Teraz jest 27.04.2024, 06:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
[F1/F2] Kontrolka pomarańczowa - helikopter 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21.11.2010, 00:38
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 9
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ATZ-1.4 8V 68KM
Skrzynia: NBD - 7b.AUT
Rok prod.: 2012
Województwo: pomorskie
Post 
Po 3ech tygodniach diagnozowania i szukania przyczyny zaprowadziłem auto do ASO Skody.
Dopowiem, że silnik przy niskich obrotach pracuje nierówno, cały się trzęsie i oczywiście pali się Check Engine. Diagnoza w ASO: za niskie ciśnienie na pierwszym cylindrze, jest około 10bar, a na 2gim i 3cim 15bar.
W ASO od razu proponują wymianę silnika, ponieważ twierdzą że naprawa przy czymś takim nie ma sensu. Koszt: minimum 3500pln :crazy:
Dziwi mnie, że przy przebiegu 55tys km w samochodzie trzeba wymieniać silnik. W ASO mówią, że te silniki czasami tak mają - super reklamę sobie robią Panowie ze Skody.

Mam pytanie, czy ktoś miał takie problemy? Co było przyczyną?
Bo wydaje mi się, że w ASO chcą sobie po prostu zarobić...


14.12.2010, 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.09.2010, 20:06
Lokalizacja: Kalisz
Posty: 442
Podziękował: 10
Pomógł: 20

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: PMV - 7b.AUT
Samochód: Fabia II FL Classic Htb.
Rok prod.: 2010
Województwo: wielkopolskie
Post 
ljasiecki napisał(a):
Mam pytanie, czy ktoś miał takie problemy?

Kto nie miał...
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... one+zawory
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... one+zawory
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... one+zawory
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... one+zawory
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... one+zawory
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... one+zawory
ljasiecki napisał(a):
Co było przyczyną?

Jak wyżej, wypalone zawory.
ljasiecki napisał(a):
W ASO od razu proponują wymianę silnika, ponieważ twierdzą że naprawa przy czymś takim nie ma sensu. Koszt: minimum 3500pln

Można taniej
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=8609

_________________
z RWD jest jak z seksem - po co jechać na ręcznym skoro można dawać w pi*dę!grzeczne dziewczynki rozpinają guziczek jak jest ciepło,niegrzeczne rozpinają żeby zrobiło się cieplej ;D


14.12.2010, 14:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.02.2011, 13:15
Posty: 17
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
.Jestem posiadaczem fabianny 1,4 16v 75KM autko ma 10lat sprawuje sie dobrze oprocz.....no wlasnie.Od poczatku co jakis czas zapalala mi sie check engine i caly czas ten sam blad-regulacja dlugo terminowa/mieszanka zbyt bogata lub uboga.Bylem u 4 roznych mechanikow kazdy mowil cos innego a to przepustnica,a to zbyt dobre paliwo-shell v-power95/bo niby skodawka jest bardzo czuła/a to sonda lambda i na koniec ze swiece ktore wymienilem na nowe itd.Zdecydowalem sie na wymiane sondy a ze trafilem do drogiego elektromechanika wiec wziolem uzywana-dobrą/moze to błąd?/ /.Przejechalem na tej sondzie ponad 1 miesiac a tu nagle zaswiecila sie znowu!!!!!!Szok bo mialo byc juz dobrze.Zaprowadzilem samochod spowrotem,podpieli pod kompy i tym razem inny blad a mianowicie,dlugoterminowa korekta mieszanki-przekroczona w dół, mowia ze to nie od sondy,ze jest dobra i nie potrafili mi tego jakos sensownie wytlumaczyc.Czy ktos z forumowiczow mial cos takiego,mozecie mi pomoc?Co to moze byc gdzie szukac,gdzie przyczyna?Acha jak sie zapalila ta kontrolka samochod zachowuje sie dobrze,nie traci na mocy moze troszke wiecej pali to tyle prosze o pomoc-dziekuje


14.02.2011, 22:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 23.04.2006, 18:11
Lokalizacja: Piekary śląskie
Posty: 1601
Podziękował: 2
Pomógł: 20

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: sedan FLASH
Rok prod.: 2003/2004
Województwo: śląskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
Miałem tak samo , jak przegoniłem autko to gasła , po pewnym czasie pomyślałem czy to nie wina nadmiaru oleju ( było prawie pod MAX ) i za pomocą strzykawki i wężyka takiego jak się używa do kroplówki wybrałem olej do poziomu trochę mniejszy niż połowa na wskazaniu na bagnecie i od tego momentu całkowity spokój ( około roku) po wymianie oleju jesienią dolałem trochę więcej i znowu zaświeciła a więc powtórka odsączenie oleju i od tego momentu błogi spokój z kontrolką ( robię do pracy 6 km. i to może była przyczyna niedogrzanego silnika i okopcenia sondy tej na kolektorze i tu gdybanie albo przypadek albo to była u mnie przyczyna świecenia kontrolki , dodam że przy świeceniu kontrolki u mnie tak jak u Ciebie silnik na nią nie reagował jechał tak jak zawsze


Niżej podpisany użytkownik dziękuje kika za ten post:
Fabianna
15.02.2011, 10:16
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.02.2011, 13:15
Posty: 17
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
Dzieki bardzo,wiec sprobuje ujac troche oleju :D


15.02.2011, 15:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.02.2011, 14:19
Posty: 21
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum. Chcę się podzielić swoją przygodą ze świecącym się Check Engine. Po kupnie samochodu kontrolka zaświeciła się po kilkudziesięciu kilometrach. Dodatkowo silnik na wolnych obrotach dusił się. Tzn na zimnym silniku, po dłuższym postoju. Pojechałem na komputer z Fabią i wykazało błąd sondy lambda. Dodatkowo w sondzie regulacyjnej (czyli tej między podszybiem a silnikiem) nie było napięcia. Dziś wymieniłem tę sondę - to znaczy kupiłem używaną na allegro, bo na Boshowską póki co mnie nie stać :shock: .
Wieczorem skasuję u kolegi błąd. I zobaczymy kiedy, i czy w w ogóle, się zaświeci.


17.02.2011, 14:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.02.2011, 13:15
Posty: 17
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
Niestety znow sie zaswiecila kontrolka!!!!!!!!Od ostatniego razu ujalem oleju,fakt bylo za duzo,wymienilem paliwo wczesniej tankowalem na statoil,nastepnie shellu a teraz orlen w miedzy czasie padl czujnik od temperatuty wiec tez zostal wymieniony,dodalismy formuly stp do czyszczenia wtryskiwaczy,wczesniej wymienialem sonde,swiece i kkk.......znow! :twisted: Co tym razem???Czyszczenie przepustnicy?Siedzialem na forum naszym i fcp przez dwa dni wypisalem cala kartke potencjalnych przyczyn zapalania sie kontrolki.Nie wiem co teraz wyskoczyl za blad bo jeszcze nie sprawdzalem jak znam zycie pewnie znowu dlugo terminowa regulacja-mieszanka zbyt uboga/tak bylo przynajmniej ostatnio/Prosze pomozcie bo juz rece mi opadaja,a tak bylem zadowolony z fabianny a teraz zaczynam zmieniac zdanie.


05.03.2011, 13:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.04.2010, 19:06
Lokalizacja: pomorskie
Posty: 207
Podziękował: 2
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Obecnie inny
Rok prod.: 2014
Województwo: pomorskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
Może same wtryskiwacze źle dozują. Twoje auto ma 11 lat. Jak nie były wymieniane, a są zjechane, to żadna centralka silnika nie będzie w stanie nimi precyzyjnie sterować. Jak elektrycznie są sprawne a mechanicznie nie, to błędów pewnie nie będzie. Wiem, że można sprawdzić wtryski podstawiając kubek i mierząc ilość uzyskanego paliwa przy kręceniu silnikiem. Aczkolwiek nigdy tego nie robiłem. Jak masz instrukcje: mechaniki i diagnostyki, to poszukaj, tam wszystko jest.
Pozdrawiam.

_________________
Przed naprawą w ASO zajżyj na www.fabiaclub.pl, gdyż każde przepłacanie może zaszkodzić twojemu, życiu lub zdrowiu, a stosowanie części z odzysku chroni: twój portfel i środowisko, oraz wspiera rodzimy mikrobiznes.


05.03.2011, 14:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.02.2011, 14:19
Posty: 21
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
Mi również znowu się zaświeciła kontrolka check engine. Poprzednim razem wymieniłem sondę. Co tym razem to może być? Przepływomierz? Ktoś już go wymieniał? Ile to kosztuje (nowa część i wymiana) ?


07.03.2011, 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.02.2011, 13:15
Posty: 17
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
To znowu ja i moj check engine :smutny: Szanowni koledzy czy przyczyna swiecenia tej kontrolki moze byc wgranie nowej mapy wtryskow?Przy wymianie sondy elektromechanik wgral nowa mape wtryskow/przynajmniej tak mnie zapewnial/ bedzie mniej palic,nie jezdze do nich bo sa drodzy,i chyba nie umieja uradzic z moim problemem.Drugi elektromechanik u ktorego teraz naprawiam czyscil przepustnice,stp do benzyny i wciaz to samo regulacja dlugo terminowa-mieszanka zbyt uboga!!!Zasugerowal,ze skoro tamci wgrywali nowa mape i niby ma mniej palic wiec moze przez to jest ta uboga mieszanka.Dlatego teraz chcemy wrocic do fabrycznych ustawien mozliwe ze to pomoze.Boje sie ze znow wywale kase na jakies ustawienia taka usluga jak pytalem od100-150/aso/I zwiazku z tym czy jest ktos z moich okolic kto wgrywa fabryczne ustawienia i moze mi pomoc?I czy wogole to zda egzamin prosze pomóżcie!!!!!!


10.04.2011, 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.04.2012, 20:22
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post palący helikopterek fabia 1.2 HTP 6V silnik AWY
Witam!
Dziś rano pała mie cewka na pierwszym cylindrze. Auto chodziło na 2 gary. Po wymianie auto chodzi normalnie. Niestety cały czas pali się helikopterek. Czy aby go wykasować muszę podpinać pod komputer?


05.05.2013, 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: palący helikopterek fabia 1.2 HTP 6V silnik AWY
o ile już wszystko poprawnie po jakimś czasie helikopter zniknie-
u mnie ok 2/3 odpaleń + 10km (gdzieś tak) cewka wymieniana pod sklepem/zanim dojechałem pod kompa kontrolka zgasła
(ale błąd w pamięci pozostanie nadal) dlatego żeby później nie wymienić dobrej cewki proponuję jednak znaleść podpięcie pod kompa

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


05.05.2013, 14:38
Zobacz profil WWW Album osobisty

Dołączył(a): 07.04.2012, 20:22
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
Po przejechaniu 10 km i drugim odpaleniu kontrolka zgasła :D


05.05.2013, 20:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Kontrolka pomarańczowa - helikopter
tylko tak jak pisałem nie wyświetla błędu ale w pamięci został i wyjdzie przy skanowaniu :) :browar:

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


05.05.2013, 20:34
Zobacz profil WWW Album osobisty
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Kontrola składu spalin
longer86 napisał(a):
Witam.
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem Fabii.
Samochód kupiłem w poniedziałek a dzisiaj po tankowaniu zapaliła mi się kontrolka.
Nie wiem czemu? Kontrolka zapaliła się po wizycie na stacji paliw....
Czy to może być przyczyna? Czy lepiej jechać na kontrol?


Może ON zalałeś zamiast PB?

Niestety trzeba podpiąć auto pod komputer i sprawdzić czy są błędy na silniku. Z samego czytania posta nikt nie napisze co się stało.

Poszukaj tu:
viewtopic.php?f=20&t=8234&p=247598&hilit=lista#p247598

Może ktoś jest z Twojej okolicy.


Powinieneś też zajrzeć tu:
viewtopic.php?f=1&t=9

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


12.11.2014, 00:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL