Teraz jest 29.04.2024, 07:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
[F1/F2] wycieraczki płaskie , zwykle i skaczace po szybie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.05.2005, 20:17
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 162
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Octavia kombi 1.8 TSI DSG
Rok prod.: 2009
Województwo: mazowieckie
Post Re: płaskie wycieraczki
Ja od dwóch miesięcy używam VALEO SILENCIO X-TRM i jestem z nich bardzo zadowolony - nie skaczą, są ciche i ładnie zbierają. Przynajmniej na razie :mrgreen:

_________________
. Jarek


31.08.2006, 08:39
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No to nie wiem.Dzwonilem do ASO i powiedzieli że może guma za twarda ale jak sprawdzałem przed momentem to guma jest mięciutka, więc nie wchodzi to w gre.
W sumie docisk nie jest tak mocny.Dziwne to dla mnie. Juz dzwonilem do sprzedajacego bo mnie nerwa wziela. Ale dopiero po weekendzie mam sie umówić bo weźmie jakies do podmiany.
Tyle dac za wycieraczki i lipa.
Jak cos oddam mu je i se kupie oryginał w ASO i nie bede mial mysle problemu.
Chyba ze dal mi jakieś lipne ? Skoro Yarek ma i jest OK no to cosik mi tu nie gra...


31.08.2006, 09:27

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja mam valeo x-trem od zeszłego roku z tym że na zime zakładam salonowe i jak na razie valeo pracują pięknie,nie skrzypia ani nie przeskakują i zadne takie.Na zime się nie nadają bo przy ujemnych temperaturach całkiem zamarzają i koniec.


31.08.2006, 09:35

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
To ciekawe w czym przyczyna. Może koleś ma jakieś lewe lub takie które się zleżakowały?
Ehhh.......zobaczymy po weekendzie...


31.08.2006, 09:58

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
akolo napisał(a):
To ciekawe w czym przyczyna.


Nie bluzgaj gosteczka tylko pokombinuj przy ramionach wycieraczek, bo to jest główny problem.

Ja kiedyś (w tamtym roku) dostałem wycieraczki BOSCH Aero i przez kilka dni było dobrze a potem zaczęło się pierdzenie - oczywiście dotyczyło to tylko lewej, prawa chodzi super.

Problemem jest zbyt duży docisk ramienia, przez co guma na środku odkształca się i może nie zbierać nadmiernej ilości wody. Drugim problemem jest kąt ustawienia pióra wycieraczki w stosunku do szyby. Najlepiej jest, gdy oś przekroju poprzecznego pióra jest prostopadła do szyby, w innym przypadku będzie pierdziało przy każdej wycieraczce. Poniżej prymitywny rysunek, który obrazuje dwa przypadki.

Obrazek

Temat załatwiłem przez takie powyginanie ramienia wycieraczki, żeby docisk był niewielki i kąt pióra był mniej niż 90 stopni. Dodatkowym plusem jest to, że z kabiny praktycznie nie widzę ramienia wycieraczki - same pióra. Dzięki tym zabiegom wycieraczki chodzą idealnie.

Pozdrawiam


02.09.2006, 17:51

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
No to teraz 2New musze przetrawić co napisałeś. :mrgreen:
Może i racja ale dziwne.Auto mam juz rok (od nowosci) i myślisz, że takie coś może sie stać? Chodzi mi o odkrzywienie się ramienia. Popatrze na to na spokojnie.
Kruca jestem po 3 :browar: i wodzac wlasnie na to forum i zobaczywszy temat tego posta przypomnialem se, że koleś od wycieraczek miał do mnie dziś zadzwonić.

Nic wyjaśnie może z nim sprawe ale szczerze - podpadły mi te wycieraczki....


02.09.2006, 21:19

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
akolo napisał(a):
Auto mam juz rok (od nowosci) i myślisz, że takie coś może sie stać?


Ja też miałem już chwilę auto zanim założyłem Aero. Na zwykłych działało bez najmniejszych problemów, po zmianie samych gum na MOTGUM'y też nic nie piszczało i nie skakało, dopiero jak założyłem Aero zaczęły się problemy.

W drugiej Fabii (firmowej) są zwykłe pióra i lewa zaczęła podskakiwać - wiem co muszę zrobić i będzie gites.

Pokombinuj w tym kierunku i będzie dobrze.


02.09.2006, 22:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
ja mam zamontowane takie wycieraczki fabrycznie w mojej Octavii i są naprawde super :good:

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


02.09.2006, 22:19
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Używam wycieraczek Aerotwin Boscha, od lutego tego roku i mogę powiedzieć, że po szybce przemieszczają się bardzo cicho. Ale do końca nie jestem z nich zadowolony, bo wycieraczka kierowcy przy powrocie zostawia smugę w miejscu mocowania jej do ramienia i jeszcze jedna wada górna końcówka wycieraczki w krańcowym wychyleniu na długości około 2 cm nie zbiera a dolna zaczyna wibrować, (ale nie piszczy na szybie).


Ps. Może trzeba rzeczywiście ramie wycieraczki lekko odgiąć by zmniejszyć siłę docisku jak radzi 2New.


08.09.2006, 21:41

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Hehehe, widze ze kazdy ma swoje przygody z tymi wycieraczkami. A ja od momentu zakupu auta nie wymianialem ich ani razu. Samochod mam juz ponad 2,5 roku. Byl taki okres ze mocno sprzypialy, ale po jakims czasie przestaly i do tej pory juz sie z tym nie spotkalem. Jak narazie sa ciche i bardzo dobrze zbieraja wode. Nie mam zamiaru ich wymianiac dopoki sie nie rozpadna... :)


08.09.2006, 23:53

Dołączył(a): 31.12.2005, 12:55
Lokalizacja: okolice Lublina
Posty: 28
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Skoda Fabia Sedan
Województwo: lubelskie
Post 
Ja mam podobny problem. MOje od nowości skaczą jak dzikie. Gdy nie mają fuul wody na szybie to gładko nie przejdą. Jak jest troche mniej to potrafią przeskakiwaćco kilka centymetrów. Autokofsumie ma juz 4 lata i te same pióra od nowości :oops: ale wodę zbierają jako-tako. Myślałem o tych płaskich ole nie wiem czy warto płacić 60 zeta za takie. Ostatnio w traktorku (też czeski Zetor :mrgreen: ) mi pię posypała (po 10 latach dopuszczalne) i kupiłem od obnośnego sprzedawcy wycieraczek, który mnie znalazł na parkingu. Sam wiedział jaką będzie OK do Zetera i wyciera bosko. Mogę powiedzieć, że lepiej niż ta nowa w Skodzie, dodam że zapłaciłem 8zł :good:


18.09.2006, 11:40
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Powiem wam tak pióra powinno się zmieniać co roku gdyż po takim okresie gumka twardnieje i dla tego skaczą po szybie co do piór heyner to one nadają się tylko do szy które są proste na brzegasz przy samych słupkach bo gdy jest zaokrąglona to w tych miejscach nie zbiera wody

_________________
Obrazek


19.09.2006, 21:36
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 07.09.2006, 20:50
Lokalizacja: Warszawa ( WD )
Posty: 114
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: mazowieckie
Post 
a ja w swojej fabce(6letniej) wymieniam co roku wycieraczki i bez zadnych dziwactw kupuje zwykłe bosh w supermrketach i jestem zadowolony nie skacza nie pierdza nie piszcza i zbierają odpowiednio. Tylko tylniej od 6 lat nie ruszałem i teraz nie dość ze skacze pierdzi piszczy to prawie wogole nie zbiera wody ale jakoś nie moge znalesc czasu zeby podjechać gdzieś i kupić nowa :P :D


19.09.2006, 23:18
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 14.04.2005, 21:06
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 108
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Samochód: Ford Focus TDDI
Rok prod.: 1999
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
trojan101 napisał(a):
a ja w swojej fabce(6letniej) wymieniam co roku wycieraczki i bez zadnych dziwactw kupuje zwykłe bosh w supermrketach i jestem zadowolony nie skacza nie pierdza nie piszcza i zbierają odpowiednio. Tylko tylniej od 6 lat nie ruszałem i teraz nie dość ze skacze pierdzi piszczy to prawie wogole nie zbiera wody ale jakoś nie moge znalesc czasu zeby podjechać gdzieś i kupić nowa :P :D


I OTO CHODZI CO ROKU NOWE I SPOKÓJ

_________________
Obrazek


20.09.2006, 16:15
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Czy ktoś może uzywa tych wycieraczek?
http://motoallegro.pl/show_item.php?item=126747266

Stare niestety dokonały juz żywota (piszczą i co najważniesze słabo zbierają wode z szyby).

PS. Czy może lepiej szarnąć się na te?
http://motoallegro.pl/show_item.php?item=129081690


21.09.2006, 23:18
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL