Teraz jest 07.05.2024, 19:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[F1] Pukanie przy pedale sprzegla 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post Pukanie przy pedale sprzegla
Witam,
Niestety mam problem z autem - pod dluzszej jezdzie puka mi cos w dole komory silnika, w momencie wcisniwcia sprzegla z 1 na 2 i z 2 na 3 :-( Problem nie pojawia sie gdy auto stoi, raczej jest zwiazane z lekkim bujnieciem w momencie wysprzeglania.
Bylem a ASO, kombinowali ale niestety nie wiedza o co chodzi i kaza jedzic i czekac az sie wyjasni co to takiego (mam gwarancje do stycznia). Lekka sugestia padla na drazek stabilizatora czy cos w ten desen, ale chyba wtedy by stukalo zawsze ? Poduszka pod skrzynia jest podobno ok.
Wystarczy z godzinka postoju auta i znowu jest cicho, stuka dopiero po dluzszej (5,10 km) jezdzie. Macie jakies pomysly ?
pozdr, krzysn


17.05.2006, 09:21
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
dziwna sprawa ??? nie spotkałem się z czymś takim a w ASO sprawdzali na ciepłym silniku po dłuszej trasie?

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


17.05.2006, 09:41
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
NO moze poduszka pod skrynia jest OK ale czy prawa poducha silnika jest OK??
Radze pojechac do prywatnego zakldadu, zaplacic 100 za robote a oni ci znajda co i jak.
Czemu sugeruje prawa poduche, otoz - auto stygnie - plyn w poduszce tez... robie sie ona wtedy cichsza i nie slychac stukania...po podgrzaniu silnika i plynu w poduszce zaczyn a sie cyrk ze stukaniem.. ASO qwa zawsze na gwarancji nic nie znajdzie,ale po to juz w łobuz usterek....
Moze zrob taki cyrk - pojedz do innego ASO - z propozycja ze chcesz zostawic swoje auto w rozliczeniu a wziac nowa tabie TDI :d.. oni ci wezma auto na warsztat, znajda usterki i powiedza ile warte jest twoje cudo :D a wtedy ty popros o pisemne wycenienie naprawy usterek i..... do ASO na gwarancyjna naprawe usterek :].... sprytne czyz nie??;]


17.05.2006, 10:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
Nie, to raczej nie ta poduszka - mialem ja juz wymieniona. Dzwiek odbywa sie gdzies w dole auta, w momencie wciskania sprzegla ale przy dynamicznym ruszaniu, buda wtedy lekko sie "buja". Gdy tocze sie z ta sama predkoscia na 2 biegu i wcisne sprzeglo, nie ma tego efektu.
ASO sluszalo pukanie ale tez nie wiedza o co chodzi :-(
A co z tym lacznikiem stabilizatora ?

pozdr, krzysn


17.05.2006, 10:57
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
BO ASO TO NIGDY NIC NIE WIE!!!! QRWA jak czlowiek czyta co te ch...je robia w tych ASO to az szlag trafia!!!
Ja bym im nie odpuscil!! SKORO zauwazyli usterke to maja ja zlikwidowac!!! ONI MAJA WIEDZIEC CO TO JEST A NIE JA!! A JAK NIE WIEDZA TO NIECH SPIER$#%#$%^!!!!
Pojedz do Castoramy, kup kawal rury 1/2 cala... jakis odcinek do 1m...owin koncowke jakas tasma, guma, badz czyms co zapewni dobry chwyt. pojedz do ASO i NAPIER#@$#$@%$#%^!!!! to chybajedyna rada.
Na prawde odzaluj te 100-200zl za robote i pojedz do prywaciaza co zajmuje sie autami, ONI czesciej wiedza wiecej o Fabiach niz :censored: ASO.. czy przy hamowaniu tez slychac ten stuk??? czy tylko jak auto rusza??
pozatym wymiana poduchy nie rowna sie "usuniecie" usterki...patrz moj przyklad... Nowe poduchy sa :censored:...ASO sie przed tym broni.. i wez tu czlowieku miej auto na gwarancji...


17.05.2006, 15:18
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
kórcze mósiałbym sam posłuchać co tam ci stuka może to być poducha silnika a może półoś to trzeba na żywo oblukać tylko z tego co widze to dzieli nas sporo kilometrów

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


17.05.2006, 20:03
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL