Teraz jest 09.05.2024, 11:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Oryginalny podłokietnik Skoda Fabia DAO 409 001 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
mjr może ten ??

http://www.allegro.pl/item121899124_pod ... fabia.html

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


18.08.2006, 18:04
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wygląda całkiem przyzwoicie. Jest krótki i ma regulację także powinien ci podpasować mjr


19.08.2006, 08:24

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam,

Rozumiem, że temat jest o oryginalnych podłokietnikach, ale ośmielę się zaproponować oglądnięcie wynalazku na stronie Miloteca. Sam taki posiadam już od prawie 3 lat - przy sprzedaży poprzedniej Fabii wymontowałem go z auta i założyłem do nowego. Pasuje idealnie (jedyny mankament to utrudniony dostęp do miejsca na kubek), kupiłem wersję obszytą czarną skórą, jest regulacja kąta pochylenia a montaż jest banalnie prosty ale skuteczny i trwały (bez nawiercania i wycinania plastiku).

POzdRO

Prauat


20.08.2006, 21:29
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Prauat napisał(a):
Rozumiem, że temat jest o oryginalnych podłokietnikach

ten temat już jakiś czas temu przestał być o ori podłokietnikach ;-) .
Ale tak mnie natchnął, że sobie też sprawiłem nieoryginalny podłokietnik ;-) . Jak mi w ASO gościu powiedział 200EUR to się uśmiechnąłem bardzo szeroko :mrgreen: . I oczywiście odmówiłem.
Wydałem w przeliczeniu jakieś 20EUR i kupiłem sobie COŚ TAKIEGO. Jest to dość zgrabne, nie przeszkadza w zmianie biegów a i montaż jest banalny i nie wymaga wiercenie dziur. Wtyka się toto na środkowy tunel i już. Nie ma uchwytów na kubek, ale ja generalnie z tego "uchwytu" w tunelu skorzystałem 2 razy w ciągu dwóch lat, więc mi nie zależało...


21.08.2006, 07:16
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.05.2006, 09:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Województwo: opolskie
Post 
Ja mam też ten podłokietnik i jestem zadowolony. Myślę, że sprawa warta jest poważnego zastanowienia. Nie widzę powodu aby za podłokietnik dawać takie koszmarne pieniądze jakie sobie życzą chłopcy i dziewczęta w różnych ASO skoro są dobre i rozsądnie wyceniane odpowiedniki.

_________________
Pozdrowienia z Kędzierzyna-Koźla
BartekB
Fabia Sedan Comfort + 1,4 16V 75 KM


21.08.2006, 08:43
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Przeszukując internet znalazłem sklep z częściami do skody tutaj link: http://www.skoda-jano.opole.pl/FABIA/el ... #POZOSTALE
W tej kategorii jest podłokietnik do fabi za 196. Czy to nie jest czasami oryginalny sprzedawany po "normalnej" cenie ?


21.08.2006, 09:08
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
koperek napisał(a):
Czy to nie jest czasami oryginalny sprzedawany po "normalnej" cenie ?

Nie, to jest to co kupił Maciej. Wiem bo ich pytałem i dostałem zdjęcie.


21.08.2006, 09:19
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Mr T. napisał(a):
Wydałem w przeliczeniu jakieś 20EUR i kupiłem sobie COŚ TAKIEGO. Jest to dość zgrabne, nie przeszkadza w zmianie biegów a i montaż jest banalny i nie wymaga wiercenie dziur. Wtyka się toto na środkowy tunel i już. Nie ma uchwytów na kubek, ale ja generalnie z tego "uchwytu" w tunelu skorzystałem 2 razy w ciągu dwóch lat, więc mi nie zależało...

Też go sobie zamówiłem i dziś przyszło.

Montaż banalny.

Jedyne co mnie zdziwiło to myślałem że będzie dłuższy lub że da się go przesunąć trochę do przodu.
Z moim wzrostem musze biegi 3 i 5 wrzucać trzymając łokieć na samej krawędzi podłokietnika

Za tą cenę :good:
Pojeżdże trochę to się pryzwyczaję. Generalnie polecam :)

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


30.08.2006, 15:27
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cytuj:
Mr T. napisał/a:
Wydałem w przeliczeniu jakieś 20EUR i kupiłem sobie COŚ TAKIEGO. Jest to dość zgrabne, nie przeszkadza w zmianie biegów a i montaż jest banalny i nie wymaga wiercenie dziur. Wtyka się toto na środkowy tunel i już. Nie ma uchwytów na kubek, ale ja generalnie z tego "uchwytu" w tunelu skorzystałem 2 razy w ciągu dwóch lat, więc mi nie zależało...

Też go sobie zamówiłem i dziś przyszło.

Montaż banalny.

Jedyne co mnie zdziwiło to myślałem że będzie dłuższy lub że da się go przesunąć trochę do przodu.
Z moim wzrostem musze biegi 3 i 5 wrzucać trzymając łokieć na samej krawędzi podłokietnika

Za tą cenę
Pojeżdże trochę to się pryzwyczaję. Generalnie polecam
_________________


Ja kupiłem ten sam tu http://skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=994
jest tańszy i można dokupić podwyższenie do samochodów z regulacją wysokości fotela.
Można kupić na miejscu bez kosztów wysyłki.
Namiar na producenta na PW. Może przy wiekszym zamówieniu jakiś rabat?


02.09.2006, 09:57

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Jako, że to mój pierwszy post wypada się przywitać: witam więc wszystkich:-) Przyglądam się forum jakiś czas, trochę już przejrzałem i przyszedł czas coś naskrobać.
Mr T. napisał(a):
Ale tak mnie natchnął, że sobie też sprawiłem nieoryginalny podłokietnik . Jak mi w ASO gościu powiedział 200EUR to się uśmiechnąłem bardzo szeroko . I oczywiście odmówiłem.
Wydałem w przeliczeniu jakieś 20EUR i kupiłem sobie COŚ TAKIEGO. Jest to dość zgrabne, nie przeszkadza w zmianie biegów a i montaż jest banalny i nie wymaga wiercenie dziur. Wtyka się toto na środkowy tunel i już.

Ten podłokietnik na zdjęciu wygląda dość solidnie, a czy w realu nie jest aby zbyt wiotki? Jak się opierasz nie skrzypi za bardzo? Faktycznie, sposób montażu jest bardzo zachęcający, więc się zastanawiam nad zmianą.
W tej chwili mam taką prowizorkę, tzn. podłokietnik z tylnej kanapy (mam firmówkę) wcisnąłem między przednie fotele. Dodatkowy atut to to, że mam do niego przykręcone cb radio. Jest on niby wygodny, ale trochę za duży, wygląda to trochę hmmm, wiejsko, no i jest trudny dostęp do ręcznego. Jako, że idzie zima (łatwy dostęp do ręcznego będzie konieczny) myślę nad kupieniem czegoś nowego.
Bardzo dużo jest na allegro podłokietników z octavii I - tu oraz np. z passatów B5 - tu, no i ich ceny są dużo lepsze. Przyglądałem się podłokietnikowi z octavii i fabii, tych z allegro niestety myślę, że mają różne "podstawy podłokietnika, no i inne łapy mocujące:/ Ale za to ten z passata mógłby pasować. Może ma ktoś jakieś doświadczenia?!

Mr T. napisał(a):
Nie ma uchwytów na kubek, ale ja generalnie z tego "uchwytu" w tunelu skorzystałem 2 razy w ciągu dwóch lat, więc mi nie zależało...

Ja bardzo ubolewałem nad brakiem cupholdera, więc zamontowałem sobie, wg pomysłu z forum, uchwyt na kubki z seata arosy. Spisuje się rewelacyjnie, jest uchwyt na kubek, szufladka i mała półka.
Jak pisał "autoelegance", sklep sliz.biz to lekkie oszustwo, na stronie było napisane, że uchwyt w stanie idealnym a przyszedł z pękniętą ramką, na szczęście nie widać nic po zamontowaniu.


02.10.2006, 13:57
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Haart napisał(a):
czy w realu nie jest aby zbyt wiotki? Jak się opierasz nie skrzypi za bardzo?

wg mnie nie jest wiotki i nie skrzypi w ogóle jak się opieram (a jestem słusznych rozmiarów ;- ) ). Te z allegro, które podałeś wyglądają dosyć ciekawie, ale ja w tym temacie nie mam doświadczenia. Jakbyś kupował przez skodaczesci.pl tak jak podawał stefek, to tam można od razu zamówić taką podstawkę podwyższającą. Ja sobie to zamówiłem i teraz podłokietnik jest na równym poziomie z podłokietnikiem w drzwiach i siedzę prosto. Te podłokietniki można zamówić w kolorze szarym i czarnym, w zależności jakie masz w środku plastiki.
A to z cupholderem to ciekawa sprawa. Gdzieś to przegapiłem - muszę doczytać :good: .


03.10.2006, 07:54
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mr T. napisał(a):
wg mnie nie jest wiotki i nie skrzypi w ogóle jak się opieram (a jestem słusznych rozmiarów ;- ) ). Te z allegro, które podałeś wyglądają dosyć ciekawie, ale ja w tym temacie nie mam doświadczenia. Jakbyś kupował przez skodaczesci.pl tak jak podawał stefek, to tam można od razu zamówić taką podstawkę podwyższającą. Ja sobie to zamówiłem i teraz podłokietnik jest na równym poziomie z podłokietnikiem w drzwiach i siedzę prosto. Te podłokietniki można zamówić w kolorze szarym i czarnym, w zależności jakie masz w środku plastiki.

Przekonałeś mnie i dzisiaj sobie zamówiłem tak sam:-) Ma być na piątek. Chociaż potem trochę pożałowałem tej decyzji:-/ Jako, że jestem chwilowo chory trafiłem na forum takie jak to, tyle, że o octavii i znalazłem temat o podłokietnikach a tam zdjęcia montażu. Wychodzi na to, że podłokietnik do octavii, passata B5 i fabii to ten sam, różne są tylko łapy mocujące i chyba zaślepki. Chyba:-/ W każdym razie podłokietnik z passata można kupić na allegro za 260 zł plus łapa w ASO, która nie wiem ile może kosztować:-/ Ale jeśli ktoś jest na etapie szukania jakiegoś podłokietnika to lepsze to niż 900 za całość w ASO.

Mr T.A napisał(a):
to z cupholderem to ciekawa sprawa. Gdzieś to przegapiłem - muszę doczytać :good: .


Tutaj masz linka do tego tematu. Bardzo wygodna rzecz :-)


03.10.2006, 17:32

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam ;-)
Mozecie powiedziec, a raczej napisac ;) jak sprawuja sie te "tansze" podlokietniki po kilku miesiacach uzytkowania?


14.12.2006, 22:34
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Jak chwilkę pojeździłem i do niego przywykłem to jestem bardzo zadowlony.
Wygodne i tworzy dodatkowy schowek tak że jest gdzie CD trzymać.
Nie żałuję że go zakupiłem.

Przydaje się nie tylko na trasie ale po mieście jak jeżdże to też se z przyjemnością tam łapę położę.
:good:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


15.12.2006, 00:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.05.2006, 09:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Województwo: opolskie
Post 
U mnie bardzo dobrze. Nie mam na co narzekać.

_________________
Pozdrowienia z Kędzierzyna-Koźla
BartekB
Fabia Sedan Comfort + 1,4 16V 75 KM


15.12.2006, 00:27
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL