Teraz jest 04.06.2024, 01:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1-F4] Rozmyślania po "przygodzie". 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20.05.2006, 09:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 427
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Województwo: opolskie
Post Rozmyślania po "przygodzie".
Witam Kolegów Moja Ślubna miała przygodę Fabią Zakwalifikowano to jako szkodę całkowitą Nie wiem czy będę naprawiać samochód Zastanawiam się nad sprzedażą w stanie jaki ma albo jednak nad naprawą tyle, że nie wiadomo co tak na prawdę się wydarzyło bo wszystko dotyczy jedynie zawieszenia z prawej strony i wystrzelonego poduszki z fotela z prawej strony również. Podpowiedzcie coś rozsądnego.

_________________
Pozdrowienia z Kędzierzyna-Koźla
BartekB
Fabia Sedan Comfort + 1,4 16V 75 KM


26.05.2015, 15:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 01.04.2015, 17:41
Posty: 22
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: MZN - 5b.
Samochód: Fabia I RS
Rok prod.: 2005
Województwo: małopolskie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Zależy jak znasz się z blacharzami, ciężko też coś poradzić nie widząc auta.
Ja swoją Cordobę (również wycenioną na szkodę całkowitą) naprawiłem blacharsko (bez lakierowania) i sprzedałem, mechanicznie nic nie ucierpiała.


26.05.2015, 17:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.05.2010, 19:01
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 128
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf 5
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Trudno coś powiedzieć bez oględzin, ale skoro zakwalifikowano jako szkodę całkowitą to daj sobie spokój. Sprzedaj w całości, albo na części. Pzdr

_________________
pitt47


26.05.2015, 19:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.10.2013, 20:02
Lokalizacja: TamKołoTegoPrzyTym
Posty: 2761
Podziękował: 44
Pomógł: 42

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Zafira B OPC
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
wstaw zdjęcia na poczatek

_________________
'Bede grau w gre'
'Twardo wcale nie znaczy okrutnie'
'Nie jedź szybciej, niż Twój Anioł Stróż umie latać.'
Obrazek


26.05.2015, 19:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.05.2006, 09:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 427
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Województwo: opolskie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Nie mam zdjęć, poza tym to w zasadzie z zewnątrz nie widać co się stało.

_________________
Pozdrowienia z Kędzierzyna-Koźla
BartekB
Fabia Sedan Comfort + 1,4 16V 75 KM


26.05.2015, 19:37
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.01.2014, 15:22
Lokalizacja: Waw
Posty: 173
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Flash
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Niestety od miesiąca szklane kule nie działają...


26.05.2015, 19:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12711
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
W zasadzie to nie ma się co wypowiadać, bo (prawie) nic nie wiadomo. :browar:

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


26.05.2015, 19:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 06.09.2009, 10:24
Lokalizacja: Kamionka
Posty: 442
Podziękował: 4
Pomógł: 13

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: EWT - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
z racji ze moje auto to komandos to wypowiem sie na ten temat.
Autko było 6 lat temu uderzone czołowo z seicento.Mala prędkość wiec wszyscy cali seico na żyletki a fabia jak sie okazało po zabraniu do ASO szkoda całkowita 17 tysięcy naprawa a auto warte 13. Za wrak chcieli dać 7 tysiecy i ubezpieczenie nie cale 4.. a ja tacie powiedzialem gdzie za 10 tysiecy kupisz 6cio letnie auto z przebiegiem 140 tysięcy. i auto zostało koszt naprawy wyniósł 4,5 tys. czyli dołożyliśmy z kieszeni. do dzisiaj nie mam poduszki kierowcy i maskę w szpachli. Podstawowy błąd ze auto poszło do ASO. teraz sie nauczyłem ze auto bierze sie na lawetę i do domu. Przyjeżdża rzeczoznawca wycenia, autko sie robi i jeszcze zostaje:)
Musisz przemyśleć czy auto jest warte naprawy, czy będzie ingerencja w budę bo jak ma być później czteroślad to robota jest bez sensu.Jesli auto zadbane doinwestowane nie sprawiało problemów przekalkulowac koszty naprawy okaża się inne niz stwierdzili to robic i jeżdzic dalej.
Smutna prawda jest taka ze ASO stwierdza szkodę całkowita a pozniej te auta lądują na oto moto za dwa razy tyle.


26.05.2015, 22:33
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Cytuj:
17 tysięcy naprawa a auto warte 13. Za wrak chcieli dać 7 tysiecy i ubezpieczenie nie cale 4.. a ja tacie powiedzialem gdzie za 10 tysiecy kupisz 6cio letnie auto z przebiegiem 140 tysięcy. i auto zostało koszt naprawy wyniósł 4,5 tys.

Jeżeli samochód był wart 13tyś to mogłeś do tej kwoty naprawić samochód, przy dobrych układach nawet w ASO (ASO też stosuje zamienniki, jedynie ze stawkami za robociznę bywa różnie)
ASO nie stwierdza szkody całkowitej, robi to ubezpieczyciel.

W temacie - jeżeli jest to świeża szkoda, po zmianie przepisów, to szkoda całkowita jest już w miarę rozsądnie wyliczana, tzn. koszt naprawy rzeczywiście może przekraczać wartość naprawy. Przede wszystkim zrób wywiad w warsztatach i dowiedz się za ile policzą sobie za naprawę. Jak kasa będzie rozsądna to potem już tylko trzeba podjąć decyzję.

_________________
Obrazek


27.05.2015, 10:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.06.2010, 20:53
Posty: 136
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Województwo: łódzkie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Przepraszam temat z dupci

Ani fotek ani info co powiedział ubezpieczyciel ani info z warsztatu. Nie mówiąc o tym, że bez info o aucie jak można je wycenić?

Jak już się dowiesz jakie masz auto i dostanie info przynajmniej od ubezpieczalni to daj znać ;]

_________________
1.9 TDI Elegance
1.9 TDI Ambient


27.05.2015, 11:48
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 20.05.2006, 09:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 427
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Województwo: opolskie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Problem polega na tym, że to co jest do zrobienia wyjdzie dopiero w czasie rozbierania i naprawiania. Wszystko poszło w zawieszenie ale od spodu nic nie widać na podnośniku. Wystrzeliła poduszka boczna pasażera więc fotel jest rozpruty i to w zasadzie wszystko co widać na pierwszy rzut oka. Poza tym bez rozbierania obecnie nic nie widać w zasadzie. Obręcze kół są wymięte jak puszki, może opony też są zniszczone ale nie sprawdzałem. Dlatego tak mało mogę napisać. Odszkodowanie wypłacili, naprawę wycenili na około 6500 a samochód, niby wg cenników ubezpieczalni, wart był przed uderzeniem również jakieś 6500zł. Poza tym rocznik 2002 i 180tysięcy przebiegu i to tyle.

_________________
Pozdrowienia z Kędzierzyna-Koźla
BartekB
Fabia Sedan Comfort + 1,4 16V 75 KM


29.05.2015, 17:33
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 832
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
bbartek napisał(a):
Zastanawiam się nad sprzedażą w stanie jaki ma
Za ile byś sprzedał ?

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


29.05.2015, 20:30
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Odpowiem szybko. Miałem przygodę swoją fabką niecały rok temu. 2002 rocznik, wyceniona na ponad 10 tys. Szkoda całkowita. Mialem cały bok rozpruty ale tylko powierzchownie. Słupki, progi ani żaden element konstrukcyjny nietknięty. Bezgotówkowo się nie dało robić bo części muszą być nówka sztuka (a to już niestety drzwi 2600 itp itd - w 10 tys wyszłyby same części o robocie nie wspomnę) a mialem kupić oba zderzaki, drzwi przod, błotnik, lusterko, troche innych elementów plastikowych, chłodnica itp i reszta była minimalnie draśnieta więc naprawa i lakierowanie w sumie 8 elementów, żeby to miało ręce i nogi. Niewykonalne w ten sposób. Wiec dogadałem się z warsztatem, dałem pełnomocnictwo, wypłacili warsztatowy 6500 - więc ja nie ujrzałem ani złotówki (części kupowane w tym samym kolorze w stanie idealnym z allegro - widziałem co było kupione, pełen montaż i lakiernia). Do tego w tej cenie jeszcze porobili mi kilka rzeczy ekstra i auto wygląda :censored:, a do tego wiem, że nie jeżdze żadnym szpachlowozem. A podwójna warstwa lakieru mi nie przeszkadza, zresztą powoli pewne elementy i tak by się nadawały do lakierowania bez żadnej szkody więc na jedno by wyszło.
Także jak mówisz, że praktycznie nie widać uszkodzeń, to bym sie nie zastanawiał. Jeśli auto (silnik i reszta jako całlość jest w dobrym stanie i jesteś tego pewny) to naprawiaj w wyżej wymieniony sposób. Bo co, kupisz "nówkę" sztuke w tej cenie od handlarza składanego z ćwiartek? Pomyśl. Nie widzimy zdjęć, ale ocen samemu to auto pod tym kątem i jak Twój egzemplarz jest okej, nie narzekasz i chcesz dalej nim śmigać to naprawiaj, bo przynajmniej będziesz wiedział co masz i czym jeździsz.


30.05.2015, 10:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.06.2010, 20:53
Posty: 136
Podziękował: 3
Pomógł: 4

Województwo: łódzkie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
bbartek napisał(a):
Problem polega na tym, że to co jest do zrobienia wyjdzie dopiero w czasie rozbierania i naprawiania. Wszystko poszło w zawieszenie ale od spodu nic nie widać na podnośniku. Wystrzeliła poduszka boczna pasażera więc fotel jest rozpruty i to w zasadzie wszystko co widać na pierwszy rzut oka. Poza tym bez rozbierania obecnie nic nie widać w zasadzie. Obręcze kół są wymięte jak puszki, może opony też są zniszczone ale nie sprawdzałem. Dlatego tak mało mogę napisać. Odszkodowanie wypłacili, naprawę wycenili na około 6500 a samochód, niby wg cenników ubezpieczalni, wart był przed uderzeniem również jakieś 6500zł. Poza tym rocznik 2002 i 180tysięcy przebiegu i to tyle.


yyy trochę się to nie trzyma kupy skoro auto warte 6500 zł i dali 6500 zł

jeśli kasę dostałeś rozbierz i sprawdź co do zrobienia, jeśli tragedii nie ma to zrobić i sprzedać, bo pewnie kasa z tych 6500 zł zostanie

uszkodzonego, ale do zrobienie w sensownej kasie, nigdy się nie opłaca sprzedawać

_________________
1.9 TDI Elegance
1.9 TDI Ambient


31.05.2015, 18:09
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 20.05.2006, 09:25
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 427
Podziękował: 3
Pomógł: 6

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Województwo: opolskie
Post Re: Rozmyślania po "przygodzie".
Ale ja nie napisałem że wypłacili mi 6500zł. Przyszłość mojej Fabii już jest wyjaśniona. Pójdzie tak jak jest w rozliczeniu za nowszy samochód. Nie będę się bawił w naprawę i zastanawiał potem na ile dobrze jest naprawione, poza tym samochód jest z 2002 roku. Swoje najlepsze lata ma już za sobą i pewnie jeszcze by z nami został np ale "mleko się wylało" i nie będę woził rodziny samochodem po takiej przygodzie. Szkoda ale trudno, zdarza się. Niech sobie naprawia komisant i sprzeda komuś ale je rezygnuję.

_________________
Pozdrowienia z Kędzierzyna-Koźla
BartekB
Fabia Sedan Comfort + 1,4 16V 75 KM


31.05.2015, 20:07
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL