Teraz jest 28.04.2024, 04:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wycieraczki AERO 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Wycieraczki AERO
W końcu sie doczekałem. Kupiłem końcówki ramion AERO TWIN Bosch -przód i tył. Ściągnełem stare ramiona przymierzyłem nowe końcówki uciełem stare mocowanie załozyłem nowe i dało to taki efekt. Oceńcie sami. :D


Obrazek


A tak wygląda z tyłu

Obrazek


Ostatnio edytowano 29.04.2008, 22:47 przez MILOTEC, łącznie edytowano 1 raz



06.10.2005, 12:58
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Jaki koszt... :respect:

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


06.10.2005, 13:12
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Koszty.
Końcówki ramion 2szt. 100zł
Wycieraczki Aero nowe 2szt. 70zł
Tylna wycieraczka cała 80zł.


Za taki sam zestaw który przerabia jedna z firm we wrocławiu zaspiewali mi 450zł.


06.10.2005, 13:19
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Napisz pare slow jak sie te wycieraczki sprawuja w porownaniu ze standardowymi bo to chyba wiekszosci z nas interesuje :hurra:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


06.10.2005, 14:26
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mam pytanko,czy w przypadku "valeo-xtrem" też trzeba dokupować końcówki ramion i obcinać stare ramiona tak jak zromił to Milotec.?????????
Napisz MIlitec,jaki rozmiar tych wycieraczek???


06.10.2005, 14:29

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
A więc tak. Miałem już tego typu wycieraczki tylko że VALEO mocowane pod standardowe ramiona. Jak załozyłem wycieraczki aero to różnica jest kolosalna. Nic nie piszczy nie przeskakuje i rewelacyjnie zbiera wode z szyby. Natomiast Valeo mnie nie odpowiadają coć by dla tego że miały ogrmny problem przy małych opadach z popiskiwaniem i przeskakiwaniem.
Co do zapytania FereXa. Nie trzeba wymieniac ramion zakładasz pod standardowe ramiona.


06.10.2005, 15:17
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Czyli reasumując zeby przejsc ze standarowych wicieraczek na Aero Boscha musze obicnac koncowki czy wystarczy ze zaloze specjalne przejscowki??

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


06.10.2005, 15:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dodam jeszce że kupiłem te mocowania na szrocie pod Berlinem z auta po wypadku. Facet przy mnie przecioł ramiona tamtych wycieraczek i dał mi te 2 końcówki razem z tym kikutem z poprzedniej wycieraczki. Zabawa cała polegała na wyciągnięciu starego przeciętego ramienia z mocowania końcówki. Było cięzko to wyjąc ale sie udało. W ta sobote jade jeszce raz do berlina i po drodze i tak będe na tym szrocie więc jak by ktos chciał to moge przywieźć komuś takie końcówki tylko że będzie musiał sobie to sam wyciągnąć tak jak ja to zrobiłem. :D

[ Dodano: 2005-10-06, 16:37 ]
Żeby przejśc ze zwykłych ramion na Aero musisz mieć te końcówki. Natomiast stare ramiona sa zaokrąglone na końcu tak aby móc trzymac zwykłą wycieraczkę. W Aero sa te ramiona proste więc trzeba tylko uciąc to zaokrągelnie tak aby powstało proste ramie lub można tez to zaokrąglenie wyprostować jak kto woli.


06.10.2005, 15:30

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Czy tej końcówki nie można kupić w jakimś sklepie??.To dziwne.Wycieraczki jak napisał Milotec,70zł a końcówek nie ma w komplecie,tylko trzeba z zagranicy przywozić za kase wiekszą niż same wycieraczki ???


07.10.2005, 08:08
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Ferex, chyba nie załapałeś o co chodzi?? Chodzi o końcówki do mocowania samych wycieraczk, a do fabii nie kupisz całych ramion z takimi mocowaniami wiec musisz pokombinować jak Mariusz pisze ;)

_________________
Moje autko O2RS BLUE


07.10.2005, 08:14
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
NO właśnie,końcówki do wycieraczek,czy nie powinny być w komplecie z wycieraczkami.Jak kupuje się zwykłe wycieraczki to są tam różne uchwyty.


07.10.2005, 08:17
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Tak masz racje ale tu chodzi o mocowanie wycieraczek na samym ramieniu, te płaskie wycieraczki mają nowe mocowania, takie jak w superb i octavi II.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


07.10.2005, 08:50
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
[quote="MILOTEC"]A więc tak. Miałem już tego typu wycieraczki tylko że VALEO mocowane pod standardowe ramiona. Jak załozyłem wycieraczki aero to różnica jest kolosalna. Nic nie piszczy nie przeskakuje i rewelacyjnie zbiera wode z szyby.
Rozmawiałem z fachowcem z salonu skody w kielcach i stwierdził że właściciele superbów,strasznie reklamuja te wycieraczki,twierdzą że nie dociskają odpowiednio do szyby i skrzypią.Co teraz mam zrobić?założyć "valeo" czy "boscha"??Dodam że cena salonowa "boscha" ok.145zł 2szt,a cena "valeo" sklepowa ok 132zł 2szt.


07.10.2005, 09:21

Dołączył(a): 28.04.2005, 10:49
Lokalizacja: Białystok
Posty: 191
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: Ford Mondeo 2.0 TDCi Ghia 84kW
Województwo: podlaskie
Post 
Troche nie rozumiem dlaczego zmieniałes ramiona ??? . Przecież Aerotwin Boscha można kupić z mocowaniem pasujšcym do standardowych ramion fabii. www.wycieraczkiboscha.pl

[ Dodano: 2005-10-07, 15:23 ]
korekta www.wycieraczkibosch.pl


07.10.2005, 14:22
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Zdecydowałem sie na taki manewr z tymi wycieraczkami ponieważ w późniejszym okresie bede je napewno musiał wymienic. A z racji tego że mam znajomego który sprzedaje tego typu wycieraczki tylko że pod ramiona od Vw lub Superb czy Ovtavia II będe miał to znacznie taniej. Więc trzeba najpierw sobie to przekalkukowac. Czy lepiej zainwestowac teraz troche więcej czy później płacić duzo więcej za te wycieraczki. Mogłem tak zrobić i kupic pod standardowe ramiona tylko cena 140zł za 2 wycieraczki troche do mnie nie przemawia. A te same wycieraczki pod końcówki Aero mam za 70zł nowe. Więc tym był spowodowany mój zakup tych końcówek. :D

[ Dodano: 2005-10-08, 08:05 ]
Ferex napisał: Czy tej końcówki nie można kupić w jakimś sklepie??.To dziwne.Wycieraczki jak napisał Milotec,70zł a końcówek nie ma w komplecie,tylko trzeba z zagranicy przywozić za kase wiekszą niż same wycieraczki




Jeżeli znajdziesz mi szrot gdzie te końcówki mozna dostać lub kupisz gdzies te końcówki w sklepie w polsce to stawiam ci duże piwo. To nie jest takie proste dostać te końcówki. Sa w polsce miejsca gdzie mają te wycieraczki ale nie dadza ci samych końcówek tylko całe ramiona a o ucienciu tylko tych końcówek z ramion to juz nie ma wogóle o czym gadac. Co do ceny to pamiętaj ze kupowałem to w niemczech a tam płacimy w euro więc i dlatego cena większa. :D


08.10.2005, 06:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL