Teraz jest 27.04.2024, 23:41



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
[F1] światła stopu kontrolka EPC 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzis wymienialem ten czujnik
generalnie bardzo prosta sprawa troche nie dostepny ale nie jest zle

1) Trzeba odczepic plastik znajdujacy sie pod kierownica i nad pedalami
4-5 srubek na tym plaskiku
1 srubka po prawe stronie bezpiecznikow
1 srubka pod plastikiem po lewj stronie stacyjki
2) czujnik jak na rysunku kilka postow wyzej powyzje znajduje sie na pedale hamulca
3) zeby go odczepic trzeba przekrecic caly czujnik w lewa strone potem odczepic podlaczone do niego kable
4) przed podlaczniem nowego czujunika powinno sie wysunac precik z neigo wystajacy wcisnac pedal wsadzic czujnik nie miejsce ale nie przekrecac puscic pedal czujnik powinien sie dopasowac choc czasem trzeba dopasowac to recznie
5) podlaczyc wiazke wlozyc na miejsce i przekrecic w prawo i wszystko

W sklepie moga powiedzec ze to jednorazwoka to nie prawda moza go podlaczyc wyjac i podlaczyc jeszcze raz
Sa 2 raodzaje czujnikow wiec najpierw wyjmijce swoj i sprawdzcie numer ostatnia litera moze sie nie zgadac jakas sie je zamienia w skepie beda wiedzec
U mnie wcale nie trzeba bylo zmieniac czujnika stary zadzialal po przeczyszczeniu stykow nowy nie chcial dzialc chyba zepsul sie w czasie dopasowywania

Sorry ze troche nieskladnie ale pisalem z pracy i troszke sie spiszylem


27.03.2007, 00:42

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
[shadow=violet][/shadow][shadow=olive][/shadow][glow=cyan][/glow]Witajcie:)
Od niedawna a dokładnie od kilku dni jestem świeżo upieczonym kierowcą,i posiadaczem fabi. Bylam na przejazdrzce,a w jej trakcie zaświeciła mi się kontrolka EPC spanikowałam okropnie,ale cóż jakoś trzeba było dojechać do domku... Gdy dotarłam do domku zajrzałam do instrukcji,pisało tam,że jeśli ta kontrolka świeci się na stałe to jest błąd układu elektronicznego regulującego pracą silnika,odpowiadającą za jego moc....stwerdziłam,że trzeba jechać jutro do serwisu....ale coś mnie podkusiło pogrzebac w internecie na ten temat i znalazłam Was:) jak się okazało u mnie nie działa STOP,tak jak w przypadkach które opisaliście....
Chciałam Wam podziękować,dzięki Wam uniknełam kosztów serwisów:) i juz jestem o jeden krok mądrzejsza co do urzytkowania swojego autka:)


01.07.2007, 19:45
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
niunia:) napisał(a):
Chciałam Wam podziękować,dzięki Wam uniknełam kosztów serwisów:) i juz jestem o jeden krok mądrzejsza co do urzytkowania swojego autka:)


Polecamy sie ;-)

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


02.07.2007, 10:40
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post :)
a coś mi się wydaje,że bede napewno korzystać z Waszych porad:) teraz mnie czeka wymiana wszelakich płynów,i nie mam pojęcia jak się zabrać do tego...auto to chyba nie jest dla kobiety:) ale pierwszy raz najtrudniejszy,wiec moze kiedyś ja będę pomagać innym:P


05.07.2007, 20:22

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
jak wszytskich - jaki rok ta fabia?? oleju w skrzyni nie ruszac , olej to wiadoma sprawa , plyn hamulcowy - podjechac do kogos kto ma pompke , plyn chlodzacy - zalezy jak stare auto

_________________
touran Obrazek


06.07.2007, 02:36
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
fabia jest z 2001 roku
:smile:


09.07.2007, 19:17

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam!

Ja również od kilku dni mam problem z kontrolką EPC i brakiem świateł stopu, co sprawia że jestem uziemiony :sciana: . Wczoraj kupiłem taki włącznik w sklepie (oryginał) za 42 zł. Dziś chciałem go zamontować, no i... zonk. Nie chce wejść. Porównałem go ze starym i okazuje się że trochę się różnią - temu nowemu brakuje tak jakby dwóch wcięć na górze walca, co prawdopodobnie blokuje montaż

Czy ktoś może mi powiedzieć czy istnieją różne typy tych włączników? Postaram się za chwile dołączyć zdjęcie włączników.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


21.12.2007, 13:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Sprawdź tutaj, widać są jednak 2 typy w zależności od twojego VIN-u.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


21.12.2007, 13:29
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzięki za odpowiedź. Niestety link nie działa:

"server is temporarily down. sorry."

Sprawa jest kiepska, bo jutro chciałem wyjechać na święta - zastanawiam się nad podróżą pociągiem :sciana:

[ Dodano: 2007-12-21, 22:39 ]
Jeśli kogoś to zainteresuje, to wyjaśniam, że to co wymontowałem i jest na zdjęciu po prawej stronie to jest włącznik nad pedałem sprzęgła. :mrgreen: Natomiast nowy włącznik stopu zamontowany we właściwym miejscu pasuje i działa dobrze :hurra:


21.12.2007, 13:34

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wie ktos co zrobic gdy swieci sie kontrolka EPC w 1.2 HTP 12v pomocy


12.03.2008, 15:34

Dołączył(a): 12.01.2008, 11:46
Lokalizacja: Tczew
Posty: 49
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
Odnośnie EPC - najpierw podłączenie pod VAG'A. Częstą przyczyną świecenia kontrolki EPC jest uszkodzony czujnik stopu. Poszukaj tematu na forum.


12.03.2008, 19:31
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
mata12,
Dokleiłem pytanie do właściwego tematu - poczytaj sobie wyzej.


12.03.2008, 21:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.10.2006, 00:42
Lokalizacja: POZNAŃ
Posty: 158
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Samochód: COMFORT
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
No i dopadło mnie świecące się EPC kod błedu 16955. Wyjołem czujnik z pod kierownicy obejżałem go przeciściłem styki i działa EPC zagasło błąd w kompie został skasowałem go i heja.Podpinając waga wyskoczył mi jeszcze 17978 coś o immobilajzerze (kiedyś faktycznie mi zamrugał i niechciał odpalić)ale za drugim przekręceniem było ok i zapomniałem skasowałem błąd czy mam się go spodziewać jak to w życiu w najmniej oczekiwanym momęcie???

_________________
Bart


28.07.2008, 08:46
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.03.2008, 15:57
Lokalizacja: łódź
Posty: 1254
Podziękował: 0
Pomógł: 32

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fiat Doblo
Rok prod.: 2011
Województwo: łódzkie
Post 
LAWENDOWY, właśnie miałem podobnie jak ty z immo i ostatnio mnie dość poważnie dopadł.
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... c&start=15


28.07.2008, 09:20
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam wszystkich, Miałem taki sam problem kontrolka EPC i brak świateł STOPU. Przytrafił mi się kilka razy przeważnie kontrolka EPC pojawiała się podczas gwałtowniejszego hamowania. Po włączeniu i wyłączeniu silnika gasła. Niestety pewnego dnia to już nie pomogło.. :sad: Sprawdziłem czujnik, okazał się w porządku, sprawdziłem płyn hamulcowy i jego poziom był niski, uzupełniłem i po sprawie :mrgreen:
Pozdrawiam


07.11.2008, 21:50
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL