Teraz jest 16.05.2024, 15:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 85  Następna strona
[F2] Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
kuszą podgrzewane fotele bardzo, teraz mam i sobie chwalę

w specyfikacji w konfiguratorze nie ma poduszek bocznych wymienionych w wyposażeniu, w "papierowej" konfiguracji są dla każdej wersji, nawet easy

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


06.01.2014, 13:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
4 poduszki powietrzne w standardzie (2 z przodu i 2 w siedzeniach), podgrzewane fotele też sobie chwale, jak i zestaw GSM przez bluetooth :) oczywiście ja chciałem jeszcze klimatronic i kilka bajerów jak na dłuższe lata samochód to muszą być bajerki bo się przydają później.


06.01.2014, 13:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wzór felg 15'' bez dopłaty jest tylko jeden: ROTARE?

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


06.01.2014, 13:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
hmm nie pamiętam, ale ja jeszcze miałem wybór chyba LINE choć teraz wycofany. Wiesz ja brałem 16" za dopłatą ELBA i opony 205/45R16


06.01.2014, 13:50
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3925
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):
wzór felg 15'' bez dopłaty jest tylko jeden: ROTARE?


Bez dopłaty zamiana na SKODA LINE - zgłosić przy zamówieniu - opcja bezpłatna (patrz cennik małymi literkami napisane).


06.01.2014, 17:14
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wysłałem zapytanie do kilku salonów w różnych częściach polski, pewnie jutro zaczną się telefony. Z racji bardzo małych modyfikacji pakietu elegance plus, tylko listwy, koło zapasowe, pakiet schowków i relingi, może uda się trafić jakiś model z wyprzedaży rocznika, nie ukrywam, że dodatkowy rabat wynikający z tego faktu bardzo by mnie satysfakcjonował

obecna konfiguracja to cena podstawowa 52,5 tys +1,2 tys. wyposażenie - 3 tys. rabat skody, co daje 50,07 tys. podstawowej ceny, minus rabat dealera (jak duży to się okaże), no zobaczymy co z tego będzie

dziękuje za rady, znacznie mi pomogły w podjęciu decyzji

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


06.01.2014, 17:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):
wysłałem zapytanie do kilku salonów w różnych częściach polski, pewnie jutro zaczną się telefony. Z racji bardzo małych modyfikacji pakietu elegance plus, tylko listwy, koło zapasowe, pakiet schowków i relingi, może uda się trafić jakiś model z wyprzedaży rocznika, nie ukrywam, że dodatkowy rabat wynikający z tego faktu bardzo by mnie satysfakcjonował

obecna konfiguracja to cena podstawowa 52,5 tys +1,2 tys. wyposażenie - 3 tys. rabat skody, co daje 50,07 tys. podstawowej ceny, minus rabat dealera (jak duży to się okaże), no zobaczymy co z tego będzie

dziękuje za rady, znacznie mi pomogły w podjęciu decyzji


Podgrzewane fotele sa własnie GRATIS w ELEGANCE i sama kierownica i przygotowanie do telefonu kiedys kosztowało 3 tys bo mam cennik z 25 maja 2012, moim zdaniem warto bo dostajesz tez CLIMATRONICA i tu tez jest duza roznica w chłodzeniu wnetrza, mam w Octavii tylko ze dwustrefowy i jest roznica z manualna klima ( kolega ma i kilka razy jezdzilem w lato....)

Mało salonów trzyma drozsze wersje zeby pozniej sprzedawac w wyprzedazy rocznika.... duze ryzyko ze klient nie wezmie drozszej ale lepiej wyposazonej wersji.....

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


06.01.2014, 22:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.08.2013, 10:50
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Combi
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):
wysłałem zapytanie do kilku salonów w różnych częściach polski, pewnie jutro zaczną się telefony. Z racji bardzo małych modyfikacji pakietu elegance plus, tylko listwy, koło zapasowe, pakiet schowków i relingi, może uda się trafić jakiś model z wyprzedaży rocznika, nie ukrywam, że dodatkowy rabat wynikający z tego faktu bardzo by mnie satysfakcjonował

obecna konfiguracja to cena podstawowa 52,5 tys +1,2 tys. wyposażenie - 3 tys. rabat skody, co daje 50,07 tys. podstawowej ceny, minus rabat dealera (jak duży to się okaże), no zobaczymy co z tego będzie

dziękuje za rady, znacznie mi pomogły w podjęciu decyzji


Jak dostaniesz wyceny, to bierz najniższą i wysyłaj do drugiego w kolejności. Jak obniży to znowu do tego pierwszego i tak do momentu aż któryś skapituluje.
Ja najniższą cenę dostałem w Wieliczce. Oprócz standardowych 3 tys dealer obniżył o kolejne 3 tys.
Spróbuj jeszcze coś na ubezpieczeniu utargować (jeśli bierzesz pakiet dealerski).


W


07.01.2014, 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3925
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Zniżka dilerska w przypadku ubezpieczenia, to nie interesuje ich Twoja dotychczasowa historia oraz szkody, jedynie wartość na fakturze zakupu. Co ciekawe Mi agent ubezpieczeniowy zaoferował takie same warunki jak diler - identiko, ta sama agencja - jedynie przebił go ceną, diler się mocno zdziwił że mam już OC/ AC/ NNW ... a mówi się, że dilerzy mają najlepszą ofertą ubezpieczeniową - nie koniecznie.


07.01.2014, 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wojgalic napisał(a):
Jak dostaniesz wyceny, to bierz najniższą i wysyłaj do drugiego w kolejności. Jak obniży to znowu do tego pierwszego i tak do momentu aż któryś skapituluje.
Ja najniższą cenę dostałem w Wieliczce. Oprócz standardowych 3 tys dealer obniżył o kolejne 3 tys.
Spróbuj jeszcze coś na ubezpieczeniu utargować (jeśli bierzesz pakiet dealerski).


tak zamierzałem zrobić, chyba na razie Wieliczka przebija wszystkich 8), ale będę próbował dalej, może coś bliżej uda się załatwić

to będzie leasing firmowy więc ubezpieczenie jest chyba po stronie leasingodawcy i nie bardzo mam na nie wpływ, wymgane AC OC.

edit:

obdzwoniłem połowę salonów Skody w naszym kraju, w końcu telefon mam za darmo. Rozbieżność cen za to samo auto wynosiła 3,7 tys, dla najlepszej oferty i najgorszej. W jednym z miast 2 różne salony oferowały samochód z różnicą 2,5 tys zł. Wszystkie ceny uzyskałem przez telefon bez negocjacji, prosząc po prostu o przedstawienie oferty. Jak widać warto było poszukać. Do kilku dobrych ofert otrzymałem dodatkowe propozycje: zimowe opony gratis lub lepsza cenę na zimówki przy zakupie auta (za 680 zł komplet) lub alarm do auta, ale montowany przez dealera, nie ten od skody.

wychodzi na to, że komplet zimowych opon warto brać nawet tylko z rabatem bo cena jest i tak atrakcyjna a jesienią przyjdzie kupić tak czy siak.

przepraszam za post pod postem, nie wiedziałem jak połączyć a już dałem wyślij

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


08.01.2014, 11:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.01.2014, 22:35
Lokalizacja: Kraków
Posty: 60
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: CGPA-1.2 12V 70KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Rok prod.: 2014
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wiecznychlopiec napisał(a):
wojgalic napisał(a):
Jak dostaniesz wyceny, to bierz najniższą i wysyłaj do drugiego w kolejności. Jak obniży to znowu do tego pierwszego i tak do momentu aż któryś skapituluje.
Ja najniższą cenę dostałem w Wieliczce. Oprócz standardowych 3 tys dealer obniżył o kolejne 3 tys.
Spróbuj jeszcze coś na ubezpieczeniu utargować (jeśli bierzesz pakiet dealerski).


tak zamierzałem zrobić, chyba na razie Wieliczka przebija wszystkich 8), ale będę próbował dalej, może coś bliżej uda się załatwić

to będzie leasing firmowy więc ubezpieczenie jest chyba po stronie leasingodawcy i nie bardzo mam na nie wpływ, wymgane AC OC.

edit:

obdzwoniłem połowę salonów Skody w naszym kraju, w końcu telefon mam za darmo. Rozbieżność cen za to samo auto wynosiła 3,7 tys, dla najlepszej oferty i najgorszej. W jednym z miast 2 różne salony oferowały samochód z różnicą 2,5 tys zł. Wszystkie ceny uzyskałem przez telefon bez negocjacji, prosząc po prostu o przedstawienie oferty. Jak widać warto było poszukać. Do kilku dobrych ofert otrzymałem dodatkowe propozycje: zimowe opony gratis lub lepsza cenę na zimówki przy zakupie auta (za 680 zł komplet) lub alarm do auta, ale montowany przez dealera, nie ten od skody.

wychodzi na to, że komplet zimowych opon warto brać nawet tylko z rabatem bo cena jest i tak atrakcyjna a jesienią przyjdzie kupić tak czy siak.

przepraszam za post pod postem, nie wiedziałem jak połączyć a już dałem wyślij


Bierzesz VW Leasing z pakietem serwisowym..... powiedział Ci sprzedawca o tym bonusie bo nie wszyscy wiedzą ze cos takiego jest a jak juz zapytasz o szczególy to jeszcze gorzej.......

_________________
BYŁA zamówiona FII 1,4 16V Elegance PLUS+ - A PRZYSZŁA ELEGANCE bez PLUSa w cenie PLUS

ODRADZAM SALON SKODY W KRAKOWIE NA ULICY KOCMYRZOWSKIEJ 1A i PANÓW JACKA S. i DANIELA P.

A NA ZAKOPIAŃSKIEJ 94 PANA JACKA Z. KTÓRY JEST LEPSZY OD STAŃCZYKA !


08.01.2014, 23:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
ORS_16V Krak napisał(a):
Bierzesz VW Leasing z pakietem serwisowym..... powiedział Ci sprzedawca o tym bonusie bo nie wszyscy wiedzą ze cos takiego jest a jak juz zapytasz o szczególy to jeszcze gorzej.......


na razie nie rozmawialiśmy o warunkach leasingu, chciałem najpierw wynegocjować cenę i dalej drążyć temat z wybranym już dealerem, dziękuje za zwrócenie uwagi na ten fakt, na pewno zapytam o to.

Zastanawiam się jeszcze nad 1 drobną zmianą, pakiet black I to czarne wnętrza reflektorów, do białego auta może to wyglądać fajnie, dopłata 200 zł ale nie można tego połączyć z listwami bocznymi, nie rozumiem tylko czemu? oryginalne listwy boczne to koszt 150 zł i montaż na dwustronną taśmę samoprzylepną, fabryczne są montowane pewnie na jakiś klej.

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


09.01.2014, 09:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3925
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Nie wiem czy ten "black" jest lepszy, dlaczego ? W tradycyjnych reflektorach projekcyjnych, światła mijania i światła drogowe są na osobnej żarówce H7, natomiast w black-u wszystko jest na jednej żarówce, czy faktycznie lepiej świecą niż zestaw osobny wątpię. Z obserwacji i doświadczenia lepiej świecą reflektory aut które mają osobno żarówki do mijania a osobno do drogowych, taki zestaw ma moc.

Niestety uważaj za niską ceną mogą iść niekorzystne dla Ciebie warunki leasingu, nie do końca wszyscy mają takie same, wszystko zależy od "kto udziela Cię leasingu", kiedyś miałem dobrą cenę ale kredyt udzielał nie VW, finalnie zapłaciłbym więcej, wszystko kosztowałoby Mnie więcej. Moja rada zrób wstępnie rozeznanie kto udzieli Ci "pomocy" w zakupie i na jakich zasadach ?


09.01.2014, 13:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.01.2014, 17:29
Posty: 73
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1983
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
wszyscy dealerzy musza mieć leasing VW Bank i każdy salon ma jeszcze drugi dowolny, tak się przynajmniej dowiedziałem. Wybór jednego z tych dwóch skutkuje załatwieniem wszystkich formalności na miejscu w salonie. Mogę oczywiście swój leasing do tego dołożyć, ale to wtedy ja będę musiał go załatwiać.

pozostanie kwestia porównania ofert jak przy samochodzie. Wiadomo, że przy niewielkiej różnicy wygoda weźmie górę. Ale dokładnie zapoznam się z ofertą.

Daniel napisał(a):
Nie wiem czy ten "black" jest lepszy, dlaczego ? W tradycyjnych reflektorach projekcyjnych, światła mijania i światła drogowe są na osobnej żarówce H7, natomiast w black-u wszystko jest na jednej żarówce, czy faktycznie lepiej świecą niż zestaw osobny wątpię. Z obserwacji i doświadczenia lepiej świecą reflektory aut które mają osobno żarówki do mijania a osobno do drogowych, taki zestaw ma moc.


myślałem, że to tylko kolor wypełnienia się zmienia, teraz mam takie światła z osobnymi żarówkami i czarne w środku. Jeśli ma być na 1 żarówce to rzeczywiście wolę zwykłe.

tak się zastanawiam czy wszyscy kupujący są tacy skrupulatni jak ja, czy może jestem tym wyjątkiem, który irytuje sprzedawców

_________________
w garażu: VB 2,2 benzyna Z22SE

9 miesięcy oczekiwania, czyli pół roku poślizgu od zamówienia, to kpina, cóż "klęska urodzaju...."

http://finiks.pl/


09.01.2014, 13:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.11.2013, 13:08
Posty: 36
Podziękował: 7
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2000
Województwo: pomorskie
Post Re: Przymierzam się do NOWEJ Fabii - rozterki przed zakupem
Widzę, że nie tylko ja przymierzam się do zakupu nowej fabii :-) Zawsze to raźniej i można wymienić się doświadczeniem.

Mam już ustaloną konfigurację (Fabia combi 1.4 16V, beż cappuccino, deska czerń domino, dodatkowo: 4głośniki, MDI, tempomat, maxi-dot, czujniki parkowania z tyłu, listwy boczne, climatronic, koło zapasowe, czarne relingi, pakiet na bezdroża, pakiet schowków, reflektory projekcyjne, blokada skrzyni biegów). Cena z konfiguratora (rocznik 2014): PLN 53899,00. Po rabacie od Skody (3000pln) jest PLN 50899,00.

Dostałem też propozycje od dealerów i rozpiętość ofert jest znaczna.
Im dalej od 3miasta tym oferta atrakcyjniejsza. Moim celem jest dodatkowy rabat dealera 3500pln. Na razie, żaden nie osiągnął zakładanego pułapu (najlepszy jest o jakieś 1000pln do mety). Zastanawiam się czy moje założenia są realne....


09.01.2014, 17:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 85  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL