Teraz jest 29.04.2024, 08:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna strona
[F1] Gnijąca wiązka elektryczna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21.03.2007, 17:41
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 61
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: 106 S16
Województwo: mazowieckie
Post 
lewy99213 napisał(a):
hej wysłałem meila Auto Skoda Polska o braku wymiany wiązki elektrycznej w mojej fabii (nie byłem nawet poinformowany o takiej akcji serwisowej). Otrzymałem odpowiedz i miałem przedstawić książeczke serwisową mojego auta. Zrobiłem fotki i wysłałem do Auto Skoda Polska po 2 dniach otrzymałem telefon z serwisu skody o ustalenie dogodnego terminu wymiany wiązki.


A mnie olali. Najpierw powiedzieli, że potrzebują VIN do ustalenia czegośtam..
a potem jak podałem to stwierdzili, że oni takich informacji nie mają.
Kpina.

[ Dodano: 2007-05-16, 17:14 ]
lipa napisał(a):
U mnie całą to akcje wykonali bardzo niedbale. Odizolowali te kable na długosci ok 5 centymetrów, na prostym odcinku wiązki. Jak po ok 2 miesiacach zajrzałem sam w to miejsce to sie okazało że cała wiązka jest nadal mokra a szczególnie na jej załamaniu. Sam musiałem poprawiać robote po tych PARTACZACH.


Ja robiłem u znajomego w warsztacie. Odizolował na odcinku zaznaczonym przez strzałki.
W górnej części została izolacja i jak dziś sprawdzałem jest tam mokro.
Chiałem resztę sam odizolować ale problem polega na trudnym dostępie (trochę mi by się zeszło)
no i kable idą w plastikowej osłonie (rurce) - pytanie czy mam ją demontować?

Obrazek


Ostatnio edytowano 24.04.2008, 17:02 przez tago-mago, łącznie edytowano 1 raz



16.05.2007, 15:58
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
BTW - czy ktoś z Was orientuje się może ile kosztowałaby wymiana wiązki w ASO?


16.05.2007, 16:42
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Tyszek napisał(a):
BTW - czy ktoś z Was orientuje się może ile kosztowałaby wymiana wiązki w ASO?


Poniżej tysiąca napewno...
A sama wiącha różnie 2-3tys zł

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


16.05.2007, 19:42
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
sebasuperb napisał(a):

Poniżej tysiąca napewno...
A sama wiącha różnie 2-3tys zł


:shock: No to chyba poświęcę jutro trochę czasu i zobaczę jak to u mnie wygląda. Lepiej dmuchać na zimne, tym bardziej że ostatnio zsunął mi się wężyk doprowadzający płyn do tylniego spryskiwacza...
Heh, że też nie zwróciłem na to uwagi, jak go wsuwałem na miejsce.... :sciana:


16.05.2007, 19:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.03.2007, 19:19
Lokalizacja: Szklarska Poreba
Posty: 165
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Vw polo 1.4 86km Highline
Rok prod.: 2010
Województwo: dolnośląskie
Post 
pckaziu napisał(a):
napisalem do skoda auto poland (formularz ze strony www.skoda.pl) ze z powodu zaniedban podczas akcji prosze o bezplatne usuniecie usterki.
Odrazu dostalem odpowiedz. Podalem vin i bylem w servisie w ktorym usterka zostala zgloszona gdzie tam tez zkserowali mi ksiazke servisowa.
Potem przyszla kolejna odpowiedz ze sap aby czekac.



Auto mam z 2001r.Serwisowane do 2005r. w ASO ULTIMA Jelenia Gora.Napisalem do nich z miesiac temu w sprawie tej wiazki i ku mojemu zdziwieniu po 2 tygodniach telefonicznie zaprosili mnie na zalegla akcje.Wszedlem na warsztat zeby przypilnowac szanownego elektromechanika i zobaczyc jak wiazka wyglada po zdjeciu izolacji.Co sie okazalo nie byla cale szczescie przegnila,ale mokra jak cholera.Zrobil nawet dokladnie,ale zobacze efekt po miesiacu.Na placu stal gosciu fabka z 2004r.bo na przeglad przyjechal i mowie mu podnies Pan maske to zobacze jak to u Pana wyglada,a wyglada to tak ze wiazka jest niczym nie owinieta,ale mokra,wiec pytam mechanika jak to z tym jest a on na to ze tak ma byc i kabelką nic sie tak nie stanie bo sie osuszaja same.Ogladalem to dokladnie z nim i wszystkie byly w jak najlepszym porzadku.Walcz o swoje,moze ci sie tez uda.

_________________
ZAAKO


17.05.2007, 19:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.04.2007, 11:08
Lokalizacja: SZA
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
do czwartku mam dostac odpowiedź od SAP


22.05.2007, 10:47
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Kolego, Mobilki,

a z którego roku masz auto?
Zastanawiam się, czy ten problem wiązki może dotyczyć także mojej Skody z 2004 roku BKY z silnikiem 1.4 16V 55KW (75 KM) z cewkami bezposrednio na swiecach.
Ma może ktoś więcej pojęcia jakich Fabii tyczy się ten problem? ??

Pozdrawiam,
Norbert

tago-mago napisał(a):
lewy99213 napisał(a):
hej wysłałem meila Auto Skoda Polska o braku wymiany wiązki elektrycznej w mojej fabii (nie byłem nawet poinformowany o takiej akcji serwisowej). Otrzymałem odpowiedz i miałem przedstawić książeczke serwisową mojego auta. Zrobiłem fotki i wysłałem do Auto Skoda Polska po 2 dniach otrzymałem telefon z serwisu skody o ustalenie dogodnego terminu wymiany wiązki.


A mnie olali. Najpierw powiedzieli, że potrzebują VIN do ustalenia czegośtam..
a potem jak podałem to stwierdzili, że oni takich informacji nie mają.
Kpina.

[ Dodano: 2007-05-16, 17:14 ]
lipa napisał(a):
U mnie całą to akcje wykonali bardzo niedbale. Odizolowali te kable na długosci ok 5 centymetrów, na prostym odcinku wiązki. Jak po ok 2 miesiacach zajrzałem sam w to miejsce to sie okazało że cała wiązka jest nadal mokra a szczególnie na jej załamaniu. Sam musiałem poprawiać robote po tych PARTACZACH.


Ja robiłem u znajomego w warsztacie. Odizolował na odcinku zaznaczonym przez strzałki.
W górnej części została izolacja i jak dziś sprawdzałem jest tam mokro.
Chiałem dziś sam odizolować ale problem polega na trudnym dostępie (trochę mi by się zeszło)
no i kable idą w plastikowej osłonie (rurce) - pytanie czy mam ją demontować?

[url=http://img515.imageshack.us/img515/5237/wiazkaog9.th.jpg]Obrazek[/URL]


22.05.2007, 11:00

Dołączył(a): 17.04.2007, 11:08
Lokalizacja: SZA
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
DRODZY FORUMOWICZE WIELKA PROŚBA O POMOC!!!

Poniżej zamieszczam moj dialog ze sap. Prosze o info ktore samochody byly objęte akcją servisowa dotyczącą wiązki??

"Pckaziu
[2007-05-15 11:57:39] witam Wczoraj bylem w servisie aby naprawic klimatyzacje. Okazało sie iż przyczyną usterki jest przegnita wiązka elektryczna. Wiem iz w zwiazku z ta usterka byla prowadzona akcja serwisowa, jednakze nie w moim samochodzie. W czasie trwania akcji auto bylo regularnie servisowany w ASO. Z powodu zaniedbań serwisu prosze o usuniecie usterki na zasadach obowiązujących podczas akcji serwisowej (bezpłatnie). W razie potrzeby jestem w stanie dostarczyć niezbędne dokumenty i informacje na temat samochodu (nr vin oraz kserokopie ksiazki serwisowej). Z poważaniem: Pckaziu
Odpowiedź Škoda Info
[2007-05-15 13:39:57] Szanowny Panie. Na tę chwilę prosimy Pana wyłącznie o podanie numeru VIN oraz siedziby Autoryzowanego Partnera Serwisowego Skoda Auto, u którego zgłosił Pan opisaną usterkę. Z wyrazami szacunku Zespół INFO Pytaj dalej
Pckaziu
[2007-05-15 13:45:42] nr vin xxxxxxxxxxxxxxxx Usterka została zgłoszona wczoraj w servisie Auto - Centrum , Bogusław Piec ul. Krasickiego 142 42-300 Myszków
Odpowiedź Škoda Info
[2007-05-15 15:17:54] Szanowny Panie. Zajmiemy się niezwłocznie szczegółowym sprawdzeniem problemu i przygotowaniem dla Pana wyjaśnienia oraz przedstawienia stanowiska Škoda Auto Polska SA w tej sprawie. W najbliższych dniach prosimy oczekiwać naszej odpowiedzi. Z wyrazami szacunku Zespół INFO Pytaj dalej
Pckaziu
[2007-05-16 14:43:51] wczoraj odwiedziłem wyżej wymieniony serwis w Myszkowie aby zkserować ksiażkę servisową.
Odpowiedź Škoda Info
[2007-05-17 10:05:12] Szanowna Panie. Jesteśmy w kontakcie ze wskazanym nam Partnerem Serwisowym. Pracujemy w kierunku rozwiązania Pana problemu. W najbliższych dniach poinformujemy Pana o wynikach naszych działań. Z wyrazami szacunku Zespół INFO Pytaj dalej
Odpowiedź Škoda Info
[2007-05-21 11:35:19] Szanowny Panie. Pracujemy nad zgłoszonym przez Pana problemem. Najdalej do czwartku, tj. do 24.05.2007 r., otrzyma Pan odpowiedź w sprawie. Z wyrazami szacunku Zespół INFO Pytaj dalej
Pckaziu
[2007-05-21 11:45:09] Dziekuje za informacje. Czekam do czwartku na odpowiedź.
Odpowiedź Škoda Info
[2007-05-21 11:56:22] Szanowny Panie. Uprzejmie prosimy o cierpliwość , sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Z wyrazami szacunku Zespół INFO Pytaj dalej
Odpowiedź Škoda Info
[2007-05-22 12:24:20] Szanowny Panie. W wyniku przeprowadzonej przez Škoda Auto Polska SA analizy zgłoszonego przez Pana problemu wynika, że omawiany samochód nie był przedmiotem jakiejkolwiek akcji serwisowej, zainicjowanej przez Producenta aut. Wynika stąd, że nasi Autoryzowani Partnerzy Serwisowi Škoda Auto nie popełnili błędu podczas obsługi Pana samochodu. W związku z tym, że Pana samochód nie jest już objęty gwarancją, Škoda Auto Polska SA nie może wyjść naprzeciw Pana oczekiwaniom zgłoszonym we wcześniejszej korespondencji. Z wyrazami szacunku Zespół INFO Pytaj dalej"


22.05.2007, 11:45
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
DJNorbi75 napisał(a):
Zastanawiam się, czy ten problem wiązki może dotyczyć także mojej Skody z 2004 roku BKY z silnikiem 1.4 16V 55KW (75 KM) z cewkami bezposrednio na swiecach.
Ma może ktoś więcej pojęcia jakich Fabii tyczy się ten problem?


U mnie w takim samym silniku (BKY-75 km) wiązki są tylko skąpo okręcone (żeby sie suszyły) i tak wyjechał z fabryki, więc dla producenta sprawa jest załatwiona.
Więc pewnie u Ciebie tez.


22.05.2007, 15:17

Dołączył(a): 06.03.2007, 20:11
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 139
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Rapid 1.2TSi 105KM
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post 
Witam! Dzisiaj przejeżdżałem niedaleko salonu i pomyślałem że wpadnę. Zapytałem się jak wygląda sprawa z tą wiązką. Facet powiedział mi że muszę się zaopatrzyć w 50zł :shock:
Przecież to chyba miało być bezpłatne ???


25.05.2007, 13:50
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.04.2007, 11:08
Lokalizacja: SZA
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post 
Dowiedzialem sie ze sprawa wiazki nie byla oficjalna. Tzn. nie bylo ogolenej akcji servisu na rozplątanie wiązki. Wygladalo to tak ze jezeli w czasie twania "akcji" w servisie pojawil sie samochod ze zgnita wiazka usterka byla usowana gratis.

Ja ze sap nie wygralem ale po kolejnej wizycie w servisie okazalo sie ze wiazka jest zdrowa :aniolek" i za 60zl zostala odpakowana oraz przedzwoniona.


30.05.2007, 07:20
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wiadomość dla wszystkich tych których serwis spławił w związku z "gnijącą wiązką" elektryczną.Mnie też spławili,tym bardziej że jestem drugim właścicielem Fabki, a pierwszy właściciel serwisował auto 250 km od mojego obecnego miejsca zamieszkania.Tłumaczyli się ze akcja naprawy wiązki już się dawno skończyła, a oni nie będą odpowiadać za inny serwis w którym auto było kiedys serwisowane.Napisałem do głównej siedziby Skody http://www.info.skoda.pl/ , na następny dzień otrzymałem odpowiedź że sprawdzają w ASO.Po 4 dniach skontaktował się ze mną serwis i dostałem zaproszenie na usunięcie usterki za free najbliżej mego miejsca zamieszkania.Dodam tylko że moje auto jest z rocznika 2003 i już nie jest na gwarancji.Więc nie popuszczajcie serwisom. :nono: :mrgreen:


04.06.2007, 19:54

Dołączył(a): 31.05.2007, 10:42
Lokalizacja: Opole
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: opolskie
Post 
no to zeczywiscie trzeba tam dokladnie zagladnac ... ale wstepnie bylo juz to robione i nic tam mokrego nie widzialem .... ale przyznam ze faktyczmie jhak jest wilgotno na dworze dziwne rzeczy maja miejsce ... np... jak auto jest na alarmie to wlacza sie sam tak o co jakis czas ... albo zdarzalo sie ze np. radio fiksowalo a jest praktycznie nowe Clarion'a to po zdjeciu panela dalej gralo samo ... i nawety jak kluczyki sie wyciagnelo ze stacyjki !!! wiem ze to brzmi dziwnie ale tak sie zdarzalo choc ostatnio mniej... i jedynym wyjsciem bylo odpiecie klem zs akumulatora !!!! co otym myslicie ... elektryka ... ale gdzie powtarzam ze ta wiazka pod akumpul;atorem ta co siedzi w tej rynience nie jest zaizolowana ( w czesci rynienki ) i jest sucha !!! no to gdzie szukac ????


19.07.2007, 11:08
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 31.03.2006, 07:20
Lokalizacja: Opatów
Posty: 192
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2001
Województwo: świętokrzyskie
Post 
ta część wiązki która jest w tej rynience będzie sucha tu nic się nie dzieje problem jest wcześniej jak odkręcisz cały filtr powietrza (u mnie tak było ale mam 1,4 60 km i wydaje mi się że u Ciebie będzie tak samo tzn że nad wiązką masz filtr powietrza) będziesz widział wiązkę kabli szczelnie zwiniętą która wychodzi z podszybia i biegnie właśnie do tej rynienki plastikowej. Tą wiązkę trzeba rozizolować czyt. rozwinąć to czym jest okręcona. u mnie właśnie na zgięciu był cały problem i nie obyło się od żmudnego wymieniania odcinków kabli a zabawy było na dwa popołudnia żeby to dobrze połączyć lutownicą i zaizolować termokurczami i na koniec podwiązać tą wiązkę trochę by nie leżała na podłużnicy i broń boże nie zaizolowywać..

PS. w każdym razie jakby co to pytaj o wszystko śmiało bo robiłem to z kolegą nie dalej jak trzy tygodnie temu więc sprawę dobrze pamiętam

_________________
Pozdrawiam Santi


Ostatnio edytowano 19.07.2007, 12:14 przez Santi_wrc, łącznie edytowano 1 raz



19.07.2007, 11:23
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 31.05.2007, 10:42
Lokalizacja: Opole
Posty: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: opolskie
Post 
#santi jakby co to bede pytal ... w sobote bede tam dobrze patrzyl ... pod tym filtrem faktycznie tez jakas wiazka szla tak mi sie chyba teraz zdaje ale jak wycagnalem ten akumulator i ta podstwe akumulatora to na krawedzi chyba podluznicy szla wiazka wlasnie w takim zatrzasku ale kable w tej rynience byly gole to znaczy nie byly tasma calosc izolowane luzno lezaly w tej rynience plastikowej ona ma gdzie dlugosc ok. 15 cm taki plastikowa kwadratowa rynna zatrzaskiwana gora / wieczko .. bo jest tam kilka jakis odnog wiazek ktore sa rzeczywiscie izolowane na maxa i chyba to jest wlasnie pod filterem ... to oto chodzi zreszta zrobie fotke to wstawie jak mi sie uda bo cos aparacik tez mi sie przewrocil ostatnio ...


19.07.2007, 12:27
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 534 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 36  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL