Teraz jest 16.06.2024, 14:31



Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Jakim to cudem techniki Nissan Micra jest 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Koledzy,

ja nie wiem o jakicj samochodach tu piszecie ale chyba nie o fabiach

a szczegolnie tych z tymi smiesznymi oznaczeniami jak 1,2 htp z czerwonym "p" co kolwiek to znaczy i tymi podobnymi innymi przestarzałymi technologicznie cudami które mają z 1,4 60 km a czerwone pole przy 5k. To jest STRASZNE, że ktoś coś takiego produkuje nie wspominając, że są nabywcy.

Albo macie jakąś zabójczą wyobrażnie albo wasze silniki mają ukryte koniki bo auta które killujecie to jest szok.

Przykładem, może być sytuacja: Wracam z żoną mikrą k12 1.4 z zakupów, jest wieczór, dziecko w foteliku się zanudza, stoimy na czerwonym świetle a tu dwóch kolesi ostro dają po klockach w swoich fabiach 1.4. Żona mówi, że się ściają a ja sobie myślę, czym 1,4? no... też można. Ale patrzę, moja żona wrzuca 1 i czeka na światła i w rurę. Na 1 miała przewagę długości auta, na 2 gdy prawie odcinka (6,5krpm) a auta z mastermotorami 1,4 ze 2-3 długości za micrą. Potem odpuściła... Ludzie czy wy naprawdę piszecie a tych autach z napisem skoda fabia 1,4? bo jakoś nie mogę uwierzyć. Tak apropops, to czy ktoś może wrzucić wykresick z hamowni?, czy te silniczki, wogóle mają jakieś technologie, czy cuś? zmiene fazy rozrządu na wałkach, podnoszone zawory powyżej 6krpm, bezpośredni wtrysk itp, jakoś czerwona kreska na 5k mne przeraża.


p.s.
niektóre fabie mają tak cienkie oponki, że a śmiesznie to wygląda. Czy właściciele zwariowali czy fabryka?

pozdro


15.01.2007, 02:46
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
adasch napisał(a):
stoimy na czerwonym świetle a tu dwóch kolesi ostro dają po klockach w swoich fabiach 1.4. Żona mówi, że się ściają a ja sobie myślę, czym 1,4? no... też można.


To ze kierownik w fabi dal po heblach nie znaczylo ze bedzie sie scigal a napewno niemial zamiaru z takim cudem techniki i takim super szubkim jakim jest micra :hysterical: :hysterical: Moze kierownik fabi sam odpuscil skoro zoabczyl kobiete za fajera :mrgreen: ...Sko ro jestes taki pewien swojego cuda techniki do pochwal sie osiagami i wykresem..i jakimi danymi technicznymi..bo narazie bijesz piane

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


15.01.2007, 08:43
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Kolego jak sam widzisz, trafiles akurat na auta ktore byly slabe albo kierownik byl taka d.. ze nie potrafil wykorzystac mocy auta.
Gratz killa :)
Teraz fakty :
Micra 1.4 16V - 82KM, 108Nm, 865 - 940KG, opony 165/60 R14
FABIA 1.4 16V 75KM 126Nm, 1050KG, opony 185/60/R14 - z ta fabia moglbyś miec problemy i nie wiem czy byloby 2 dlugosci :)
FABIA 1.4 MPI 60KM - z tym to na pewno wygrasz...

Powodzenia i do zobaczenia na drogach :)


15.01.2007, 08:49
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
darecki napisał(a):
Micra 1.4 16V - 82KM,


raczej 88KM 128niutow oponki 175 i blisko 12s do 100

nic dziwnego ze wygrales z htp czy mpi

gratulacje :browar:

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


15.01.2007, 08:57
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
adasch, trafiłem na jedną (chyba twoją wypowiedź) na forum nissana, która obrazuje twoje zdanie, mniemanie, pojęcie o skodach: "propotor dziadowskiej, wieśniackiej, beznadziejnej, przestarzalej skody" (domyślam się, że chodziło o promotora). Wnioskuję że jedyną znaną ci jednostką 1.4 w fabii jest 60-konne MPI. Nie wiem po co właściwie ta zaczepka, ale daj sobie siana, skoro nie znasz tematu. Załóż sobie turbokit do micry i będziesz killował nawet M5-tki...


15.01.2007, 08:58
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
adasch,
Szczycić się tym że pokonałeś HTP czy MPI to tak jakby szpanować że skopałeś struszkę w przejściu...

HTP czy MPI nie służą do ścigania, tak jak staruszka nie jest partneren sparingowym do walki na pięści.
A nawet jeśli dwóch HTPeków czy MPIków chce się ze sobą zmierzyć to co Ci do tego - mają prawo...

Nie każdy ma zacięcię sportowe, albo kasę woli wydać na coś innego i nie kupuje wozu >100 hp bo inne rzeczy sprawiają mu radość

Zastanów się trochę, wchodzisz do nas i pierwszym postem nas obrażasz? No gratuluję.


15.01.2007, 09:19
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Yogi, ja bralem dane ze strony o micrze do 2000r. Nie wiem jaka kolega ma, nie pochwalil sie :)
Koledzy spokoj, bez niepotrzebnej zolci na siebie! To ze kolega z micry ma taki akurat swiatopoglad nie oznacza ze musimy sie obrazac. Raczej powinnismy usiwadomic takim kierowcom czym jest Skoda Fabia itd...moze zaprosic na jazde probna, pokazac co auto potrafi, opowiedziec o szczegolach technicznych... itd.
Kolega widac nie wiedzial ze fabia to to samo co Polo i Ibiza, jezeli nie wierzy to zapraszam do programu ETOS.
Coz szerokosci dla kolegi w micrze i kolejnych udanych KILLow Fabii :)


15.01.2007, 09:30
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
darecki, Ty to jesteś cny człowiek! Zło dobrem zwyciężasz! :mrgreen: . Ja może bym i inaczej napisał, gdyby nie światopogląd tego człowieka wyrażony w zacytowanym przeze mnie zdaniu... Ale cóż, trzeba siać, siać... :mrgreen:


15.01.2007, 09:41
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
darecki napisał(a):
micrze do 2000r


k12 to jest pierdzikółko produkowane chyba od konca 02
o jakze nietuzinkowym, wrecz ko(s)micznym wyglądzie, niby to garbus niby pojazd ufo :hurra: :hurra:

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


15.01.2007, 10:00
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
no to ja się dolączę, bo widzę, że obcy element jakiś tu ferment sieje. :hurra:
pewnego wieczoru, przed świętami, na jednym lubelskim skrzyżowaniu mialem przyjemność spróbować swoich sil z taką wlaśnie maszinu: Micra 1.4 16V - 82KM.
na 1 biegu o pól samochodu poszedl do przodu i tak do końca (czytaj nastepnych światel zostal). doszliśmy do wniosku, że wygral, bo ja cięższy bylem, inaczej mogloby być różnie... :eh:
więc kolega adasch niech się tak nie napina, bo mu pęknie żylka...jakby chociaż z300 posiadal, to może bym mu się uklonil...
no a my nie dajmy się sprowokować...i proponuję wrócić do naszych codziennych klubowych dyskusji.

_________________
serve chilled


15.01.2007, 10:58
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Koledzy spoko,

nikt nikogo nie prowokuje,

już jednemu koledze napisałem na pw o co chodzi, o co mam żal. Juz jest po ptakach i 3 fabie 1,4 zamówione. Za kilka tyg do odbioru. Więc napisze wszystkim jeszcze raz. Do firmy poszukujemy (poszukiwaliśmy) auta dla handlowców. Auta mają być bez awaryjne przez 3-5 lat potem na złom. Ani renault ani citroen się nie sprawdziły. na waszym forum, można poczytać jakie to są super wspaniałe auta i nie wiem co jeszcze. Niestety jako auto zastępcze dostałem fabię 1.2. i nigdy w życiu nie chce tego powtórzyć. jak dla mnie to nie można tego nazwać dupowóz. Co do technologii - no cóż czego można się spodziewać w takim aucie ale brak wspomagania to już przesada. Wracam, mówię, że dopłacę ale chce lepsze. Dostaję wypasioną 1.4 (podobno ponad 100kM). No że środek wygląda po czesku no cóż czeskie auto, myślałem, ze era linek, mechanicznych pokręteł już się zakończyła (wypasione auto?)w latach 90 ale niestety nie. To, że te pokrętła działały symbolicznie to mogłem się domyśleć ale to nie koniec. Silnik, generalnie ciągnął tylko od 2,5 - 3 rpm w górę a potem zadyszka. Zwariować można przy cheblowaniu skrzynią, która działała nieźle (jedyny element wg mnie który działał nieźle + oczywiście światła które lepiej oświetlają drogę w stosunku do almery. Almera świeci dalej ale i węziej, w mikrze światła świecą podobnie przy czym w mikrze wyżej się siedzi) Zawieszenie, jest ok, ale wysoki profil opon sprawia, że "słabo" czuje się drogę. Co do reszty. Wszystko mechaniczne, a micrze sama elektronika łącznie z inteligentnym wspomaganiem kierownicy. Auta różnice się latami świetlnymi nie wspominając o silnikach. W mikrze prawie pełny moment przy 1500 rpm prawie do odcinki.

Kolega pisał o kółkach. 1,4 ma w standardzie 15" z oponami do wyboru (175+) ale w wyższych wersjach 16" i opony 195 lub 205 (moja ma 195)

o wyglądzie nie mówię, bo to kwesta gustu, ale zapytajcie swoje kobiety co im się bardziej podoba.

co do mojej opini to ją podtrzymuje,

jak dla mnie auto jest beznadziejne, i w życiu bym dla siebie go nie kupił, wygląda koszmarnie i jak dla mnie tak samo jeździ. Co do technologii to już wspomniałem. W mikrze np. czujnik deszczu, wszystko elektryczne na microstykach, nowoczesne zawieszenie (to też w końcu nowe clio) system bez kluczyka, auto rozpoznaje kto wchodzi do somochodu po kluczu w kieszeni i robi setup pod indywidualnego użytkownika. o takich pierdołach jak wbudowany kaledarz nie wspominam bo to bajer ale czasami się przydaje. Do tego wiele tym podobnych pierdol których nawet nie pamiętam ale dla kobiet podobno istotne.

proszę nie porównujcie tych aut bo to inne epoki, inne technologie widomo, japońce są dużo przed europą. No i oczywiście zupełnie inna cena

co do przyspieszeń oczywiście moment jest ważny jak kolega napisał ale nie tylko jego najwyższa wartość ale przebieg w calym zakresie obrotów. Co z tego, że auto ma moment duży przy np 3krpm jak cała reszta leży

nie chce sę z Wami kłócić ani niczego udowadniać bo to nie jest mój zamiar natomiast interesowały mnie opinie o tych autach dlatego co nieco sobie poczytałem. Mam nadzieję, że info, o trwałości aut nie jest zakłamane jak przyspieszenia tych bolidów. Osłabiające są niektóre posty szczególnie jak ktoś pisze, że wyprzedza kogoś kto leci około 100km/h lekko i przyjemnie i jeszcze mu pokazał. Ludzie opanujcie się. Zgoda może te mocne tdi (jeszcze na pomowtryskiwaczach?) tak ale nie 1,4 który potrzebuje sporo czasu na manewr wyprzedzania.

jeszcze raz:
jeżeli kogoś uraziłem to przepraszam, ale nie było to moim celem. Każdy ma swój gust i jedni wolą to a drudzy tamto. Najwidoczniej koledzy z fabiami lubią się pochwalić że skilowali np. forda gdzie w fordzie siedział jakiś tak użytkownik drogi od 2tyg lub temu podobny. Jeżeli lepiej się z tym czujecie no cóż nich będzie. Czytając to forum zakładałem, że najwięcej się dowiem od samych użytkowników bo w salonie cuda opowiadają (tak samo jak w nissanie :) )

temat uznaję za zamknięty,

jak ktoś chce dyskutować zapraszam na pw lub gg

niech jakiś admin podejmie decyzję o wykasowaniu moich postów bo widzę, że wielu podniosłem temperaturę rdzenia a temat dyskusji dotyczy czego innego

p.s jak tam wykresik ma ktoś, a może link???

interesuje mnie ten od 1.4 16V


15.01.2007, 23:21
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Wykres masz tutaj. Trochę mnie dziwi twoja opinia o tym jak jeździ 1.4 101KM bo jak widać z wykresu, silnik ma (że tak to nazwę) japońską charakterystykę, czyli moment rozłożony dość równomiernie, ale maksy położone dość wysoko na skali. 2,5-3 k rpm i potem zadyszka? Hmmm jak dla mnie najlepiej wyprzedzać m-dzy 4.5-6.5k rpm i auto ciągnie elegancko, no ale to zależy jak kto czuje auto...


16.01.2007, 07:27
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Jeśli kolega nie chce dyskutowac na forum (bo przecież od tego ono jest) tylko na prv i GG to rzeczywiscie mozna zamknąć ten wątek. Bo chyba tylko wszedł tu po to żeby pochwalić się jakie ma super auto tą micrę i almerę. Ja innego powodu nie widzę. Poprawiłeś sobie dzięki temu samopoczucie - gratuluję. Czy na forum ibizy i polo tez wszedłeś i napisałeś to samo? Będziesz mógł poprawić sobie potrójnie. Bo może nie wiesz ale to są te same auta różniące się tylko nadwoziem. Mają to samo tragiczne zawieszenie, to samo benzadziejne wspomaganie kierownicy, te same przestarzałe silniki 1.4 i tdi pd (rozumiem że CR wg Ciebie jest lepszy ? :) - dla twojej wiadomosci - jedyna zaleta - cichsza praca).


16.01.2007, 08:41
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
adasch napisał(a):
Osłabiające są niektóre posty szczególnie jak ktoś pisze, że wyprzedza kogoś kto leci około 100km/h lekko i przyjemnie i jeszcze mu pokazał.


Bylbys zdziwiony ze da sie :)

-Wysoki profil? 50-tka jest jak na jakosc polskich drog dosc rozsadnym kompromisem miedzy super-hiper slickami a opona od traktora.

-Przelaczniki mechaniczne, brak elektroniki "od wszystkiego" - dla mnie to akurat zaleta. Szczegolnie w francuzach lubi sie to psuc na potege, a przydatnosc watpliwa. Umiem wlaczyc wycieraczki kiedy chce

Wszystko kwestia upodoban i stawianych wymagan w stosunku do ceny samochodu.

Jak kazde auto Fabia ma swoje wady i zalety, podobnie jak Micra i inne produkty


16.01.2007, 09:36
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
czujnik deszczu to fajna sprawa, zwłaszcza jak narobi na niego ptak - ładnie się to rozsmarowuje po szybce... :mrgreen:
adasch napisał(a):
temat uznaję za zamknięty,

no to ok, my tu sobie jeszcze podyskutujem :mrgreen:

adasch napisał(a):
Osłabiające są niektóre posty szczególnie jak ktoś pisze, że wyprzedza kogoś kto leci około 100km/h lekko i przyjemnie i jeszcze mu pokazał. Ludzie opanujcie się.


:hysterical: fakt, nawet patrząc na dane techniczne to fabia ledwo 100km/h osiąga...

adasch napisał(a):
Wszystko mechaniczne, a micrze sama elektronika łącznie z inteligentnym wspomaganiem kierownicy.

tja, poczekaj aż się elektronika zacznie sypać...
adasch napisał(a):
to też w końcu nowe clio

oj, mariaż z francuzami to akurat żaden powód do dumy. Masz teraz auto spokrewnione z Dacią... :mrgreen:

Mam nadzięję, że cię nie uraziłem.


16.01.2007, 10:01
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten temat jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL