Teraz jest 16.06.2024, 07:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F1] Kolor czerwień corrida w Fabii I 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post [F1] Kolor czerwień corrida w Fabii I
Czy ten kolor występował w Fabii I przed i po liftingu?

Jeżeli występował również po liftingu, to czy był ciemniejszy?


30.05.2008, 15:03
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Na pewno wyspępował również po liftingu, bo mój kumpel taki ma, nie sądzę, żeby był ciemniejszy bo w przypadku zmian odcienia zazwyczaj zmieniali również nazwę. Gdyby jednak zapomnieli zmienić nazwę to na pewno zmieniliby numer (bo inaczej sami by się pogubili - mam na myśli fabrykę i ASO), a ściągę z numerów masz
tutaj
Numer lakieru masz na wlepce w gwarancji i bagażniku.


30.05.2008, 15:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.05.2008, 07:44
Lokalizacja: SO
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BLT-1.9 TDI 130KM
Samochód: Rumcajs
Województwo: śląskie
Post Re: Kolor czerwieńcorrida w Fabii I
mariecik napisał(a):
Czy ten kolor występował w Fabii I przed i po liftingu?

Jeżeli występował również po liftingu, to czy był ciemniejszy?



Tak własnie jest!! Po Fl czerwień coorida to troche inna czerwień niż ta przed FL. W mojej byłej Fabce po FL (czerwień corrida) miałem stłuczkę, potrzaskałem atrapę chłodnicy a konkretnie tą czerwoną ramkę. Kupiłem na giełdzie całą atrapę z czerwonym kolorem ale od wersji przed FL. Nie pasowała dzwigienka od otwierania klapy więc wymieniłem samą czerwona ramke. Kolor był inny i było to wyraźnie widać!! W tej po FL jest troszkę ciemniejszy!!


07.06.2008, 07:34
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
rydel3 napisał(a):
W tej po FL jest troszkę ciemniejszy!!

A to ciekawe, muszę przyznać.
A sprawdzał ktoś jak się do tego mają kody numeryczne kolorów? Pozostały takie same? czy uległy zmianie?

edit:
widzę, że od samego początku cały czas symbol 8T8T, również w F2...

To mam jeszcze jedną hipotezę, a mianowicie: powszechnie wiadomo, ze kolor jaśnieje od słońca. Fabia przed FL starsza jest, dłużej narażona na działanie promieni słonecznych zdążyła wyblaknąć, Fabia po FL jest młodsza, niewyblaknięta to i lakier wydaje się być ciemniejszy.
Aczkolwiek to tylko takie moje domysły.

Druga sprawa jest taka, że na przykłądzie obu swoich beżowych fabek stwierdziłem że lakier położony na plastiku inaczej się zachowuje tzn inaczej odbija światło, albo coś... w każdym razie pod niektórymi kątami patrzenia plastikowe elementy wglądają jakby były dorabiane. Chodzi głównie o przedni zderzak i o klapkę wlewu paliwa. Widać ciut inny odcień między lakierem na karoserii a plastiku. W obu tak samo, a chyba obie nie spadły z lawety ???

Sprawdźcie czy to nie będzie jedna z opisanych historii?
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, po co by mieli zmieniać o lakier o ćwierć tonu i trzymać to w tajemnicy :niewiem:
No chyba, że kolejne przemyślane rozwiazania ??? Nie upieram się (dziwię raczej)...


07.06.2008, 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.08.2005, 12:22
Lokalizacja: W-Wa Białołęka
Posty: 159
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: CITIGO ELEGANCE
Rok prod.: 2012
Województwo: mazowieckie
Post 
ja jak kupowalem swoja w sierpniu 2005 (po fl) to nie bylo w opcjach wybowy czerwieni corrida, dotepne byly tylko czerwony zwykly i czerwien flamenco ktora posiadam

_________________
Obrazek


13.06.2008, 07:03
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Majsiek, ale czerwony zwykły to właśnie corrida ;-) .


16.06.2008, 14:05
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 18.04.2007, 22:02
Posty: 194
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JHQ - 5b.
Samochód: Skoda Fabia Combi
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
kros napisał(a):
rydel3 napisał(a):
W tej po FL jest troszkę ciemniejszy!!

A to ciekawe, muszę przyznać.
A sprawdzał ktoś jak się do tego mają kody numeryczne kolorów? Pozostały takie same? czy uległy zmianie?

edit:
widzę, że od samego początku cały czas symbol 8T8T, również w F2...

To mam jeszcze jedną hipotezę, a mianowicie: powszechnie wiadomo, ze kolor jaśnieje od słońca. Fabia przed FL starsza jest, dłużej narażona na działanie promieni słonecznych zdążyła wyblaknąć, Fabia po FL jest młodsza, niewyblaknięta to i lakier wydaje się być ciemniejszy.
Aczkolwiek to tylko takie moje domysły.

Druga sprawa jest taka, że na przykłądzie obu swoich beżowych fabek stwierdziłem że lakier położony na plastiku inaczej się zachowuje tzn inaczej odbija światło, albo coś... w każdym razie pod niektórymi kątami patrzenia plastikowe elementy wglądają jakby były dorabiane. Chodzi głównie o przedni zderzak i o klapkę wlewu paliwa. Widać ciut inny odcień między lakierem na karoserii a plastiku. W obu tak samo, a chyba obie nie spadły z lawety ???

Sprawdźcie czy to nie będzie jedna z opisanych historii?
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, po co by mieli zmieniać o lakier o ćwierć tonu i trzymać to w tajemnicy :niewiem:
No chyba, że kolejne przemyślane rozwiazania ??? Nie upieram się (dziwię raczej)...


Słuchajcie ja mam obecnie dwie Fabie starą przed FL kolor szary grafit symbol lakieru 9u9
i nową po FL ( jednak kupiłem :-) ) szary antracyt symbol lakieru 9j9 obydwa autka sa koloru szarego , różnią się odcieniem tylko to przed FL jest jakby jasniejsze ( takie grafitowe ) a to po FL troszku ciemniejsze . Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy zresztą moi sąsiedzi sie nie połapali , że mam nowe auto :-) Ta zmiana w kolorze to jest własnie zmiana o ćwierć tonu :-)


18.06.2008, 19:24
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Przemko napisał(a):
szary grafit symbol lakieru 9u9
[...]
szary antracyt symbol lakieru 9j9
[...]
zmiana o ćwierć tonu

Czyli potwierdza się moja teoria, ze nawet najdrobniejsza zmiana koloru, choćby o ćwierć tonu niesie za sobą zmianę nazwy, a przynajmniej zmianę numeru. Z resztą nie dziwne, bo przecież oni sami by się pogubili. No i ciekawe jak by sprzedawali np. zaprawki...

Podobnie było z Beżami Sahara i Cappucino choć tutaj różnica to już nie pół tonu, lecz cały ton (jak w podpisie)

a Corrida to nadal Corrida i niezmiennie ma ten sam numer 8T8T


19.06.2008, 11:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL