Teraz jest 03.05.2024, 11:10



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
[F1-F4] Hak holowniczy do Skoda Fabia 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
to zalezy do czego potrzebujesz ten hak - ten hak ktory ja mialem tez mozna bylo zdemontowac - tylko ze potrzebny bedzie klucz , dla mnie wyglad nie gral znaczenia - a itak w kazdym przypadku trzeba podcinac zderzak

_________________
touran Obrazek


21.05.2007, 21:31
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Tak, właśnie.
Ja zakładam, że hak będę stosował sporadycznie... a więc zalezy mi na odpinanej lub odkręcanej kuli.
Kluczyk bylby super ale placic za to 400-500 PLN nie wydaje sie w moim wypadku ekonomiczno-funkcjonalnie uzasadnione.
Rozmawialem wczoraj ze sklepem firmowym Brink i wskazal mi na hak, który się zakręca na śruby za ok. 340 PLN brutto. Mocno się nad tym zastanawiam i chyba się zdecyduje na zakup haka z takim rozwiazaniem.

Pozdrawiam,
Norbert

marekk napisał(a):
to zalezy do czego potrzebujesz ten hak - ten hak ktory ja mialem tez mozna bylo zdemontowac - tylko ze potrzebny bedzie klucz , dla mnie wyglad nie gral znaczenia - a itak w kazdym przypadku trzeba podcinac zderzak


22.05.2007, 08:58

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
DJNorbi75 napisał(a):
Tak, właśnie.
Ja zakładam, że hak będę stosował sporadycznie... a więc zalezy mi na odpinanej lub odkręcanej kuli.
Kluczyk bylby super ale placic za to 400-500 PLN nie wydaje sie w moim wypadku ekonomiczno-funkcjonalnie uzasadnione.
Rozmawialem wczoraj ze sklepem firmowym Brink i wskazal mi na hak, który się zakręca na śruby za ok. 340 PLN brutto. Mocno się nad tym zastanawiam i chyba się zdecyduje na zakup haka z takim rozwiazaniem.

Pozdrawiam,
Norbert

marekk napisał(a):
to zalezy do czego potrzebujesz ten hak - ten hak ktory ja mialem tez mozna bylo zdemontowac - tylko ze potrzebny bedzie klucz , dla mnie wyglad nie gral znaczenia - a itak w kazdym przypadku trzeba podcinac zderzak


Ja kupiłem oryginalny nie używany hak na allegro ze zdejmowanym zaczepem na kluczyk za 420zł. Co prawda musiałem pojechać az do warszawy ale było warto. Montaz haka w ASO to koszt 230zł razem z badaniem technicznym.
Po montażu wygląda to tak ja na załączonej fotce.
Zaślepkę pod którą jest gniazdo elektryczne można polakierować po kolor nadwozia-nic ni esterczy z tyłu a wszystko pasuje jak ulał, wystarczy tylko wpiąc kostki w oryginalne wejścia w lampach

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-05-25, 20:48 ]
i jeszcze jedno zdjęcie


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


25.05.2007, 17:41

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzieki!

tez znalazlem ten sam na allegro i mocno sie zastanawiam ale najpierw musze naprawic moc silnika..
Kolego, nie widze gniazda elektrycznego.. Gdzie i jak jest schowane? Dokupowales wiazke czy wziales tą od haka?
Pozdrawiam,
Norbert

marcin-pulawy napisał(a):
Ja kupiłem oryginalny nie używany hak na allegro ze zdejmowanym zaczepem na kluczyk za 420zł. Co prawda musiałem pojechać az do warszawy ale było warto. Montaz haka w ASO to koszt 230zł razem z badaniem technicznym.
Po montażu wygląda to tak ja na załączonej fotce.
Zaślepkę pod którą jest gniazdo elektryczne można polakierować po kolor nadwozia-nic ni esterczy z tyłu a wszystko pasuje jak ulał, wystarczy tylko wpiąc kostki w oryginalne wejścia w lampach

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-05-25, 20:48 ]
i jeszcze jedno zdjęcie


25.05.2007, 20:33

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
ale to 230 za montaz to juz przesada

_________________
touran Obrazek


26.05.2007, 02:05
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
DJNorbi75 napisał(a):
Dzieki!

tez znalazlem ten sam na allegro i mocno sie zastanawiam ale najpierw musze naprawic moc silnika..
Kolego, nie widze gniazda elektrycznego.. Gdzie i jak jest schowane? Dokupowales wiazke czy wziales tą od haka?
Pozdrawiam,
Norbert

marcin-pulawy napisał(a):
Ja kupiłem oryginalny nie używany hak na allegro ze zdejmowanym zaczepem na kluczyk za 420zł. Co prawda musiałem pojechać az do warszawy ale było warto. Montaz haka w ASO to koszt 230zł razem z badaniem technicznym.
Po montażu wygląda to tak ja na załączonej fotce.
Zaślepkę pod którą jest gniazdo elektryczne można polakierować po kolor nadwozia-nic ni esterczy z tyłu a wszystko pasuje jak ulał, wystarczy tylko wpiąc kostki w oryginalne wejścia w lampach

Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-05-25, 20:48 ]
i jeszcze jedno zdjęcie



Na aukcji allegro sprzedający miał komplet tzn. hak + gniazdo z wiązką.
Gniazdo haka jest także zamocowane pod klapka na zderzaku. Dlatego jak widać na fotce po założeniu klapki maskującej otwór w zdrzerzaku nic nie szpeci tyłu auta.

[ Dodano: 2007-05-26, 17:02 ]
marekk napisał(a):
ale to 230 za montaz to juz przesada


Nie jest to rzeczywiście mało, można gdzieś w innym warsztacie a nie w ASO zamontować hak taniej, tylko jest mały szkopół. Otwór w zdrzerzaku musi byc dokładnie wycięty aby po montażu haka idealnie klapka maskująca pasowała i jest on wycinany za pomocą jakiejś płytki z "wbudowanymi ostrymi krawędziami" przykręcanej do zderzaka za pomoca śrub-taki czeski wynalazek w ASO ( nawet w instrukcji pisze, ze jest on niezbedny). Można sobie na oko wyciąć taki otówr na hak, tylko czy warto ryzykować wygląd tyłu. Ja wolalem nie kombinować

[ Dodano: 2007-05-26, 17:13 ]
i jeszcze jedno tak w skrócie jak wygląda montaż haka:
1. cały tył do góry
2. odkręcamy koła
3. zdejmujemy nadkola
4. odkręcamy i wyjmujemy tylne lampy
5. odkrecamy plastik przy podłodze w bagażniku
6. odkręcamy zderzak i wycinamy za pomocą jakiejś tam specjalnej płytki otwór w zderzaku
7. demontujemy tylne wzmocnienie ( juz się nam raczej nie przyda-chyba, że na pamiatkę)
8. Zakładamy hak i przykrecamy go w miejsce fabrycznych otworów
9. gniazdo przykrecamy do haka
10. wiązke elektryczną przepuszczamy przez zaślepke gumową w bagazniku
11. montujemy tylne lampy
11. wpinamy kostki wychodzące z wiązki od haka do tylnych lamp a nastepnie podłączamy do drugich kostek instalacje elektryczną z auta
12. montujemy plastik bagażnika
13. zakładamy zderzak + nadkola + koła

i takim dużym skrócie to natyle


26.05.2007, 15:55

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
marcin-pulawy napisał(a):
Na aukcji allegro sprzedający miał komplet tzn. hak + gniazdo z wiązką.
Gniazdo haka jest także zamocowane pod klapka na zderzaku. Dlatego jak widać na fotce po założeniu klapki maskującej otwór w zdrzerzaku nic nie szpeci tyłu auta.


Kolego,

podeslabys lub zamiescilbys zdjątko z widokiem gniazda i przy okazji powiedzialbys jaki jest Nick sprzedajacego haki na allegro.

Pozdrawiam i z góry dziekuję,
Norbert


26.05.2007, 16:47

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
a po co demontaz kol i nadkoli????

_________________
touran Obrazek


26.05.2007, 21:31
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
marekk napisał(a):
a po co demontaz kol i nadkoli????


Jak juz pisałem, nie montowałem sam haka, tylko ASO. A według instrukcji montażowej to jest konieczne. Nie wiem do czego ale napewno u mnie koła i nadkola były ściągane...

[ Dodano: 2007-05-28, 18:04 ]
DJNorbi75 napisał(a):
marcin-pulawy napisał(a):
Na aukcji allegro sprzedający miał komplet tzn. hak + gniazdo z wiązką.
Gniazdo haka jest także zamocowane pod klapka na zderzaku. Dlatego jak widać na fotce po założeniu klapki maskującej otwór w zdrzerzaku nic nie szpeci tyłu auta.


Kolego,

podeslabys lub zamiescilbys zdjątko z widokiem gniazda i przy okazji powiedzialbys jaki jest Nick sprzedajacego haki na allegro.

Pozdrawiam i z góry dziekuję,
Norbert


ok, postaram się jutro zrobić fotki wrzucić na forum.
Co do adresu na allegro to hak kupiłem od allegrowicza który miał jedną sztukę, także trzeba śledzić aukcje. Przeważnie na allegro sprzedają tzw zamienniki, które nie dokońca pasują w fabryczne otwory.
A więc jeśli już zdecydujesz się na zamiennik to przynajmniej kup sobie oryginalną wiązkę z gniazem,,,nie będzie problemy z cięciem przewodów w instalacji elektrycznej auta, bo wystarczy tylko wpiąć

[ Dodano: 2007-05-29, 19:32 ]
Obiecane zdjęcia wneki haka:

[ Dodano: 2007-05-29, 19:34 ]
i jeszcze 2 zdjęcia:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


28.05.2007, 17:00

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Moze ktos juz montowal hak do swojej fabki i wie czy sa jakies gotowe otwory czy trzbeba dopiero wiercic?
Za jakie kolwiek informacje bede bardzo wdzieczny


27.10.2007, 07:25

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
majron19 napisał(a):
Moze ktos juz montowal hak do swojej fabki i wie czy sa jakies gotowe otwory czy trzbeba dopiero wiercic?
Za jakie kolwiek informacje bede bardzo wdzieczny


Jak masz zamiar zamontować hak fabryczny to napewno nie bedziesz musiał wiercić dodatkowych otworów, bo już wszystko jest przygotowane. Z wyjątkiem wycięcia dziury w zderzaku jak na zdjeciach zdjęciach zamieszczonych w moim poprzednim poście.

Co do haka nieoryginalnego to wypowiadać sie nie będę, bo nie wiem. Napweno bedziesz musiał rozcinac fabryczną instalację, aby sie wpiąć. Tego nie trzeba robić w haku oryginalnym :mrgreen:


27.10.2007, 14:16

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
marcin-pulawy napisał(a):
Co do haka nieoryginalnego to wypowiadać sie nie będę, bo nie wiem. Napweno bedziesz musiał rozcinac fabryczną instalację, aby sie wpiąć. Tego nie trzeba robić w haku oryginalnym


dziury pasuja bez problemow jesli kupisz hak do fabi :smiley15: , instalacji nie trzba ciac - kupuje sie wiazke ktora podpinasz pod tylnie lampy

_________________
touran Obrazek


27.10.2007, 18:53
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
Czy montaż haka holowniczego poza ASO w aucie na gwarancji powoduje jej utratę? Czuje że prawdopodobnie tak ale może ktoś posiada konkretna wiedzę

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


11.03.2008, 21:53
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Jednym z argumentów na niekorzyść może być zapis w w warunkach gwarancji mówiący że nieautoryzowana ingerencja w elektrykę samochodu powoduje utratę gwarancji. Jeśli ASO będzie nagdorliwe to może to wykorzystać na Twoją niekorzyść. Wszystko pewnie zależy do ludzi z jakimi będziesz miał do czynienia...


11.03.2008, 22:01
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.06.2006, 19:18
Lokalizacja: Lubelskie
Posty: 66
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: lubelskie
Post 
Trzeba będzie dowiedzieć się u źródła niemniej zapis w warunkach gwarancji jest furtka dla ASO.
znalazłem na allegro:
http://www.allegro.pl/item320156362_hak ... rzaka.html
http://www.allegro.pl/item320735682_hak ... ginal.html
i brink którym pisał Marcin wymaga podcięcia zderzaka
http://www.allegro.pl/item325261584_hak ... brink.html
czyżby te pierwsze dwa faktycznie nie wymagały cięcia nie chcaiałbym kaleczyć auta.
Może ktoś wie z jakimi jeszcze kosztami prócz zakupu i montażu trzeba się liczyć: przegląd? wydział komunikacji?

_________________
1,4 16V 80KM Combi Mint
Pozdrawiam


11.03.2008, 22:16
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 258 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL