Teraz jest 04.05.2024, 07:32



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F2] Brak sterowania szyb elektrycznych Fabia II 2011 1.4 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 09.06.2018, 15:41
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2011
Województwo: łódzkie
Post Brak sterowania szyb elektrycznych Fabia II 2011 1.4
Problem polega na braku zasilania na kostce do sterowania szybami elektrycznie
Została wymieniona wiązka przewodów drzwi przednich lewych ze wzgledu na poprzecinane przewody między drzwiami a slupkiem w osłonie gumowej. Po wymianie działa immobiliser, głośnik, podświetlenie klawiszy otwierania szyb, dioda alarmu natomiast szyby nie reaguja
Sprawdzone bezpieczniki i podłączenie na krótko wiązki drzwiowej i szyba działa,
niestety brak zasilania na kości wpietej w słupek
Ewidentnie gdzieś jest przerwa i nie wiem gdzie szukać
Jakiś przekaźnik?
Pozdrawiam


09.06.2018, 15:44
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Brak sterowania szyb elektrycznych Fabia II 2011 1.4
Poszukaj w tych schematach.
https://chomikuj.pl/neo_2610/Techniczne ... ematy+2010
Fakt że do roomstera ale ma identyczną instalację jak fabia.
A i BCM ( sterownik centralnej elektryki) ma dużo do gadania w tych instalacjach szyb.

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


10.06.2018, 19:21
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.05.2010, 07:40
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 16
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Joy
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Brak sterowania szyb elektrycznych Fabia II 2011 1.4
Witam w temacie,
u mnie wygląda to tak, w przednich drzwiach szyby elektryczne, w prawych drzwiach po lekkim naciśnięciu przycisku szyba jedzie w dół do puszczenia przycisku, po całkowitym naciśnięciu szyba zjeżdża automatycznie do końca, z zamykaniem tak samo.
Lewa strona lekki nacisk, szyba jedzie w dół, a mocny nacisk nie powoduje automatycznego opuszczenia szyby....do góry tez działa połowicznie.
Ale ostatnio zapalił sie check (od drugiej sondy lambda), nie kasowałem go, bo byłem na urlopie, ale jak sam zgasł przy którymś odpaleniu auta, to zaczęła działać lewa szyba...niestety do czasu zgaszenia silnika.....po odpaleniu kolejnym juz znów działała połowicznie.
Błędów na kompie nie wyświetla.... ???
Co można sprawdzić?

wczoraj doszła jeszcze ciekawsza opcja, szyby nie otwieraja sie w ogóle.....nie słychac działanie silniczka w drzwiach po naciśnięciu przycisku otwierania szyb.
Zadziałały szyby po otwarciu i zamknięciu za pomocą kluczyka w zamku, ale po zamknięciu auta, wyglada jakby komputer kasował ustawienia, bo po otwarciu auta z pilota, wsadzeniu kluczyka do stacyjki, szyby zaś nie działają. I wtedy opcja kluczyk do zamka, otwórz, zamknj i na jakis czas działa....

Chyba, że jest ktoś z moich okolic (Ruda Śląska) i ma dobry program do diagnostyki i jest w stanie zdiagnozować przyczynę nie działania szyb w moim aucie....

_________________
Pozdrawiam
Lucas76
Skoda Fabia II combi


02.09.2018, 18:47
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.01.2012, 02:39
Lokalizacja: Pless, Staude
Posty: 500
Podziękował: 15
Pomógł: 37

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: STYLE- joy+play
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Brak sterowania szyb elektrycznych Fabia II 2011 1.4
podobny problem mam z szybą kierowcy - nie działa podwójny włącznik czyli strona kierowcy i szyba pasażera, natomiast włącznik pojedynczy w drzwiach pasażera działa a otwieranie i zamykanie szyb z pilota kluczyka nie działa wcale, i tu zaczęło się sprawdzanie po kolei zaczynając od bezpieczników - są dobre, wyciągnięty i sprawdzony włącznik wszystko działa blaszki są ok. po podpięciu pod skaner P044100 błąd systemu odprowadzania par paliwa (EVAP) Przepływ powietrza obwód otwarty /zwarcie.... błąd skasowałem i szyby dalej nie działają a błąd po tygodniu jeżdżenia już się nie pojawił. Wiem, wiem -zaraz pojawią się mądrale i napiszą co ma jedno z drugim wspólnego, wiec pisze ze może mieć, bo jakaś usterka jest sygnalizowana przez cos niedziałającego aby kierowca się do serwisu udał/. przestają działać światła - to wskoczył błąd od wysokiego napięcia zapłonu, po oględzinach kabli okazało się ze jeden z nich Kunie zasmakował i było przebicie więc mechanik mówi ze wymienić kable WN i udać się do elektryka bo pewnie tez są pogryzione kable od świateł, kable kupiłem i mechanik wymienił skasował błąd i "TADAM" światła zaczęły świecić... wiec pytanie dla znawców bo wyczytałem na innych forach, że ze jak coś nie działa to odpowiada za usterkę czegoś innego, i w serwisach aso wiedzą co za co odpowiada, Jest ktoś na forum z serwisu VW, audi, seat , skoda?

_________________
Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3805231662

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 27&t=16730


31.03.2022, 17:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL