Teraz jest 28.04.2024, 17:49



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[F1] Opony bieżnikowane. 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post Opony bieżnikowane.
Hm tak z ciekawosci, czy ktos z kolegow uzywa oponek bieznikowanych.
Ostatnimi czasy znalazlem na allegro kilkanascie ofert oponek bieznikowanych, co prawda jestem sceptycznie nastawiony do takich wynalazkow, no ale.. nie oceniam dopuki nie poznam opinii kogos kto uzywa takie cuda ;).
Skoro sa wykonane w podobnych standardach jak takie DEBICE to mysle ze czasem lepiej kupic taka oponke bieznikowana niz jakas najtansza debice.. zwazywszy ze opona debica bieznikowana w hipermarkecie kosztuje 140zl (za rozmiar dla fabii) a na allegro bieznikowana "MARGUM" kosztuje 80-90zl.. a bieznik mamy kierunkowy, jakis taki lepiej wygladajacy - i byc moze lepiej dzialajacy niz debica..
Zatem co sadzicie o takich wynalazkach jak oponka
oponka2


Ostatnio edytowano 16.10.2006, 15:35 przez darecki, łącznie edytowano 1 raz



16.10.2006, 08:02
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
tez mnie to intryguje,

chyba predzej zdecydowal bym sie na taka opone zimową niz na letnią aczkolwiek niczym nie popieram tego przekonania zadnymi doswiadczeniami tylko droga dedukcji.
moim zdaniem po prostu dobra opona musi kosztować.

ktos tu na forum ma bieznikowane na tyle.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


16.10.2006, 08:14
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mam bieżniki na 1 oś ale na zimę. 3 sezony przejechane i jest OK. Zrobione przez file prawdopodobnie Dębicy lub coś podobnego.Był rok gwarancji, 90zł za sztuke,indeks prędkosci 100 . Miękka guma jest zaletą na zime. Natomiast na lato NIGDY nie założyłbym biezników z uwagi na większe rozwijane prędkosci jazdy. Oczywiscie bieżniki są cięższe niż niebieżnikowane.

pozdrawiam


16.10.2006, 09:47

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
kumpel mial kiedys takie w omedze i nie narzekal chociaz ja bym nie zdecydowal sie na cos takiego. widzialem jak w ciezarowym taki bieznik sie odkleil na autostradzie A4 i naczepa wyladowala na poboczu a dymilo sie coniemiara

_________________
Obrazek


16.10.2006, 10:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam

Mój brat ma komplet bieżnikowanych opon na zimę (do Lanosa). Z tego co mówił, to jest z nich zadowolony. Ja również wiem z porównania, że te bieżniki są cichsze od BFG, na których wcześniej jeździł.

Opony te produkuje firma TARGUM (mielecka) i mamy dość duży wybór takich opon (bodaj kilkanaście typów).

Bieżniki są bazowane na starszych oponach znanych firm, które już nie są produkowane (np. SnowPro - nie pamiętam jakiego producenta).

Jeżeli ktoś naprawdę liczy się z każdą wydaną złotówką to warto kupić takie opony - zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie niż jeżdzenie całą zimę na letnich.


16.10.2006, 10:06
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
2New napisał(a):
Jeżeli ktoś naprawdę liczy się z każdą wydaną złotówką to warto kupić takie opony - zdecydowanie jest to lepsze rozwiązanie niż jeżdzenie całą zimę na letnich.

i ja wlasnie tez taki wybor uwazam za dobry... zwlaszcza jak potrzebujemy autka do jazdy dom -praca a mieszkamy lekko poza miastem gdzie ulice odsniezaja na niedziele.
Hm interesuje mnie jaka jest zywotnosc takich opon....


16.10.2006, 11:51
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
darecki napisał(a):
Hm interesuje mnie jaka jest zywotnosc takich opon....


U mnie po 3 zimach bieżnik jest gruby ~6 mm, w zimie robie ~5 tys. km. Znam przypadki że najtańsze zimówki nie poradziły sobie z ośnieżoną górką a bieżniki TAK.
Napisałem o bieznikach na 1 oś , na drugiej osi mam oczywiscie też zimówki ale Krisalp HP. Biezniki jedną zime były założone na przód i nie odczułem różnicy w porównaniu z Krisalp. Mam więc same pozytywne doswiadczenia.


16.10.2006, 12:59
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
hmm no to czyli normalne zuzycie jak kazdej innej niebieznikowanej opony...ciekawi mnie czy ktos slyszal o wypadkach ze taka opona szcelila i auto w rowie wyladowalo, czy ktos je testowal tak do 150km/h... draze temat bo byc moze ktos kiedys bedzie przymierzal sie do zakupu takiej opony, no i bedzie mial jak znalazl ZA i PRZECIW :)
Gdybym mial kilka zyc jak w DOOM albo innej grze to bym takie opony poddal testowi smierci ;) :ruch:


16.10.2006, 13:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
Chlopaki, nie przesadzacie ? Mamy autka za kilkadziesiat tysiecy a szkoda Wam na opony za 600zl komplet ?
Osobiscie mam dwa komplety na felgach alu/stalowe ale moim zdaniem do jazdy po miescie zima spokojnie mozna kupic caloroczne - w jednym z ostatnich numerow autoswiata byl test takich opon i generalnie nie wyszly zle w porownaniu z letnimi i zimowymi.

pozdr, krzysn


16.10.2006, 13:21
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
krzysn - ale nie chodzi o to ze MY mamy se kupic takie opony, ale np. ktos kogo nie stac 600zl wydac na opony caloroczne bo ma letnie dobre, a np potrzebuje zimowe bo czasem ma problem z jazda w zimie to szuka taniochy.. a mysle ze lepiej kupic takie bieznikowane opony za 90zl.. niz kupic uzywki - wytarte i bog wie jak jezdzone... mowie o starych autach i o ludziach ktorzy chca po prostu miec opony zimowe i bija sie czy kupic debice bieznikowana w hipermarkecie czy taka "noname" z allegro ale byc moze lepsza niz debica..
no i zasadnicza sprawa - jak juz wspomnialem - moze ktos z nas kiedys spotka sie takim tematem w rodzinie - nie kazdy sra groszem ;) i bedzie mogl sie popisac wiedza :) KNOW HOWA sprzeda i bedzie ogolnie lubiany i ceniony :D


16.10.2006, 13:25
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
darecki napisał(a):
czy ktos je testowal tak do 150km/h


a jaki indeks maja te ktore Cie interesuje ?
ja osobiscie nie ryzykowalbym poruszania sie az z takimi predkosciami mysle ze do 100 mozna leciec. :czacha:

krzysn napisał(a):
600zl komplet


to wyjdzie 150zl/szt wiec opona raczej słaba zeby nie napisac kiepska.

krzysn napisał(a):
szkoda Wam na opony


jakby kazdy mial $ na opony to nie zastanawialby sie na bieznikowanymi tylko zamawial komplet UG7 i :spi: spokojnie

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


16.10.2006, 14:44
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 15.08.2006, 15:47
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Golf.............
Województwo: śląskie
Post 
darecki napisał(a):
.. a mysle ze lepiej kupic takie bieznikowane opony za 90zl.. niz kupic uzywki - wytarte i bog wie jak jezdzone... mowie o starych autach i o ludziach ktorzy chca po prostu miec opony zimowe i bija sie czy kupic debice bieznikowana w hipermarkecie czy taka "noname" z allegro ale byc moze lepsza niz debica..


Przeczytaj jeszcze raz co napisałeś!
Sam sobie zaprzeczasz - z czego są robione te bieżnikowane - nie z "wytarte i bog wie jak jezdzone... "!
Nie wiem co macie do zimówek Dębicy?!


16.10.2006, 15:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
darecki napisał(a):
debice bieznikowana


Ale to chyba nie tak .......

Tych opon nie produkuje TC Dębica z tego co wiem. Widziałem kilkanaście razy te opony i na boku mają wytłoczony napis TARGUM (firma sprzedająca opony różnej marki i typu).

Nie wiem jakiej firmy opony bieżnikowane są dostępne w Waszych miastach i dlatego piszę tylko to, co jest u nas.

A co do:
- trwałości - raczej nie występuje zjawisko nadmiernego wycierania się tych gum - brat jeździł na nich 3 sezony (po około 5 - 6 kkm w sezonie) i wyglądają bardzo dobrze
- prędkości - wiadomo, nie są to opony dedykowane do F1 ani WRC, ale jeśli chcesz pojechać 120 lub 130 (oczywiście na autostradzie) to nie powinno się im nic stać
- wybuchania - raczej wątpię, żeby opona bezdętkowa wybuchała. Zjawisko nagłej utraty ciśnienia występowało tylko w oponach z dętką, w przypadku opon bezdętkowych wybuch opony jest raczej rzadkością.


16.10.2006, 15:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
2New napisał(a):

Opony te produkuje firma TARGUM (mielecka) i mamy dość duży wybór takich opon (bodaj kilkanaście typów).


No jest jeszcze przecież UNITREAD ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


16.10.2006, 15:56
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Mario, hm moze nie zrozumiales , bo nie doczytales informacji o produkcji opon przez MARKGUM. One sa sprawdzane, a takie opony uzywane na allegro juz nie - bo zadaj pytanie takiemu co handluje oponami uzywanymi.. uzyskasz odpowiedz ze NIE WIE NIE ORIENTUJE SIE SPRAWDZI...polowa handlarzy nie ma pojecia o tym jaki towar sprzedaje.
Kupujac felgi masz napisane 14" 5x100 do FABII...opony - uzywane opony Michelin 3mm bieznika, pojezdza jeszcze sezon - ale roku nie podaje, nie podaje NIC!!!.
Dlatego mysle ze propozycja kupna UNKNOW opony bieznikowanej jest lepsza niz kupno opony uzywanej...o ten szczegol mi chodzilo.
A co mam do debicy - coz uzywam i nie jestem zadowolony, a mialem mozliwosc testowania kleberow krisalp 3.. i musze powiedziec ze jest to mercedes w porownaniu z debica frigo.


16.10.2006, 18:45
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 298 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL