Teraz jest 29.04.2024, 08:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Przeciekające drzwi przednie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post Przeciekające drzwi przednie
Dziś zauważyłem że przeciakają mi nie tylko drzwi tylne (to zauważułem z 2m-ce temu) ale także i przednie :evil:
Chyba tak jeszcze nikt nie miał, bo nie słyszałem o takim przypadku.
Na dowód zamieszczam 3 zdjęcia (jakość może niezadobra bo robione telefonem, ale zawsze)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Auto nie ma jeszcze roku! :evil:
Na szczęście jeszcze mocno nie przepuszczają, ale kałuże się robią :cry:
Jak będe na rocznym przeglądzie w lipcu to musze im zgłosić "załatanie" wszystkich drzwi :roll:
Znając wasze opinie o ASO i ich wiedzy pewnie powiedzą mi że to nie możliwe żeby przednie drzwi przeciekały.
Ciekawe jakie gówna jeszcze mi wyjdą podczas eksploatacji mojej "czarnej strzały" :)


10.06.2005, 18:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Jeżeli zgłosisz na przeglądzie to na pewno sprawdzą . Wjadą na myjnię i zaczną lać wodę , a chłopaki może dojdą gdzie to tobie leci do środka. Czasem w czasie przglądu nie uda się doprowadzić do tego aby ciekło . Kiedyś sam siedziałem w bagażniku chyba z 1 godzinę bo leciało ale udało się zlokalizować usterkę. Jeżeli pojedziesz do ASO PEHAMOT-u to powiedz żeby wjechali na myjnię i niech leją wodę tylko dokładnie pokaż gdzie pojawiła się woda. :mrgreen:

Ps:
Czy przypadkiem nie miałeś niedomknętej szyby???? :?:

_________________
Obrazek


10.06.2005, 22:39
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Bourne napisał(a):
Ps:
Czy przypadkiem nie miałeś niedomknętej szyby???? :?:

heh.... :) wiedziałem że ktoś o to spyta :D Szyby były domknięte, na pierwszym zdjęciu widać którędy ściekała woda. Zresztą w drzwiach u kierowcy na uszczelce przy progu też mi się woda zebrała ale nie spłynęła do środka.

Ja auto kupiłem u Dudojcia, ale właśnie się zastanawiam gdzie serwisować, tam czy w Pehamot`cie (na Zielonogórską mam bliżej 8) ) muszę jeszcze dokładnie pogadać ze szczecińską Bracią na spociku, chyba że ktoś kto nie bywa na spotach ma coś ciekawego do przekazania na temat szczecińskich ASO ??? :wink:
Będę się martwić za miesiąc na razie jakoś to przeżyję :?


10.06.2005, 23:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Ja nie lubię Dudojcia a w Pehamocie są swoi ludzie prawie wszystkich tam znam hehe :wink:

_________________
Obrazek


10.06.2005, 23:40
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Tomislaw ja mam dokladnie to samo - przeciekaja mi przednie prawe drzwi dokładnie w tym samym miejscu.
Zauważyłem to podczas mycia furki - sądze że przynajmniej u mnie powodem jest fakt że mieszkam na skarpie i jak myje auto to stoi ono na górce i woda ścieka na dół. U drzwi kierowcy woda stoi na uszczelce ale nie wchodzi do środka - dokładnie tak samo.

Czy ASO może z tym coś zrobić - bo jak zaczna mi demolować autko - wyjmować uszczelki itp to wolę sobie odpuścić. A cieknie tylko przy myciu samochodu pod domem jak stoi równo to jest OK - ciekawa sytuacja może mieszkam na jakieś żyle wodnej :hurra: :hurra:

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


13.06.2005, 08:56
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Grzechu, ja swoja fure nie myje na rownym a na wjezdzie do garazu (roznica poziomu 1m, dlugosc 4.5m) leje wode na maxa, a w szczeliny miedzy drzwiami kieruje strumien wody co by piane wymyc po myciu wenetrznych progow ;] nic mi nie cieknie - jeszcze. Co so ASO obawiam sie ze na rozebraniu i przesmarowaniu uszczelek by sie skonczylo. Hm wiadomo jak aso podchodzi do napraw gwarancyjnych albo ten typ tak ma albo nie sa w stanie ustalic przyczyny.


13.06.2005, 09:12
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
A mi tz przeciekaly i sam sobie uszczelnilem bo na ASO to mozan liczyc ..;-) Fotu jak to zrobilem sa na naszej www w dziale technicznym!

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


13.06.2005, 09:29
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
RoleX napisał(a):
A mi tz przeciekaly i sam sobie uszczelnilem bo na ASO to mozan liczyc ..;-) Fotu jak to zrobilem sa na naszej www w dziale technicznym!

Tak wiemy, ale pytanie czy przednie uszczelnia się tak samo jak tylne?? ???
Podejżeważ e zasada ta sama -kupa silikonu na łaczeniu 2 blach. Tak na marginesię to nie wiem jak wyglądaj przednie drzwi po ściągnięciu boczków :)
Na razie zgłoszę się na naprawe gwarancyjną, a potem to się zobaczy :cry:


13.06.2005, 11:39
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja w tych miejscach gdzie mi ciekło wcisnąłem kawałek starego pióra wycieraczki, piórem w dól.
Pomogło, nic mi nie cieknie
Pozdro


14.06.2005, 18:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
adams napisał(a):
Ja w tych miejscach gdzie mi ciekło wcisnąłem kawałek starego pióra wycieraczki, piórem w dól.
Pomogło, nic mi nie cieknie
Pozdro

Tzn jak? rozkręcałeś boczki drzwi? czy gdzieś od zewnątrz np. od spodu drzwi na łaczeniu boczku z drzwiami? czy jeszcze jakoś inaczej ???


14.06.2005, 19:23
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
pomiędzy uszczelkę a listwę progu, na samym dole tam gdzie było widać przeciek po deszczu


15.06.2005, 15:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:47
Lokalizacja: TUSZYN
Posty: 268
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2012
Województwo: łódzkie
Post 
Hmm nio ja mam ten sam ból:((( Więc gdzie wcisnąć to pióro??? miedzy uszczelke a plastik???

_________________
We flocie także FABIA 1.2 TSi, OCTAVIA III 1.4 TSi oraz YETI 1.4 TSi


15.06.2005, 16:51
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
W miejscu gdzie próg przechodzi w słupek przedni prawy, od strony pasażera są nakładki plastikowe na próg i słupek (są oddzielne) i w to miejsce wsadż kawałek pióra (pomiędzy plastik a oryginalną uszczelkę.
Podejrzewam że ten manewr powoduje że oryginalna uszczelka podnosi się do góry i w ten sposób bardziej dolega do blachy drzwi uszczelniając tym samym miejsce w którym dostaje się woda do wnętrza. U mnie to działa i mam spokój z przeciekiem.
Pozdro.


18.06.2005, 12:28

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jak mi ciekło to w serwisie wypełnili szczelinę między drzwiami a blachą mechanizmów drzwi sylikonem i pomogło


21.06.2005, 17:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
RAQ napisał(a):
jak mi ciekło to w serwisie wypełnili szczelinę między drzwiami a blachą mechanizmów drzwi sylikonem i pomogło

Po primo: witam nowego kolegę ze Szn
Po secundo : W którym serwisie?? Bo musze się zdecydować na któryś bo niedługo roczny przegląd :cry:


21.06.2005, 18:55
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL