rocznie robisz fabką że zastanawiasz sie nad instalką gazu??
To tylko moje zdanie, ale o gustach sie nie dyskutuje.

pozdrawiam

_________________
Moje autko O2RS BLUE


13.07.2005, 21:08
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam :D
Sebastian pytasz ile robie kilosow :?: Wiec odpowiadam ze ok 16,5 tys (musze sie niezle ograniczac cana benzyny jest astronomiczna) :x przynajmniej w Krakowie. :| Szacuje iż po przerobce roczny przebieg wzrosnie do (22-24 tys km) :)
:arrow: Teraz w skrucie dlaczego mysle o gazie :!: roznica pomiedzy gazem a benzyna :!:
:arrow: w najblizych latach nie mam zamiaru zmieniac na inne auto (wzgledy finansowe)
:arrow: Wady pomniejszenie i tak malego bagaznika :czacha:
:arrow: spadek mocy :czacha:
:arrow: wieksze zuzycie gazu od benzyny :czacha:
Co do pracy silnika nagazie hmmm roznie bywa wszytsko zalezy od tego kto instaluje znam przypadek ze ta sama instalacja w takich samych samochodach (czyt markach) chodzila roznie. Wiem tez ze sa marki ktore nie toleruja gazu.
Pozdrawiam
Ps moje auto jest z pazdziernika 2003 wiec to nie nowka :D


14.07.2005, 16:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL